PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do březnového programu Divadla Oskara Nedbala zasáhnou přední pražská divadla

Do březnového programu Divadla Oskara Nedbala zasáhnou přední pražská divadla

Středa, 27.02.2019 / článek

 

Březnový program v táborské divadle je nabitý. Svá představení zde uvedou přední pražská divadla jako Divadlo Na zábradlí, Studio DVA, Divadlo pod Palmovkou, La Fabrika nebo Divadlo Ungelt.

Březen bude plný humoru, milostných příběhů (i trojúhelníků), napětí a emocí. Měsíc zahájí kultovní představení HRDÝ BUDŽES (1.3.) v hlavní roli s Bárou Hrzánovou. I v dalších představeních excelují ženy: jedna je rozmazlená, psychicky labilní s velkým sexuálním apetitem (PANÍ BOVARYOVÁ, 11.3.), druhá inteligencí a svým klínem dobývá opravdového chlapa (KLEOPATRA, 6.3.), třetí nesmírně miluje literaturu, pro niž je schopna i zabít (MISERY, 18.3.).

V programu nechybějí dva milostné, snad až romantické příběhy, oba s mimořádnými hereckými výkony (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE – 20.3., SKLENĚNÝ STROP – 25.3.). Bránice nezůstanou v klidu při parádní komedii roku z města perníku (Z POSTELE DO POSTELE, 9.3.). Nabídku uzavírá skvělá, česky aktualizovaná dramatizace skandálního rakouského románu, v níž jsou diváci zváni na „přátelskou večeři“ s bandou snobů (MÝCENÍ, 29.3.). Představení získalo Cenu Divadelních novin za nejlepší tvůrčí počin v činohře a Cenu Josefa Balvína pro nejlepší českou inscenaci německy psaného textu.

Pro dětské diváky jsou připraveny dvě pohádky. O PRINCEZNĚ NA OCET (10.3.), autorská pohádka Divadelního souboru Spektrum Sezimovo Ústí, a dnes již kultovní FERDA MRAVENEC (31.3.) v podání Těšínského divadla.

Koncertní večery díky špičkovým interpretům nástrojově ovládnou klavír a flétna (SMETANOVÁNÍ – 14.3., VEČER S FLÉTNOU A KLAVÍREM – 21.3.). Další koncerty patří příznivcům folku (ŽALMAN a SPOL. – 19.3.) a evergreenů 20. století (ONDŘEJ HAVELKA A MELODY MAKERS – 26.3.)

S březnem přichází také nová výstava v DON galerii. V pátek 1.  března v 17 hodin se uskuteční vernisáž obrazů Ireny Procházkové s podtitulem BARVY. Velkoformátová olejomalba zachycuje prostřednictvím široké škály barev životní prožitky, momentální vize a pocity. Zahájení výstavy hudebně doprovodí Emanuel Nesa a Vojtěch Vrtiška.
 


Fotografie


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večere s flétnou a klavírem - přeložené představení sezony PODZIM 2018

Hudba / Koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2019 od 19:00 hod.

 

Velikonoční výstava

Výstava / kraslice, dekorace
Galerie 140
21.03.2019 - 28.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Toman

Kino / film / historické drama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
21.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce