PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


To nejlepší z Moravy a Čech zakončí rekordní Táborský festival vína

To nejlepší z Moravy a Čech zakončí rekordní Táborský festival vína

Středa, 21.03.2018 / fotoreport + článek

 

Po zahajovacím koštu se nejdelší gastro festival v Evropě, Táborský festival vína, blíží do finále. Jubilejní 10. ročník zakončí po více než měsíci dobrot, vína a kultury Velký košt vín z Moravy a Čech. Stane se tak v sobotu 24. března od 13 do 22 hodin ve velkém sále a přísálích Hotelu Palcát v Táboře, kde návštěvníci na stáncích vinařů ochutnají přes 200 vzorků vín. S Kulturne.com můžete vyhrát vstupenky ZDE.

"Jako vždy zakončíme festival velkým koštem, na nějž přijede přes dvacet předních vinařství z Moravy a Čech. Nebudou mezi nimi chybět tradiční hosté jako Volařík, Šebesta, Kraus, Hruška a další. Zajímavá budou vína od takzvaných Mladých vinařů. Lidé tak mají jedinečnou možnost vína ochutnat a porovnat," prozrazuje ředitel festivalu Jiří Blafka.

V salonku hotelu pak budou probíhat setkání s vinaři, kteří budou vína osobně prezentovat a dávat zdarma ochutnávat své produkty. Akci moderuje sommeliérka Dagmar Fialová. Vstupné je 130 korun v předprodeji na webu festivalu a vybraných vinotékách či recepci Hotelu Palcát, na místě pak zaplatíte 200 korun. Vstupenky jsou v prodeji na www.festival-vina.cz.

Konec? Ne úplně

"Táborský festival vína však zcela nekončí. Kromě gastronomického programu nabízí i kulturu,v květnu přijede opět Jaroslav Dušek se Čtyřmi dohodami, Pátou dohodou a speciální besedou o vzdělávání. V plánu je Velká Zebra s Ondřejem Vetchým i speciální koncert Tomáše Kluse. Na podzim pak opět přivezeme spolu s festivalem Kytara napříč žánry nějakého světového kytaristu ," dodává Jiří Blafka. Všechna představení budou tradičně benefiční, vybranými částkami festival podpoří děti, jejich rozvoj, seniory i nemocné lidi. První zahajovací představení Divadla Járy Cimrmana přineslo zhruba 100 000 korun na alternativní vzdělávání dětí.

Více o bohatém programu Táborského festivalu vína najdete na webu www.festival-vina.cz a facebooku https://www.facebook.com/festivalvin/


Fotografie


Autor: - i -


Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Související články

 

 
Kultura dnes


Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.