PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína láká na Duška, Cimrmany i na dobroty ve sklepě. Vstupenky mizí rychle

Táborský festival vína láká na Duška, Cimrmany i na dobroty ve sklepě. Vstupenky mizí rychle

Úterý, 18.12.2018 / článek

 

Pokud ještě nemáte vánoční dárky a chcete darovat neopakovatelný zážitek, předprodej vstupenek na Táborský festival vína už naplno běží. Jedenáctý ročník, který se koná od 25. února do 27. dubna 2019, nabídne prakticky denně krásné večeře, degustace nejlepších vín i kávy, kurzy ale i kulturní vyžití. Na festival opětovně dorazí Divadlo Járy Cimrmana s hrou Švestka, Jaroslav Dušek s oblíbenými Dohodami, přednáškou i Malou Vizitou či Bára Hrzánová s hrou Kočka v oregánu. Nepřijdete ani o filmy či koncert písničkáře Pokáče.

"Letos je o akce festivalu rekordní zájem. Vzhledem k omezené kapacitě, je na některé degustace a večeře už je beznadějně vyprodáno. Neomezená kapacita je pouze na velkých koštech v Hotelu Palcát. Doporučujeme však s nákupem vstupenek neotálet, zájemci tak předejdou každoročnímu zklamání," upozorňuje ředitel festivalu Jiří Blafka.
Letošní ročník bude podle něj nejsilnější, co se týče vinařů, objeví se jich tu neuvěřitelných 60. Mezi nimi samozřejmě i česká a moravská špička.

"Letos budou také tři velké košty namísto dvou. Vedle zahajovacího zaměřeného na oblast Velkopavlovicka (23.3.) a zakončovacího o Moravě a zahraničí (13.4.) pozveme návštěvníky do táborských sklepeních, které proměníme ve vinné sklípky,“ přibližuje program nadcházejícího ročníku ředitel Táborského festivalu vína.

Na Otevřených sklepech, které se uskuteční 6. dubna, budou moci lidé ochutnat ta nejlepší vína – akce se totiž zúčastní 12 vítězů a legend soutěže Vinař roku od roku 2007 do současnosti. Návštěvníci akce se podívají například do sklepa pod kavárnou Obývák, pod dům č.p. 13 na Žižkově náměstí i do sklepení Husitského muzea. Účast už potvrdili vinaři jako Josef Valihrach, vinařství Volařík či Vinařství Michlovský.

"Vstupenka do sklípků zahrne ochutnávku 100 vín přímo od vinařů, minerální vodu Korunní po celou dobu akce, degustační skleničku, katalog vín s mapkou sklepů a komentovanou prohlídku podzemních chodeb s vinnými zastávkami. Jen upozorňujeme, že počet vstupenek na tuto akci je limitován," dodává ředitel festivalu.

Jako každý rok festival nabídne v průběhu měsíce denní program plný jídla a vína.„Martin Svatek z hotelu Nautilus bude vařit menu, s nímž tým reprezentace vyhrál na mistrovství světa. Miroslav Mužík z restaurace Terasa Jordán bude vařit skandidávské menu. Návštěvníci si budou moci užít jídla ze slavných filmů s ukázkami scének, galavečeři s živým argentinským tangem, nebo se zúčastnit workshopů a degustace nejslavnější kávy v Obýváku. Další novinkou letos je, že akce budou více audiovizuální,“ říká Jiří Blafka.

Ti, kdo se chtějí vzdělávat, nepřijdou opět o degustátorský kurz s mistrem sabrage, sommeliérem, vinařem a učitelem Kamilem Prokešem. Letos návštěvníky mimo klasiky, jako večeře plná sýra, čeká degustace hamburgerů a piva, domácích limonád, sektů či vín ze Sicílie i Maďarska. Pro relaxaci pak milovníky vína a jídla pak festival nabízí promítání filmů s vinařskou tématikou.

Cimrmani, Hrzánová, Dušek i Pokáč

Stejně jako loni program Táborského festivalu vína otevře Divadlo Járy Cimrmana s hrou Švestka, a to 25. února, od té doby se program začne pomalu rozbíhat a od 18. března už pojede každý den naplno. Kromě Cimrmanů přijede opět herec Jaroslav Dušek, který sehraje Čtyři dohody, Pátou Dohodu i Malou Vizitu a lidé s ním nepřijdou ani o přednášku, která byla loni úspěšná a lidé si ji vyžádali znovu. Z herců se objeví také Bára Hrzánová, a to s komedií Kočka v oregánu. Táborský festival vína nově uzavře 27. dubna písničkář Pokáč, oceněný Andělem, Zlatou deskou i Českým slavíkem.

Program festivalu bude jako každý rok benefiční, výtěžek z něj půjde těm, kteří potřebují pomoci. Letos festival pomůže organizacím I My, Janíček, Adventor, Anaon a Walfdorsfká škola Mistra Jana Husa.

Festival se letos kromě 12 sklepů Starého města koná v restauraci Thir, Vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu, vinotéce a kavárně Coffee and tee, v Hotelu Dvořák, Nautilus a Palcát, v restauraci Terasa Jordán, kavárně Obývák a Divadle Oskara Nedbala.

Více o programu a vstupenkách se dozvíte na webu www.festival-vina.cz , facebooku @festivalvin nebo instagramu #taborsky_festival_vina.


Autor: - i -