PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

V Divadle Oskara Nedbala vypukne nová sezóna. Nabídne hudbu, divadlo i promítání

Úterý, 30.01.2018 / článek

 

Návštěvníci táborského Divadla Oskara Nedbala se mohou těšit na pestrou nabídku předplatitelských titulů, ve které nechybí činohra, koncerty, opera, balet nebo muzikál. Jen v únoru divadlo uvede sedmnáct představení a pořadů. 

Ve středu 7. února od 18 hodin zve divadlo na promítání trilogie Vyvoleni k utrpení / Zrození naděje. Filmová mozaika natočená v koprodukci s Českou televizí a ZF Filmem mapuje historické osudy Čechů, Němců a Židů na Šumavě a v Bavorském lese, jejichž soužití bylo silně narušeno událostmi 2. světové války. Působivou trilogii uvede slovem režisér – Zdeněk Flídr.

Pěvkyně Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senić představí prostřednictvím jedinečného trojhlasu operní árie od Verdiho, Mozarta i Dvořáka. Hudební večer s názvem Divy lásky a hudby se koná v pátek 9. února ve velkém sále.

Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije a proč? Odpovědi na nejen tyto otázky si pokládá kritiky oceňovaný David Zábranský ve hře Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (předplatitelská skupina F). Hra, kterou přiveze holešovické Studio Hrdinů Praha, neprosazuje jednu doktrínu před druhou, neglorifikuje Havla na úkor Klause či Zemana, ale naopak nutí diváky zamyslet se nad formulací vlastního postoje. Po představení se koná s Davidem Zábranským diskuze v DON klubu. Program je připraven na středu 14. února v 19 hodin.

Ve středu 21. února v 19 uvede soubor VRYT Tábor reprízu diváky skvěle přijeté tříaktové myslivecké detektivky s houbařskou zápletkou Hon, kterou režíruje táborský rodák Jan Míka, a která propojuje činohru, film a živou hudbu.

Pražský komorní balet Praha navštíví ve čtvrtek 22. února velký sál táborského divadla s tanečním představením Mysterium času. Tři inscenace, tři mladí talentovaní choreografové tvořící na hudbu českých hudebních skladatelů a tři odlišné pohledy na vnímání faktoru času.

Za zmínku stojí také představení SUGAR! (Někdo to rád horké) v podání Městského divadla Brno. Muzikál, který vznikl na motivy známého filmu s Marilyn Monroe, bude uveden ve velkém sále 26. února.

Letošní „Osmičkový rok“ nabídne také řadu událostí vztahujících se k výjimečným výročím. První z nich bude připomenutí výročí 70 let od komunistického převratu roku 1948, a to formou nezaujatého vzpomínání. Vítězný únor Jana Buriana se koná ve středu 28. února.

Více informací o programu najdete na www.divadlotabor.cz
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Cavewoman

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
16.02.2020 od 19:00 hod.

 

Farní karneval

Pro děti / karneval
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.02.2020 od 14:30 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / workshop / přednáška
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
16.02.2020 od 15:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / workshop / přednáška
Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec, Husova 333
16.02.2020 od 09:30 hod.