PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala začne sezonu koncertem Ivy Bittové s filharmonií

Divadlo Oskara Nedbala začne sezonu koncertem Ivy Bittové s filharmonií

Čtvrtek, 04.01.2018 / článek

 

Táborské Divadlo Oskara Nedbala připravilo na jarní sezonu výjimečný koncert, romantickou tragikomedii, pohádku pro malé diváky, antický apokryf, pantomimu i tragickou operu.  

Nový rok v divadle otevře v pátek 5. ledna od 19 hodin koncert zpěvačky Ivy Bittové v doprovodu Jihočeské filharmonie a skupinou Bardolíno.
Následující týden, v úterý 9. ledna, se koná v malém sále romantická tragikomedie Dobrý proti severáku. V křehkém příběhu o osudovém překlepu v e-mailové adrese zahrají Anna Fixová a Daniel Bambas.
Dětské návštěvníky potěší v neděli 14. ledna série tří lidových pohádek s názvem A do třetice všeho..., kterou si připravilo Divadlo Drak Hradec Králové. Žena z Korinta je dialogem o tom, jak se mohlo stát, že Euripidés vytvořil jednu z první velkých tragických hrdinek na divadle. Těšit se můžete na Hanu Maciuchovou  v hlavní roli, a to v historickém malém sálu 19. ledna.
Milovníky netradičních tanečních forem potěší Sólo Radima Vizváryho, čerstvého držitele Ceny Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon v kategorii Balet, pantomima a jiný dramatický žánr. A leden uzavře tragická opera Trubadúr vyprávějící o ženě poznamenané traumatem minulosti. V režii Tomáše Studeného a v hudebním nastudování dirigenta Marie de Rose hrají a zpívají v italském originále s českými titulky členové a hosté operního souboru, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla.

Od 2. do 5. ledna si mohou obnovit předplatné stávající abonenti. Pro ostatní zájemce prodej předplatného započne 8. ledna a bude trvat do 2. února.

Více informací o programu i předplatném na novou sezónu najdete na www.divadlotabor.cz.
 


Autor: - i, dap -