PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na stěně si nejlépe vedl mladý písecký hasič, v soutěži družstev zůstalo vítězství doma

Na stěně si nejlépe vedl mladý písecký hasič, v soutěži družstev zůstalo vítězství doma

Úterý, 19.02.2019 / fotoreport + článek

 

Na táborské hasičské stanici se konal 13. února devatenáctý ročník krajské soutěže ve sportovním lezení na umělé stěně. Táborští hostili soutěž podruhé. Nejlépe si letos vedl mladý hasič Patrik Lučanský z Písku, následován táborským matadorem Radkem Kümmelem a strakonickým Adamem Drančákem.

"Jsem na závodech poprvé, teprve loni jsem k totiž hasičům nastoupil. Viděl jsem stěnu na fotografiích a přišly mi lezecké cesty lehčí, než ve skutečnosti byly. Musel jsem hodně plánovat a nebylo to lehké vylézt. Jak mnozí viděli, byl to boj až do konce," říká vítěz, třiadvacetiletý hasič Patrik Lučanský z píseckého sboru. Za sebou nechal ve finále táborského, o 22 let staršího kolegu Radka Kümmela.

Jihočeské soutěže se zúčastnilo 26 hasičů-lezců ze šesti územních odborů HZS Jihočeského kraje. Chyběli lezci územního odboru Prachatice, kteří se právě dnes účastnili odborného výcviku.

Lezci bojovali jak v kategorii jednotlivců, tak družstev. Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo s tím, že domácí Tábor vyslal do soutěže družstva dvě. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i samotné lezce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců.

Pořadatelé pro soutěžící připravili šest tras postupně odstupňovaných dle obtížnosti. Velmi obtížné byla již třetí trasa, která byla konečnou pro většinu závodníků. Do semifinálové trati pak postoupilo pět nejlepších - Radek Kümmel (Tábor), Patrik Lučanský (Písek), Michal Ulrich (České Budějovice), Martin Prox (Jindřichův Hradec) a Adam Drančák (Strakonice).

Čtvrtá trasa rozhodla o pořadí na třetím až pátém místě. Třetí se nakonec umístil Adam Drančák, čtvrtý Michal Ulrich a pátý Martin Prox. O celkovém vítězi pak rozhodla pátá trasa.

V družstvech pak zvítězilo domácí družstvo územního odboru Tábor, druzí byli hasiči z Jindřichova Hradce, o třetí místo se podělili lezci územních odborů Strakonice a České Budějovice.

"Hasiči jsou takoví hraví. Nevím, zda mají tolik soutěží jiné složky jako policie, záchranka nebo armáda. Ale asi to vychází i z té tradice požárního sportu dobrovolných hasičů, z nichž jsme vzešli," říká k pořádání závodů ředitel táborských hasičů Petr Hojsák.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Sýrový rakletovací večer

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Večery S 2019 - Pták Lajf, Standa Kahuda, Stráníci

Hudba / koncert / folk, rock, jazz, šanson
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Taneční hodiny 2019

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Budějovický Manifest - 30 let svobody

Hudba / festival
Kampa, Slavie, Velbloud aj.
15.11.2019 - 17.11.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce