PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

Úterý, 30.01.2018 / článek

 

Návštěvníci táborského Divadla Oskara Nedbala se mohou těšit na pestrou nabídku předplatitelských titulů, ve které nechybí činohra, koncerty, opera, balet nebo muzikál. Jen v únoru divadlo uvede sedmnáct představení a pořadů. 

Ve středu 7. února od 18 hodin zve divadlo na promítání trilogie Vyvoleni k utrpení / Zrození naděje. Filmová mozaika natočená v koprodukci s Českou televizí a ZF Filmem mapuje historické osudy Čechů, Němců a Židů na Šumavě a v Bavorském lese, jejichž soužití bylo silně narušeno událostmi 2. světové války. Působivou trilogii uvede slovem režisér – Zdeněk Flídr.

Pěvkyně Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senić představí prostřednictvím jedinečného trojhlasu operní árie od Verdiho, Mozarta i Dvořáka. Hudební večer s názvem Divy lásky a hudby se koná v pátek 9. února ve velkém sále.

Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije a proč? Odpovědi na nejen tyto otázky si pokládá kritiky oceňovaný David Zábranský ve hře Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (předplatitelská skupina F). Hra, kterou přiveze holešovické Studio Hrdinů Praha, neprosazuje jednu doktrínu před druhou, neglorifikuje Havla na úkor Klause či Zemana, ale naopak nutí diváky zamyslet se nad formulací vlastního postoje. Po představení se koná s Davidem Zábranským diskuze v DON klubu. Program je připraven na středu 14. února v 19 hodin.

Ve středu 21. února v 19 uvede soubor VRYT Tábor reprízu diváky skvěle přijeté tříaktové myslivecké detektivky s houbařskou zápletkou Hon, kterou režíruje táborský rodák Jan Míka, a která propojuje činohru, film a živou hudbu.

Pražský komorní balet Praha navštíví ve čtvrtek 22. února velký sál táborského divadla s tanečním představením Mysterium času. Tři inscenace, tři mladí talentovaní choreografové tvořící na hudbu českých hudebních skladatelů a tři odlišné pohledy na vnímání faktoru času.

Za zmínku stojí také představení SUGAR! (Někdo to rád horké) v podání Městského divadla Brno. Muzikál, který vznikl na motivy známého filmu s Marilyn Monroe, bude uveden ve velkém sále 26. února.

Letošní „Osmičkový rok“ nabídne také řadu událostí vztahujících se k výjimečným výročím. První z nich bude připomenutí výročí 70 let od komunistického převratu roku 1948, a to formou nezaujatého vzpomínání. Vítězný únor Jana Buriana se koná ve středu 28. února.

Více informací o programu najdete na www.divadlotabor.cz
 


Fotografie


Autor: - i -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Když se zhasne

Divadlo / komedie / komedie
KD Zliv, Dolní náměstí 585, Zliv
23.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dodo Gombár – Mezi nebem a ženou

Divadlo
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2018 od 19:30 hod.