PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jednou ranou na Sziget. Talentovaní hudebníci si mohou zahrát na světovém festivalu

Jednou ranou na Sziget. Talentovaní hudebníci si mohou zahrát na světovém festivalu

Úterý, 12.02.2019 / článek

 

Šance zahrát si na jednom z nejprestižnějších festivalů se nabízí všem hudebníkům z České republiky. Do konce února musí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky Szigetu na finálovém koncertě 15. května v pražském Café V lese. 

Vítěz soutěže vystoupí na letošním ročníku festivalu Sziget, kde zahrají také Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, Martin Garrix a stovky dalších. Sziget Festival se koná od 7. srpna do 13. srpna.  

“Snažíme se dát příležitost mladým a talentovaným kapelám, které mají ambice se ukázat i na zahraniční scéně. Neomezujeme soutěž žádným žánrem, je otevřena všem, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění v budoucnu bude pro postup do finále rozhodujícím faktorem,” říká zástupce festivalu Sziget Přemysl Štěpánek. První ročník v 2015 vyhráli např. Ghost of You. Porotu tvoří zástupci festivalu Sziget, časopisu Reflex, magazínů Musicserver, Frontman a Kulturne.com.

Soutěže se mohou účastnit interpreti/-tky s trvalým pobytem v ČR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 procent. Skupiny zasílají v prvním kole pouze link na jednu skladbu, a to nejpozději do konce února. Tři finalisty vybere odborná porota, celkového vítěze pak samotní návštěvníci Szigetu na koncertu 15.května v Café V lese. Na tento koncert totiž budou mít volný vstup všichni fanoušci festivalu Sziget, kteří se prokáží zakoupenou permanentkou na letošní ročník.

Jak se přihlásit? Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz (do 28. 2. 2019), který bude obsahovat název kapely, link na jeden videoklip, odkaz na webovou prezentaci a kontakt na odpovědného zástupce kapely. Kompletní podmínky soutěže ZDE

Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro Českou republiku. FOTKY z uplynulého ročníku najdete na facebooku Kulturne.com ZDE.


Doposud oznámený LINE-UP pro ročník 2019

Foo Fighters
Ed Sheeran
Florence + The Machine
Twenty One Pilots
The 1975
Martin Garrix
Richard Ashcroft
Catfish & The Bottlemen
Chvrches
Jungle
Kodaline
The Blaze
Maribou State
IDLES
Frank Turner & The Sleeping Souls
Pale Waves
Parcels
Of Mice & Men
Superorganism
Boy Pablo
Frank Carter & The Rattlesnakes
Gang Of Youths
Alma
Yungblud
Tamino


Co je Sziget:
Dvacátý sedmý ročník festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti od 7. 8. do 13. 8. 2019. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole na legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa. Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších vystoupení divadel a umělců z celého světa, a to na více než 50 místech celého areálu. Obrovský ostrov s denní kapacitou areálu přes 85000 nabízí nadstandardní komfort všem Szigeťanům a v posledních letech je řada jednotlivých dní festivalu vyprodána. Sziget navíc nedávno získal na European Festival Awards 2017 již po druhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, mezi nimiž bylo i Glastonbury, Roskilde a Lollapalooza.

Více informací najdete na www.szigetfestival.com/cz.


Fotografie


Autor: - i, dap -


Související články

 

 
Kultura dnes


12. ročník Milevské bienále duchovní hudby

Hudba / festival
Milevsko - klášter
21.09.2019 od 17:00 hod.

 

120. výročí obce baráčníků ve veselí - mezimostí

Ostatní / oslava výročí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.09.2019 od 14:00 hod.

 

Pošli to dál

Ostatní / swap - výměna věcí
Kulturní dům - RC Hrošík
21.09.2019 od 09:00 hod.

 

Dožínky na statku v Borotíně (2019)

Ostatní / setkání / Kulturně společenská akce
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
21.09.2019 od 10:00 hod.