PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noci bojovníků v Táboře ovládli domácí, fandil i olympionik Rudolf Kraj

Noci bojovníků v Táboře ovládli domácí, fandil i olympionik Rudolf Kraj

Sobota, 30.12.2017 / fotoreport

 

Plný sál Hotelu Palcát v Táboře zhlédl v sobotu 16. prosince klání v boxu a muay thai. Na pátém ročníku Noci bojovníků diváci viděli 12 zápasů, včetně jihočeského derby mezi Táborem a Třeboní. Domácím se dařilo, pět zápasů ze sedmi vyhráli borci pořadatelského týmu KBC Tábor.

Mezi nimi i mladá bojovnice Tereza Žirovnická, která se v K1 utkala s brněnskou Simonou Presovou.
"Svůj zápas jsem ještě neviděla a vlastně ani nevím jestli uvidím. Ráda bych se na sebe podívala, ale myslím, že to vypadalo hezky. Do prvního kola jsem přišla nabitá, ale v druhým jsem měla trošku strach, začala jsem pochybovat o tom, jestli mi vydrží síly, a tak jsem do třetího naběhla a před tolika lidmi, přáteli a rodinou, jsem prostě musela podat ten nejlepší výkon. Byla jsem neskutečně šťastná a myslím, že to bylo dost vidět," hodnotila výkon patnáctiletá Tereza Žirovnická. Zápas bohužel kvůli zranění kolene nedokončil kolega Oldřich Budinka, domácí boxer Josef Šimák byl pak v zápasu napomínán a ztratil potřebné body k vítězství.

"Potěšila mě hojná účast publika a super atmosféra při zápasech. Moji zápasníci předvedli skvělé výkony a byla jen škoda Pepových bodů a Oldova zranění, našlápnuto měl dobře. Ze sedmi našich zápasů pět výher je úspěch, který jsem ani nečekal. Příští ročník určitě bude a už mohu prozradit, že v jednom z hlavních zápasů se utká i moje manželka, která se letos Noci bojovníků nemohla zúčastnit, protože máme čerstvý přírůstek do rodiny. Nicméně odvedla mnoho práce," uzavřel pořadatel, trenér a bývalý boxerský reprezentant David Kubíček. Akci moderoval Robert Rosenberg a na zápasy se přijel dokonce podívat olympionik Rudolf Kraj.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport





SMUTÉNKA: Zemřel pan režisér, David Lynch

 Ve čtvrtek 16. ledna odešel do filmového nebe přední světový režisér David Lynch (*20.1.1946), bylo mu 78 let a pravděpodobnou příčinou úmrtí byla rozedma plic, jíž léta trpěl. Po oceňovaném americkém filmaři (Ceny César, ceny z Cannes, Zlatý lev z Benátek, čestný Oscar aj.) tu zůstanou kultovní snímky, které jsou téměř povinnou výbavou k všeobecnému přehledu. Jmenujme Slonního muže, Mazací hlavu, Mulholland Drive, Modrý samet, Duna či famózní Twin Peaks. Jeho práci provázel osobitý rukopis - snímky byly mysteriózní s horrovým či thrillerovým napětím a bizarním humorem a některým divákům mohly přijít chaotické. Kromě filmů se coby Cellophane Memories věnoval také hudbě - spolupracoval např. se zpěvačkou Chrystabell či Lykke Li. Od dubna do listopadu pak v pražském výstavním prostoru DOX můžete zhlédnout jeho výtvarná díla. 

„S hlubokou lítostí oznamujeme smrt muže a umělce Davida Lynche. Když už není mezi námi, na světě je velká díra. Ale jak by řekl on: dívejte se na donut a ne na díru,“ píše se o úmrtí slavného režiséra na jeho facebookovém profilu. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


sýrový rakletovací večer

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.01.2025 od 19:00 hod.

 

Stand-up s Underground Comedy Club

Ostatní / stand-up
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
17.01.2025 od 20:30 hod.

 

New generation

Hudba / dj
Sklep
17.01.2025 od 19:00 hod.

 

Černobílé Budějovice - křest knihy

Ostatní / setkání
Dk Metropol - Galerie Nahoře
17.01.2025 od 17:00 hod.