PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V ringu se utkají boxerští mistři i ženy. Noc bojovníků pomůže Adámkovi

V ringu se utkají boxerští mistři i ženy. Noc bojovníků pomůže Adámkovi

Středa, 19.12.2018 / článek

 

 Pošesté se táborský Hotel Palcát promění v ring, v pátek 21. prosince od 19 hodin se v něm utkají zápasníci v klasickém a thajském boxu a K-1. Návštěvníky letošní Noci bojovníků čeká třináct zápasů, mezi nimi i dva ženské. Akce bude mít navíc letos adventní, benefiční rozměr.

"Program také reflektuje sto let republiky, a tak budou zápasy česko-slovenské. Diváci uvidí letos poprvé i dva souboje žen v muay thai. Finální zápas pak bude podle pravidel K-1, tedy drsnější formy kickboxu. Utkají se v něm český reprezentant Vladimír Lengál a evropský vicemistr v thaiboxu Ondřej Marvan," láká pořadatel, boxerský trenér a bývalý český reprezentant David Kubíček z místního klubu KBC, který bude letos reprezentovat osm bojovníků. Mezi nimi i loňská vítězka, šestnáctiletá Tereza Žirovnická, a trenérka Věra Kubíčková.

"Připravuji se maximálně, nic jsem snad nepodcenila a doufám, že tu dřinu, kterou jsem poslední měsíce podstoupila, zúročím. Soupeřka je stejně zkušená a hlavně má stejnou váhu, to jsem si přála. Moc se na zápas těším, vyhrajeme!" věří maminka dvou dětí, Věra Kubíčková. Na vítěze letos čekají kromě hmotných darů také tři pásy, jeden pro hlavní zápas, jeden pro ženy a jeden pro boxery.

Návštěvníci akce nepřijdou ani o přehlídku kulturistiky v podání fitness trenéra a republikového medailisty v kulturistice Miroslava Pražmy, afterparty s hodnocením zápasů a vyhlášení výsledku veřejné sbírky a předání daru čtyřletému Adámkovi a jeho rodině. Chlapeček trpí svalovou hypotonií, psychomotorickou retardací a mikrocefalií.

"Chtěli jsme letos někomu pomoci a lidé nás upozorňovali na příběh malého chlapce, udělali jsme tedy transparentní účet, kam lidé přispívali. Na galavečeru tak předáme šek na částku kolem šedesáti tisíc, což mu uhradí jeden měsíc léčby. Naše velké přání bylo splněno," doplnila Věra Kubíčková z KBC. Účet bude otevřený do Nového roku, lidé tak mohou stále přispívat.

Celým večerem bude provázet zápasník a moderátor Robert Kurka alias "Pán Kolen", který je medailistou z Mistrovství světa v Muay Thai z Bangkoku a medailista z Mistrovství Evropy v Muay Thai.

Předprodej vstupenek na Noc bojovníků je za 250 korun na recepci hotelu Palcát a recepci ve fitness Slunce v Táboře. Na místě zájemci zaplatí 300 korun.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport