PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborská setkání zvou na tradiční program i novinky. Zavítáte do světa fantasy a cosplay

Táborská setkání zvou na tradiční program i novinky. Zavítáte do světa fantasy a cosplay

Pondělí, 10.09.2018 / článek

 

Letošní historický festival Táborská setkání se koná od pátku 14. do neděle 16. září a jeho program opět slibuje jedinečné zážitky. Připravte se na tři dny plné historických i současných aktivit, hudebních produkcí, tržišť, pohádek...To vše v historickém centru Tábora. 

Festival Táborská setkání se koná po dvacáté sedmé. „Táborská setkání jsou historickým festivalem, pravděpodobně největším husitským festivalem na světě. Každoročně propojuje minulost srdce husitského hnutí 15. století s moderní přítomností současného města. Naším cílem je, mimo jiné, právě naplnit jeho název a vytvářet prostor pro setkávání a sbližování lidí,“ říká k letošnímu ročníku starosta města Jiří Fišer.  

Festival začíná v pátek 14. září večer tradičním husitským chorálem Ktož jsú boží bojovníci, tentokrát v provedení operního pěvce a zároveň primátora partnerského města Nové Zámky. Po příchodu pochodňového průvodu na Žižkovo náměstí v historickém jádru města návštěvníci zhlédnou úvodní ceremoniál a videomapping na téma odvaha.

Následovat budou koncerty Davida Kollera a skupiny Mňága a Žďorp. Zároveň se otevírá program středověkého tržiště a ležení bojovníků, šermířů a markytánek.

Další historické aktivity jsou na programu v sobotu – žebrácká ulička, rytířský turnaj na koních, šermířská vystoupení, ohňové show, nově i středověký špitál anebo fotbal mnichů. K tomu tradiční dětský ráj v Holečkových sadech, jarmark na náměstí Mikuláše z Husi, večerní ohňostroj nad Jordánem a koncerty na hlavním podiu Žižkova náměstí, letos v podání Barbory Polákové, skupin No Name a Mezcla Orquesta.

Řada dalších doprovodných akcí je naplánována na různých místech města, podívaná je připravena pro všechny věkové kategorie. Hudební vystoupení si připravila partnerská města Škofja Loka a Kostnice.

Novinka: Fantasy, cosplay i deskové hry

Programovou novinkou festivalu je Teen zóna v prostoru Housova mlýna pod Holečkovými sady určená pro fanoušky počítačových a deskových her, vyznavače cosplay a fantasy. Na programu je kromě workshopů a her i účast týmu studia Warhorse, tvůrce herní události roku - historické RPG Kingdome Come - Deliverance.

Po celou neděli budou zdarma přístupné a speciálními programy oživeny i oblíbené táborské památky v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Letos s tématem „společné dědictví, společné hodnoty“.

Předprodej vstupenek na Táborská setkání probíhá v prodejní síti Ticketbox a v městském infocentru na Žižkově náměstí, v pátek i u mobilních prodejců v historických kápích na trase od nádraží k Žižkovu náměstí.

Vstupenka pro dospělé přijde v předprodeji na 180 Kč a v den konání na 250 Kč. Osoby nad 60 let a držitelé průkazu ZTP zaplatí v předprodeji 90 Kč, v den konání 100 Kč. Děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP/P s doprovodem mají vstup zdarma. Pro návštěvníky je zajištěno 6 záchytných parkovišť a jsou posíleny večerní spoje MHD. Pro zájemce o účast v průvodu je k dispozici půjčovna kostýmů.

Kulturne.com je mediálním partnerem Táborských setkání. Podrobnosti o festivalu najdete na webu www.taborskasetkani.eu, facebook.com/taborskasetkani nebo na www.visittabor.eu
 


Autor: - i, dap -


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.