PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Kapela Meresiew slaví deset let: Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank

Středa, 25.04.2018 / rozhovor

 

Hardcorová kapela Meresiew z Tábora slaví desetileté jubileum. Ke kulatým narozeninám si nadělila nové EP a oslavu, která se uskuteční v sobotu 28. dubna od 19 hodin v táborském společenském centru Univerzita. Vedle oslavenců zahrají také Companion, BackFist, My Hard Lesson a DVTK. 

K desátým narozeninám jste si nadělili desku. Jak vznikala, co na ní posluchači najdou, případně můžeš prozradit, jak dlouho a kde jste ji natáčeli?
Martin Adzima: Na novém materiálu jsme začali pracovat hned po dokončení Hardcore Movement, aby na něj bylo dostatek času a nikam jsme skládání netlačili. Výsledkem je pět skladeb, které jsou oproti předchozím tvrdší. Nové EP nese název Like a Wolf, náběry nám dělal náš skvělý kamarád Martin Mareda a o master a mix se postaral Damián Kučera. Musíme říct, že ze zvuku máme ohromnou radost. Chtěli jsme, aby to znělo jako když tě přejede tank a Damiánovi se to povedlo na jedničku. Ačkoliv kapela existuje deset let, tak říkáme, že je to náš druhý počin. Před dvěma roky jsme kompletně začali předělávat naší muziku a s tím, co kapela hrála před tím, už nemáme nic společného. Je to úplně nový Meresiew.

Popište, jak bude vypadat oslava jubilea. 
Martin Adzima: Slavit se bude tuto sobotu 28. dubna v našem rodném Táboře. Místo konání je Univerzita, začátek od 19 hodin. Musíme říct, že se na oslavu hrozně moc těšíme. Bude to párty s velkým P. Line up máme opravdu natřískaný a už teď víme, že to bude nezapomenutelný večer. Určitě přijďte, událost najdete na facebooku ZDE.

Můžete zrekapitulovat deset let kapely? 

Martin Kučera: Rekapitulace těch let není moc složitá, prvních sedm let bylo furt nějaké hledání a experimentování. Po nešťastné události, která zasáhla kapelu (pozn.red. tragické úmrtí zpěváka Radka Špády), jsme stáli před rozhodnutím zda pokračovat, či to zabalit. Po tragédii se na nás usmálo štěstí a sestavu doplnil Martin Adzima. S ním za mikrofonem jsme Meresiew od základu překopali a EP Hardcore Movement a zbrusu nové Like A Wolf jsou toho důkazem. A k těm letům před ním se neradi vracíme.

Deset let je slušná výdrž v dnešní době. Jak to vidíte do budoucna?

Martin Kučera: Mě ani nepřijde, že je to nějak výjimečné. Kapel slavící nějaké jubileum a výrazně vyšší je mnoho. A do budoucna? My chceme hrát a užívat si každý koncert. Zároveň doufat, že vždy přijde nějaká koncertní výzva, co nás posune dál a dodá další chuť a energii. Konkrétní cíle nemáme.

Co vás v létě čeká - festy, pěstování trávy, jahod a kedluben?
Martin Kučera: Tak jako skoro všechny lidi nás čeká nějaká ta dovolená... Nějaké koncerty na letních festivalech jsou domluvené také, ale my se těšíme i na festy jako fanoušci. Užíváme si společně přes léto jednu až dvě akce. A co se týká zahradnických činností, tak u nás je velký pěstitel jen bubeník Roman. Ale teď mě napadá, že on vlastně furt mluví jen o sečení trávy (myslí, tím trávník). Takže taky nepěstuje, ale jen seče! (smích)


Autor: David Peltán