PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival zveřejnil program World Music Stage, Europe Stage a Collosea

Sziget festival zveřejnil program World Music Stage, Europe Stage a Collosea

Středa, 25.04.2018 / článek

 

Na tři žánrově odlišná pódia Sziget festivalu v maďarské metropoli zavítají umělci z celého světa, jmenujme napřiklad Les Negresses Vertes, LaBrass Banda, Tommy CA$H, KETTCAR, Blaudzun, Ben UFO, The Martinez Brothers, Tiga a více než 100 dalších. World Music Stage a Colloseum budou hostit to nejlepší z menšinových žánrů a elektronické hudby. Na Europe Stage se představí výrazná jména nově nastupujících evropských interpretů, včetně zástupce české scény, kterou reprezentuje Thom Artway. 

Posledním oznámeným headlinerem pro Sziget 2018, který se koná od 8. do 15. srpna, byla na konci března jiskřivě melancholická Lana Del Rey. Zpěvačka známá svým unikátním kinematografickým stylem a posedlostí tématy tragické romantiky. Na festival v srdci Budapešti přiveze svoji okouzlující koncertní show.

Aktuálně Sziget přidává tři samostatná pódia, na kterých se v průběhu festivalu vystřídají hudební talenty z celého světa. World Music Stage, Europe Stage a Colosseum tak doplní program na hlavním pódiu s globálně známými hvězdami jako jsou Gorillaz, Kendrick Lamar či Arctic Monkeys.

World Music Stage se zaměřuje na hudbu z celého světa, vystoupí například fantastické alternativně rockové uskupení Les Negresses Vertes z Francie, dále La Brass Banda, na Szigetu oblíbená elektrizující fúze jazzu, punku a reggae. Africké rytmy bude reprezentovat Jupiter & Okwess, inovativní směs afropopu a evropského rocku až daleké Kinshasy. Z třicítky jmen, která vystoupí na tomto pódiu, jmenujme z dalších alespoň Plaza Francia Orchestra, Värttinä feat. Paleface nebo populární Pannonia Allstars Ska Orchestra.

Program Europe Stage
obohatí Tommy CA$H, estonský zpěvák a konceptuální performer vyznačující se drsnou rappovou hudbou s nekompromisními videoklipy, které překračují hranice sexuality, pohlaví i identity. Svoji indie rockovou nálož předvede kapela KETTCAR, zahraje také Blaudzun´s, introspektivní a originalní singer/songwriter z Nizozemí.

Unikátním místem vhodným na pořádnou elektro party je právě Colloseum. Hlavním vchod tvoří otevřená tlama psa, jež ústí do prostoru vystavěného z palet ve tvaru antického kolosea. Právě tady je připravena progesivní elektronická produkce. Super – housová kapela Andhim z Německa zaplní Colloseum jedinečným zvukem plným hip hopových samplů a taneční energie. Nesmí chybět ani DJ Ben UFO nebo uznávaný elektronický anarchista, Dave Clarke.

Dvacátý šestý ročník festivalu Sziget se jako každoročně uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru maďarské metropole. Ten se i letos v sprnu promění na legendární ostrov Svobody, aby přívital Szigeťany s více než 100 zemí celého světa. Návštěvnící se mohou těšit na ty největší hveždy současného popu, jsou jimi například hip hopový král Kendrick Lamar nebo vyhlášený DJ Kygo. Dorazí také vizuální legendy, kapela Gorillaz, popová princezna a čerstvá držitelka ceny Brit Award , Dua Lipa nebo folk rocková partička Mumford & Sons.

Ceny denních vstupenek jsou k dispozici již za 70 Euro. Pro ty, kteří si chtějí užít Sziget na víc dní, jsou připravené třídenní a sedmidenní permanentky. Novinkou je také možnost zakoupit celotýdenní festivalovou vstupenky na splátky. Více informací najdete na www.szigetfestival.com/cz.
 


Fotografie


Autor: - i -


Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce