PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala začne sezonu koncertem Ivy Bittové s filharmonií

Divadlo Oskara Nedbala začne sezonu koncertem Ivy Bittové s filharmonií

Čtvrtek, 04.01.2018 / článek

 

Táborské Divadlo Oskara Nedbala připravilo na jarní sezonu výjimečný koncert, romantickou tragikomedii, pohádku pro malé diváky, antický apokryf, pantomimu i tragickou operu.  

Nový rok v divadle otevře v pátek 5. ledna od 19 hodin koncert zpěvačky Ivy Bittové v doprovodu Jihočeské filharmonie a skupinou Bardolíno.
Následující týden, v úterý 9. ledna, se koná v malém sále romantická tragikomedie Dobrý proti severáku. V křehkém příběhu o osudovém překlepu v e-mailové adrese zahrají Anna Fixová a Daniel Bambas.
Dětské návštěvníky potěší v neděli 14. ledna série tří lidových pohádek s názvem A do třetice všeho..., kterou si připravilo Divadlo Drak Hradec Králové. Žena z Korinta je dialogem o tom, jak se mohlo stát, že Euripidés vytvořil jednu z první velkých tragických hrdinek na divadle. Těšit se můžete na Hanu Maciuchovou  v hlavní roli, a to v historickém malém sálu 19. ledna.
Milovníky netradičních tanečních forem potěší Sólo Radima Vizváryho, čerstvého držitele Ceny Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon v kategorii Balet, pantomima a jiný dramatický žánr. A leden uzavře tragická opera Trubadúr vyprávějící o ženě poznamenané traumatem minulosti. V režii Tomáše Studeného a v hudebním nastudování dirigenta Marie de Rose hrají a zpívají v italském originále s českými titulky členové a hosté operního souboru, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla.

Od 2. do 5. ledna si mohou obnovit předplatné stávající abonenti. Pro ostatní zájemce prodej předplatného započne 8. ledna a bude trvat do 2. února.

Více informací o programu i předplatném na novou sezónu najdete na www.divadlotabor.cz.
 


Autor: - i, dap -

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce

 

Návrat velkých šelem

Výstava / Návrat velkých šelem
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 28.07.2023
vícedenní akce

 

Jaro na mlýně

Ostatní / řemesla
Vodní mlýn Hoslovice
01.04.2023 od 10:00 hod.

 

Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.