PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na stěně si nejlépe vedl mladý písecký hasič, v soutěži družstev zůstalo vítězství doma

Na stěně si nejlépe vedl mladý písecký hasič, v soutěži družstev zůstalo vítězství doma

Úterý, 19.02.2019 / fotoreport + článek

 

Na táborské hasičské stanici se konal 13. února devatenáctý ročník krajské soutěže ve sportovním lezení na umělé stěně. Táborští hostili soutěž podruhé. Nejlépe si letos vedl mladý hasič Patrik Lučanský z Písku, následován táborským matadorem Radkem Kümmelem a strakonickým Adamem Drančákem.

"Jsem na závodech poprvé, teprve loni jsem k totiž hasičům nastoupil. Viděl jsem stěnu na fotografiích a přišly mi lezecké cesty lehčí, než ve skutečnosti byly. Musel jsem hodně plánovat a nebylo to lehké vylézt. Jak mnozí viděli, byl to boj až do konce," říká vítěz, třiadvacetiletý hasič Patrik Lučanský z píseckého sboru. Za sebou nechal ve finále táborského, o 22 let staršího kolegu Radka Kümmela.

Jihočeské soutěže se zúčastnilo 26 hasičů-lezců ze šesti územních odborů HZS Jihočeského kraje. Chyběli lezci územního odboru Prachatice, kteří se právě dnes účastnili odborného výcviku.

Lezci bojovali jak v kategorii jednotlivců, tak družstev. Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo s tím, že domácí Tábor vyslal do soutěže družstva dvě. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i samotné lezce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců.

Pořadatelé pro soutěžící připravili šest tras postupně odstupňovaných dle obtížnosti. Velmi obtížné byla již třetí trasa, která byla konečnou pro většinu závodníků. Do semifinálové trati pak postoupilo pět nejlepších - Radek Kümmel (Tábor), Patrik Lučanský (Písek), Michal Ulrich (České Budějovice), Martin Prox (Jindřichův Hradec) a Adam Drančák (Strakonice).

Čtvrtá trasa rozhodla o pořadí na třetím až pátém místě. Třetí se nakonec umístil Adam Drančák, čtvrtý Michal Ulrich a pátý Martin Prox. O celkovém vítězi pak rozhodla pátá trasa.

V družstvech pak zvítězilo domácí družstvo územního odboru Tábor, druzí byli hasiči z Jindřichova Hradce, o třetí místo se podělili lezci územních odborů Strakonice a České Budějovice.

"Hasiči jsou takoví hraví. Nevím, zda mají tolik soutěží jiné složky jako policie, záchranka nebo armáda. Ale asi to vychází i z té tradice požárního sportu dobrovolných hasičů, z nichž jsme vzešli," říká k pořádání závodů ředitel táborských hasičů Petr Hojsák.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce