PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pomozme Adámkovi na nohy. Jihočeské derby podpoří postiženého chlapce

Pomozme Adámkovi na nohy. Jihočeské derby podpoří postiženého chlapce

Středa, 19.09.2018 / článek

 

V neděli 23. září se od 16.30 hodin rozehraje na táborském fotbalovém stadionu v Kvapilově ulici jihočeské derby mezi FC MAS Táborsko a SK Dynamo České Budějovice, které bude mít tentokrát benefiční nádech. Kluby se totiž rozhodly podpořit malého Adámka, který trpí svalovou hypotonií. 

Na utkání jihočeských celků bude zvýšené vstupné na 80 korun, kde z každého vstupu poputuje 20 Kč přímo rodičům malého Adama. K dispozici bude také kasička na další příspěvky.

V osmi měsících malému Adámkovi lékaři diagnostikovali centrální svalovou hypotonii, která způsobovala ochablé svalstvo. K nemoci se pak přidala těžká psychomotorická retardace a mikrocefalie. Dnes čtyřletý Adámek nemůže chodit, nemluví a mentálně je na úrovni ročního dítěte. Přesto je Adámek velký bojovník. I když by své dětství měl trávit jinak, jezdí po různých vyšetřeních, do lázní a na velmi náročné rehabilitace.

Rodiče mu věnují veškerý svůj čas a snaží se mu zajistit maximální péči. Nejvíce Adámkovi pomáhají rehabilitace na soukromé klinice Axon. Už po první rehabilitaci byly vidět velké pokroky, Adámek se brzy naučil lézt a sedět v kleku. Péče na této klinice je ale velmi nákladná. Měsíční rehabilitace vyjde na 60 000 korun bez stravy a ubytování. Aby se Adámkův stav zlepšil, měl by absolvovat alespoň čtyři takové měsíční pobyty během jednoho roku. To si bohužel rodina nemůže dovolit.

"Pojďme malému bojovníkovi společně pomoci, aby se jednou dokázal sám posadit, postavit a třeba časem udělat i pár krůčků," vyzývají pořadatelé. 

Transparentní účet, na který můžete přispět je u Komerční banky a jeho číslo je 115-8086690247/0100  - Účet naleznete zde: www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/transparentni-ucet-pro-adamka-kourilova-jana-czk


Fotografie


Autor: - jp, i -


Téma: Sport