PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do březnového programu Divadla Oskara Nedbala zasáhnou přední pražská divadla

Do březnového programu Divadla Oskara Nedbala zasáhnou přední pražská divadla

Středa, 27.02.2019 / článek

 

Březnový program v táborské divadle je nabitý. Svá představení zde uvedou přední pražská divadla jako Divadlo Na zábradlí, Studio DVA, Divadlo pod Palmovkou, La Fabrika nebo Divadlo Ungelt.

Březen bude plný humoru, milostných příběhů (i trojúhelníků), napětí a emocí. Měsíc zahájí kultovní představení HRDÝ BUDŽES (1.3.) v hlavní roli s Bárou Hrzánovou. I v dalších představeních excelují ženy: jedna je rozmazlená, psychicky labilní s velkým sexuálním apetitem (PANÍ BOVARYOVÁ, 11.3.), druhá inteligencí a svým klínem dobývá opravdového chlapa (KLEOPATRA, 6.3.), třetí nesmírně miluje literaturu, pro niž je schopna i zabít (MISERY, 18.3.).

V programu nechybějí dva milostné, snad až romantické příběhy, oba s mimořádnými hereckými výkony (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE – 20.3., SKLENĚNÝ STROP – 25.3.). Bránice nezůstanou v klidu při parádní komedii roku z města perníku (Z POSTELE DO POSTELE, 9.3.). Nabídku uzavírá skvělá, česky aktualizovaná dramatizace skandálního rakouského románu, v níž jsou diváci zváni na „přátelskou večeři“ s bandou snobů (MÝCENÍ, 29.3.). Představení získalo Cenu Divadelních novin za nejlepší tvůrčí počin v činohře a Cenu Josefa Balvína pro nejlepší českou inscenaci německy psaného textu.

Pro dětské diváky jsou připraveny dvě pohádky. O PRINCEZNĚ NA OCET (10.3.), autorská pohádka Divadelního souboru Spektrum Sezimovo Ústí, a dnes již kultovní FERDA MRAVENEC (31.3.) v podání Těšínského divadla.

Koncertní večery díky špičkovým interpretům nástrojově ovládnou klavír a flétna (SMETANOVÁNÍ – 14.3., VEČER S FLÉTNOU A KLAVÍREM – 21.3.). Další koncerty patří příznivcům folku (ŽALMAN a SPOL. – 19.3.) a evergreenů 20. století (ONDŘEJ HAVELKA A MELODY MAKERS – 26.3.)

S březnem přichází také nová výstava v DON galerii. V pátek 1.  března v 17 hodin se uskuteční vernisáž obrazů Ireny Procházkové s podtitulem BARVY. Velkoformátová olejomalba zachycuje prostřednictvím široké škály barev životní prožitky, momentální vize a pocity. Zahájení výstavy hudebně doprovodí Emanuel Nesa a Vojtěch Vrtiška.
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čínský nový rok myši

Hudba / koncert / rock - punk - dětské odpoledne - promítání
Střelnice Tábor
25.01.2020 - 26.01.2020 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Masarykův dům, Smetanova 1284/32, Tábor
25.01.2020 od 15:00 hod.

 

Sodoma Gomora

Hudba / koncert / hororcore - rap
Lucky Pery
25.01.2020 od 20:00 hod.