PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bilance končícího roku 2017, aneb krásný a kulturní rok 2018 přeje Kulturne.com

Bilance  končícího roku 2017, aneb krásný a kulturní rok 2018 přeje Kulturne.com

Neděle, 31.12.2017 / článek

 

Rok 2017 pomalu končí, cukroví z vánočních svátků už slehlo, a tak je na čase trošku bilancovat. O tom, jaký byl rok 2017 s Kulturne.com, napoví následujících pár řádků.

Ať to máme za sebou, je potřeba připomenout, kolik osobností z kultury nás opustilo. Byli to kromě jiných neméně významných osobností například výtvarník Pavel Brázda, zpěvák Karel Štědrý, herec Jan Tříska, sochaři Jan Koblasa a Olbram Zoubek, ilustrátor Vladimír Renčín, zpěvák Tom Petty, spisovatel Petr Šabach, zpěvák Charles Bradley, herec Vladimír Brabec, herečky Libuše Havelková, Květa Fialová a Helena Štáchová, kytarista John Abercrombie, zpěvačky Věra Špinarová a Jarmila Šuláková, herec Jiří Podzimek, zpěvák a kytarista Chris Cornell, zpěvák Chester Bennington a zpěváci Chuck Berry a Al Jarreau. Doufáme, že se letos narodilo minimálně dvojnásobně tolik v budoucnu významných lidí české i světové kultury.

A jak na tom bylo Kulturne.com? Za uplynulý rok jsme vám přinesli více než 520 článků a pozvali jsme vás na více než 2600 akcí. Za dobu trvání našeho magazínu to je už více než 5200 článků a 30 000 akcí. A to si myslíme už stojí za to.

Za to vše díky všem autorům a přispěvovatelům, v čele s Davidem Peltánem, Janem Příbramským, Františkem Cimlem, Wendy Šimotovou, Alenou Cibulkovou, Tomášem Spěváčkem, Vítem Novákem, Janou Škrabánkovou, Liborem Staňkem, Denisou Veseckou, Petrem Hejnou, Kamilou Kosovou, Lee Lou, Miloslavem Kusbachem, Petrem Hejnou, Františkem Šímou, Markem Hadrbolcem a dalšími. Snad jsme na nikoho nezapomněli a nikoho neurazili.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat nečekaným sponzorům ze závěru roku, především pak Rotary klubu Tábor a umělcům vystupujícím na vánočním koncertu Rotary  v Táboře,za krásný příspěvek, který nám snad pomůže zvládnout i rok 2018. Ano nekončíme, jedeme dál.

Krásný, zdravý a hlavně kulturní rok 2018 vám přejí za celou redakci Kulturne.com David Peltán a Jan Příbramský.

PS: Kdyby nám chtěl někdo pomoct, budeme jedině rádi! Ozvěte se případne na david.peltan@kulturne.com, pokud byste chtěli přispívat a nebo na jan.pribramsky@kulturne.com, pokud chcete pomoci jinak.


 


Autor: Jan Příbramský, David Peltán

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce