PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

Úterý, 30.01.2018 / článek

 

Návštěvníci táborského Divadla Oskara Nedbala se mohou těšit na pestrou nabídku předplatitelských titulů, ve které nechybí činohra, koncerty, opera, balet nebo muzikál. Jen v únoru divadlo uvede sedmnáct představení a pořadů. 

Ve středu 7. února od 18 hodin zve divadlo na promítání trilogie Vyvoleni k utrpení / Zrození naděje. Filmová mozaika natočená v koprodukci s Českou televizí a ZF Filmem mapuje historické osudy Čechů, Němců a Židů na Šumavě a v Bavorském lese, jejichž soužití bylo silně narušeno událostmi 2. světové války. Působivou trilogii uvede slovem režisér – Zdeněk Flídr.

Pěvkyně Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senić představí prostřednictvím jedinečného trojhlasu operní árie od Verdiho, Mozarta i Dvořáka. Hudební večer s názvem Divy lásky a hudby se koná v pátek 9. února ve velkém sále.

Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije a proč? Odpovědi na nejen tyto otázky si pokládá kritiky oceňovaný David Zábranský ve hře Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (předplatitelská skupina F). Hra, kterou přiveze holešovické Studio Hrdinů Praha, neprosazuje jednu doktrínu před druhou, neglorifikuje Havla na úkor Klause či Zemana, ale naopak nutí diváky zamyslet se nad formulací vlastního postoje. Po představení se koná s Davidem Zábranským diskuze v DON klubu. Program je připraven na středu 14. února v 19 hodin.

Ve středu 21. února v 19 uvede soubor VRYT Tábor reprízu diváky skvěle přijeté tříaktové myslivecké detektivky s houbařskou zápletkou Hon, kterou režíruje táborský rodák Jan Míka, a která propojuje činohru, film a živou hudbu.

Pražský komorní balet Praha navštíví ve čtvrtek 22. února velký sál táborského divadla s tanečním představením Mysterium času. Tři inscenace, tři mladí talentovaní choreografové tvořící na hudbu českých hudebních skladatelů a tři odlišné pohledy na vnímání faktoru času.

Za zmínku stojí také představení SUGAR! (Někdo to rád horké) v podání Městského divadla Brno. Muzikál, který vznikl na motivy známého filmu s Marilyn Monroe, bude uveden ve velkém sále 26. února.

Letošní „Osmičkový rok“ nabídne také řadu událostí vztahujících se k výjimečným výročím. První z nich bude připomenutí výročí 70 let od komunistického převratu roku 1948, a to formou nezaujatého vzpomínání. Vítězný únor Jana Buriana se koná ve středu 28. února.

Více informací o programu najdete na www.divadlotabor.cz
 


Fotografie


Autor: - i -

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Sodoma Gomora ZNK - 3.narozeniny Divadelky

Hudba / koncert / rap - grime - horrorcore
Music club Divadelka
23.02.2018 od 20:00 hod.