PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Blatské muzeum získalo za Život na Blatech a Kozácku druhé místo

Blatské muzeum získalo za Život na Blatech a Kozácku druhé místo

Pondělí, 04.06.2018 / článek

 

Na slavnostním vyhlášení vítězů Národní soutěže muzeí Gloria musaealis za rok 2017,které se konalo 17. května v Obecním domě v Praze, získalo významné ocenění také Husitské muzeum v Táboře, respektive jeho pobočka – Blatské muzeum v Soběslavi a Veselí nad Lužnicí.  

Loni otevřená etnografická expozice Život na Blatech a Kozácku, umístěná v deseti sálech rekonstruovaného Smrčkova domu v Soběslavi, obdržela druhé místo v kategorii Muzejní výstava roku 2017. Diplom si na pódiu od organizátorů soutěže, jimiž jsou Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM, převzali etnoložka Zuzana Čermáková, vedoucí Blatského muzea Daniel Abazid a ředitel Husitského muzea Jakub Smrčka. 

Daniel Abazid v úvodu děkovačky připomenul všechny bezejmenné tvůrce – řemeslníky a lidové umělce ze soběslavsko-veselských Blat a Kozácka, jejichž výrobky a díla z 19. a začátku 20. století dnes představují exponáty v oceněné expozici. Další poděkování směřovalo ke všem kolegům a spolupracovníkům, kteří se podíleli na vzniku expozice, a ke zřizovateli muzea – Ministerstvu kultury, které financovalo rekonstrukci Smrčkova domu i vznik expozice (dokončení pak proběhlo v rámci projektu IROP).

"Ocenění vnímáme také jako doklad toho, že kvalitní muzejní výstavu či expozici lze vytvořit i v tradičním duchu, s důrazem na autentické exponáty. Věříme totiž, že právě to v Blatském muzeu očekávají naši návštěvníci a že by se to líbilo i našim předchůdcům, kteří přesně před 140 lety v Táboře a před 120 lety v Soběslavi zakládali naše muzea," říká vedoucí Blatkého muzea Daniel Abazid. 

 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.