PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rockové Velikonoce pomáhaly Monice s Tomáškem. Přispívat lze nadále

Rockové Velikonoce pomáhaly Monice s Tomáškem. Přispívat lze nadále

Čtvrtek, 12.04.2018 / fotoreport + článek

 

Čtrnáctý ročník benefiční akce Velikonoce s Jesusem zaměřil své síly na pomoc mamince Monice a malému Tomáškovi, kteří přišli kvůli nevyléčitelné nemoci o tatínka. Kromě veřejné sbírky, v níž můžete skrz DMS či sbírkové pokladničky pomáhat svými příspěvky do 22. dubna, uspořádalo sdružení Fest2004 tradiční velikonoční koncert. Tábor Superstar Band sehrál ve společenském centru Univerzita rockovou operu Jesus Christ Superstar, vypomohly také kapely After Hours, Krantofel či taneční skupina CODA.   

"Na účtu už je přes dvacet tisíc, koncert přinesl zhruba deset tisíc korun. Lidé stále mohou přispívat na pomoc mladé rodiny do sbírkových pokladniček i na transparentní účet," říká pořadatel Štěpán Pavlík. 

Vybraná suma půjde na úhradu životních nákladů – na všechno, co potřebuje maminka samoživitelka s 18 měsíčním dítětem, kteří přišli o tatínka v důsledku onkologického onemocnění.

Dlouhý boj a odvaha 

Onkologické onemocnění se poprvé objevilo v roce 2012, když bylo tatínkovi Tomášovi 24 let. Mladý pár s ním bojoval a po vyčerpání všech možností vedoucích k uzdravení bylo jejich společným přáním zůstat spolu, doma, až do konce. Domácí hospic Jordán poskytl profesionální tým lékařů, sester a sociální pracovnice, kteří byli dostupní 24 hodin denně, aby rodina mohla být spolu. Velkou pomoc při péči poskytli rodiče tatínka.

"Příběh hospice je tvořen příběhy všech rodin klientů, které mají odvahu zůstat spolu až do konce života. Maminka/Monika je nyní samoživitelkou na rodičovské dovolené a spolu s malým Tomáškem potřebují jít dál. Finanční prostředky nemohou nahradit ztrátu milovaného člověka, ale mohou významně pomoci překonat nejtěžší životní období. Umožní třeba pořízení dětských plen, pomohou zaplatit elektřinu v domě nebo benzín do auta, zkusí vyztužit rodinný rozpočet po ztrátě otce živitele," píší pořadatelé. 

Veřejná sbírka může alespoň drobně přispět k zacelení tahu osudu a pomoci překlenout složité chvíle. Do 22. dubna bude možné přispívat do zapečetěných sbírkových pokladniček, převodem na transparentní účet či zasláním dárcovské SMS. Více ZDE
Fotografie


Autor: David Peltán


Výherci o volný vstup na koncert J.A.R. v Sokolovně

 Výherci soutěže o volný vstup na dnešní koncet J.A.R. v Sokolovně v Plané nad Lužnicí se stávají Libor Sůva, Mikoláš Jílek, Míra Šimků a Romana Kupková. Gratulujeme. Všem ostatním děkujeme za účast v soutěži a přejeme hodně štěstí v těch následujících.

Související články

 

 
Kultura dnes


Nájemníci pana Swana

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec u Jandů, Nám. P. Chocholouška, Nadějkov
20.04.2018 od 19:00 hod.

 

Parkán

Hudba / koncert / taneční zábava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
20.04.2018 od 21:00 hod.

 

Srpen v zemi indiánů

Divadlo / s Milenou Steinmasslovou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
20.04.2018 od 19:00 hod.

 

Klíče odnikud

Divadlo / taneční divadlo
DK Metropol, Senovážné nám., České Budějovice
20.04.2018 od 19:00 hod.