PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rockové Velikonoce pomáhaly Monice s Tomáškem. Přispívat lze nadále

Rockové Velikonoce pomáhaly Monice s Tomáškem. Přispívat lze nadále

Čtvrtek, 12.04.2018 / fotoreport + článek

 

Čtrnáctý ročník benefiční akce Velikonoce s Jesusem zaměřil své síly na pomoc mamince Monice a malému Tomáškovi, kteří přišli kvůli nevyléčitelné nemoci o tatínka. Kromě veřejné sbírky, v níž můžete skrz DMS či sbírkové pokladničky pomáhat svými příspěvky do 22. dubna, uspořádalo sdružení Fest2004 tradiční velikonoční koncert. Tábor Superstar Band sehrál ve společenském centru Univerzita rockovou operu Jesus Christ Superstar, vypomohly také kapely After Hours, Krantofel či taneční skupina CODA.   

"Na účtu už je přes dvacet tisíc, koncert přinesl zhruba deset tisíc korun. Lidé stále mohou přispívat na pomoc mladé rodiny do sbírkových pokladniček i na transparentní účet," říká pořadatel Štěpán Pavlík. 

Vybraná suma půjde na úhradu životních nákladů – na všechno, co potřebuje maminka samoživitelka s 18 měsíčním dítětem, kteří přišli o tatínka v důsledku onkologického onemocnění.

Dlouhý boj a odvaha 

Onkologické onemocnění se poprvé objevilo v roce 2012, když bylo tatínkovi Tomášovi 24 let. Mladý pár s ním bojoval a po vyčerpání všech možností vedoucích k uzdravení bylo jejich společným přáním zůstat spolu, doma, až do konce. Domácí hospic Jordán poskytl profesionální tým lékařů, sester a sociální pracovnice, kteří byli dostupní 24 hodin denně, aby rodina mohla být spolu. Velkou pomoc při péči poskytli rodiče tatínka.

"Příběh hospice je tvořen příběhy všech rodin klientů, které mají odvahu zůstat spolu až do konce života. Maminka/Monika je nyní samoživitelkou na rodičovské dovolené a spolu s malým Tomáškem potřebují jít dál. Finanční prostředky nemohou nahradit ztrátu milovaného člověka, ale mohou významně pomoci překonat nejtěžší životní období. Umožní třeba pořízení dětských plen, pomohou zaplatit elektřinu v domě nebo benzín do auta, zkusí vyztužit rodinný rozpočet po ztrátě otce živitele," píší pořadatelé. 

Veřejná sbírka může alespoň drobně přispět k zacelení tahu osudu a pomoci překlenout složité chvíle. Do 22. dubna bude možné přispívat do zapečetěných sbírkových pokladniček, převodem na transparentní účet či zasláním dárcovské SMS. Více ZDE
Fotografie


Autor: David Peltán


Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Související články

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.