PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


To nejlepší z Moravy a Čech zakončí rekordní Táborský festival vína

To nejlepší z Moravy a Čech zakončí rekordní Táborský festival vína

Středa, 21.03.2018 / fotoreport + článek

 

Po zahajovacím koštu se nejdelší gastro festival v Evropě, Táborský festival vína, blíží do finále. Jubilejní 10. ročník zakončí po více než měsíci dobrot, vína a kultury Velký košt vín z Moravy a Čech. Stane se tak v sobotu 24. března od 13 do 22 hodin ve velkém sále a přísálích Hotelu Palcát v Táboře, kde návštěvníci na stáncích vinařů ochutnají přes 200 vzorků vín. S Kulturne.com můžete vyhrát vstupenky ZDE.

"Jako vždy zakončíme festival velkým koštem, na nějž přijede přes dvacet předních vinařství z Moravy a Čech. Nebudou mezi nimi chybět tradiční hosté jako Volařík, Šebesta, Kraus, Hruška a další. Zajímavá budou vína od takzvaných Mladých vinařů. Lidé tak mají jedinečnou možnost vína ochutnat a porovnat," prozrazuje ředitel festivalu Jiří Blafka.

V salonku hotelu pak budou probíhat setkání s vinaři, kteří budou vína osobně prezentovat a dávat zdarma ochutnávat své produkty. Akci moderuje sommeliérka Dagmar Fialová. Vstupné je 130 korun v předprodeji na webu festivalu a vybraných vinotékách či recepci Hotelu Palcát, na místě pak zaplatíte 200 korun. Vstupenky jsou v prodeji na www.festival-vina.cz.

Konec? Ne úplně

"Táborský festival vína však zcela nekončí. Kromě gastronomického programu nabízí i kulturu,v květnu přijede opět Jaroslav Dušek se Čtyřmi dohodami, Pátou dohodou a speciální besedou o vzdělávání. V plánu je Velká Zebra s Ondřejem Vetchým i speciální koncert Tomáše Kluse. Na podzim pak opět přivezeme spolu s festivalem Kytara napříč žánry nějakého světového kytaristu ," dodává Jiří Blafka. Všechna představení budou tradičně benefiční, vybranými částkami festival podpoří děti, jejich rozvoj, seniory i nemocné lidi. První zahajovací představení Divadla Járy Cimrmana přineslo zhruba 100 000 korun na alternativní vzdělávání dětí.

Více o bohatém programu Táborského festivalu vína najdete na webu www.festival-vina.cz a facebooku https://www.facebook.com/festivalvin/


Fotografie


Autor: - i -


Související články

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutkové divadlo
Spolkový dům Střelnice
16.12.2018 od 15:00 hod.

 

Jak ukrást vánoce

Ostatní / taneční představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2018 od 18:00 hod.

 

Degustace v divadle

Festival / degistace v divadle
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.12.2018 od 13:00 hod.

 

Advent na Loveckém zámku Ohrada

Ostatní / setkání / vánoční tvoření
Lovecký zámek Ohrada
16.12.2018 od 14:00 hod.