PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Středa, 25.04.2018 / rozhovor

 

Hardcorová kapela Meresiew z Tábora slaví desetileté jubileum. Ke kulatým narozeninám si nadělila nové EP a oslavu, která se uskuteční v sobotu 28. dubna od 19 hodin v táborském společenském centru Univerzita. Vedle oslavenců zahrají také Companion, BackFist, My Hard Lesson a DVTK. 

K desátým narozeninám jste si nadělili desku. Jak vznikala, co na ní posluchači najdou, případně můžeš prozradit, jak dlouho a kde jste ji natáčeli?
Martin Adzima: Na novém materiálu jsme začali pracovat hned po dokončení Hardcore Movement, aby na něj bylo dostatek času a nikam jsme skládání netlačili. Výsledkem je pět skladeb, které jsou oproti předchozím tvrdší. Nové EP nese název Like a Wolf, náběry nám dělal náš skvělý kamarád Martin Mareda a o master a mix se postaral Damián Kučera. Musíme říct, že ze zvuku máme ohromnou radost. Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank a Damiánovi se to povedlo na jedničku. Ačkoliv kapela existuje deset let, tak říkáme, že je to náš druhý počin. Před dvěma roky jsme kompletně začali předělávat naší muziku a s tím, co kapela hrála před tím, už nemáme nic společného. Je to úplně nový Meresiew.

Popište, jak bude vypadat oslava jubilea. 
Martin Adzima: Slavit se bude tuto sobotu 28. dubna v našem rodném Táboře. Místo konání je Univerzita, začátek od 19 hodin. Musíme říct, že se na oslavu hrozně moc těšíme. Bude to párty s velkým P. Line up máme opravdu natřískaný a už teď víme, že to bude nezapomenutelný večer. Určitě přijďte, událost najdete na facebooku ZDE.

Můžete zrekapitulovat deset let kapely? 

Martin Kučera: Rekapitulace těch let není moc složitá, prvních sedm let bylo furt nějaké hledání a experimentování. Po nešťastné události, která zasáhla kapelu (pozn.red. tragické úmrtí zpěváka Radka Špády), jsme stáli před rozhodnutím zda pokračovat, či to zabalit. Po tragédii se na nás usmálo štěstí a sestavu doplnil Martin Adzima. S ním za mikrofonem jsme Meresiew od základu překopali a EP Hardcore Movement a zbrusu nové Like A Wolf jsou toho důkazem. A k těm letům před ním se neradi vracíme.

Deset let je slušná výdrž v dnešní době. Jak to vidíte do budoucna?

Martin Kučera: Mě ani nepřijde, že je to nějak výjimečné. Kapel slavící nějaké jubileum a výrazně vyšší je mnoho. A do budoucna? My chceme hrát a užívat si každý koncert. Zároveň doufat, že vždy přijde nějaká koncertní výzva, co nás posune dál a dodá další chuť a energii. Konkrétní cíle nemáme.

Co vás v létě čeká - festy, pěstování trávy, jahod a kedluben?
Martin Kučera: Tak jako skoro všechny lidi nás čeká nějaká ta dovolená... Nějaké koncerty na letních festivalech jsou domluvené také, ale my se těšíme i na festy jako fanoušci. Užíváme si společně přes léto jednu až dvě akce. A co se týká zahradnických činností, tak u nás je velký pěstitel jen bubeník Roman. Ale teď mě napadá, že on vlastně furt mluví jen o sečení trávy (myslí, tím trávník). Takže taky nepěstuje, ale jen seče! (smích)


Autor: David Peltán

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.