PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Středa, 25.04.2018 / rozhovor

 

Hardcorová kapela Meresiew z Tábora slaví desetileté jubileum. Ke kulatým narozeninám si nadělila nové EP a oslavu, která se uskuteční v sobotu 28. dubna od 19 hodin v táborském společenském centru Univerzita. Vedle oslavenců zahrají také Companion, BackFist, My Hard Lesson a DVTK. 

K desátým narozeninám jste si nadělili desku. Jak vznikala, co na ní posluchači najdou, případně můžeš prozradit, jak dlouho a kde jste ji natáčeli?
Martin Adzima: Na novém materiálu jsme začali pracovat hned po dokončení Hardcore Movement, aby na něj bylo dostatek času a nikam jsme skládání netlačili. Výsledkem je pět skladeb, které jsou oproti předchozím tvrdší. Nové EP nese název Like a Wolf, náběry nám dělal náš skvělý kamarád Martin Mareda a o master a mix se postaral Damián Kučera. Musíme říct, že ze zvuku máme ohromnou radost. Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank a Damiánovi se to povedlo na jedničku. Ačkoliv kapela existuje deset let, tak říkáme, že je to náš druhý počin. Před dvěma roky jsme kompletně začali předělávat naší muziku a s tím, co kapela hrála před tím, už nemáme nic společného. Je to úplně nový Meresiew.

Popište, jak bude vypadat oslava jubilea. 
Martin Adzima: Slavit se bude tuto sobotu 28. dubna v našem rodném Táboře. Místo konání je Univerzita, začátek od 19 hodin. Musíme říct, že se na oslavu hrozně moc těšíme. Bude to párty s velkým P. Line up máme opravdu natřískaný a už teď víme, že to bude nezapomenutelný večer. Určitě přijďte, událost najdete na facebooku ZDE.

Můžete zrekapitulovat deset let kapely? 

Martin Kučera: Rekapitulace těch let není moc složitá, prvních sedm let bylo furt nějaké hledání a experimentování. Po nešťastné události, která zasáhla kapelu (pozn.red. tragické úmrtí zpěváka Radka Špády), jsme stáli před rozhodnutím zda pokračovat, či to zabalit. Po tragédii se na nás usmálo štěstí a sestavu doplnil Martin Adzima. S ním za mikrofonem jsme Meresiew od základu překopali a EP Hardcore Movement a zbrusu nové Like A Wolf jsou toho důkazem. A k těm letům před ním se neradi vracíme.

Deset let je slušná výdrž v dnešní době. Jak to vidíte do budoucna?

Martin Kučera: Mě ani nepřijde, že je to nějak výjimečné. Kapel slavící nějaké jubileum a výrazně vyšší je mnoho. A do budoucna? My chceme hrát a užívat si každý koncert. Zároveň doufat, že vždy přijde nějaká koncertní výzva, co nás posune dál a dodá další chuť a energii. Konkrétní cíle nemáme.

Co vás v létě čeká - festy, pěstování trávy, jahod a kedluben?
Martin Kučera: Tak jako skoro všechny lidi nás čeká nějaká ta dovolená... Nějaké koncerty na letních festivalech jsou domluvené také, ale my se těšíme i na festy jako fanoušci. Užíváme si společně přes léto jednu až dvě akce. A co se týká zahradnických činností, tak u nás je velký pěstitel jen bubeník Roman. Ale teď mě napadá, že on vlastně furt mluví jen o sečení trávy (myslí, tím trávník). Takže taky nepěstuje, ale jen seče! (smích)


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večere s flétnou a klavírem - přeložené představení sezony PODZIM 2018

Hudba / Koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2019 od 19:00 hod.

 

Velikonoční výstava

Výstava / kraslice, dekorace
Galerie 140
21.03.2019 - 28.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Toman

Kino / film / historické drama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
21.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce