PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


S Petrem Hatašem nejen o Modern Day Babylon. Pracuji na svém projektu, prozradil

S Petrem Hatašem nejen o Modern Day Babylon. Pracuji na svém projektu, prozradil

Čtvrtek, 04.01.2018 / rozhovor

 

Jedna z nejúspěšnějších českých djentových skupin současnosti Modern Day Babylon připravuje nové album a je určitě na co se těšit. Bubeník skupiny Petr Hataš kromě toho ještě stíhá připravovat svůj nový projekt, anebo sem tam zaskočit v jiné kapele. O tom, jak to všechno stíhá, co si připravuje a jak bude vypadat nové album Modern Day Babylon se dozvíte v rozhovoru.

S Modern Day Babylon děláte na nové desce Coma, můžeš nám o ní něco říct?

Co se týká skládání, tak už jsme s deskou skoro u konce. Děláme ji trochu jinak než ty předchozí, bicí se tentokrát budou nahrávat až jako poslední. Většinu skladeb, co jsme už udělali, přehrál Tomáš (Raclavský pozn. redakce) do finálového projektu, do kterého nakonec nahraji bicí. Jde nám to pěkně od ruky a těším se až to bude venku. S bicími jsme začali v půli prosince a doufáme, že to stihneme rychle. Jsou tam party, nad kterými už nějakou dobu sedím, tak doufám, že to dám. (smích) 

Hraješ kromě Modern Day Babylon i někde jinde?
Za poslední dobu jsem si zahrál s dost kapelami jako záskok. Jsem pokaždé hodně šťastný, když mě osloví nějaká kapela, kterou rád poslouchám, abych jim zaskočil za bubeníka. Jsou to třeba the.Switch nebo Unaffected Evolution. S kluky v obou kapelách sem tam zaskočím, ale nastálo hraju jen s Modern Day Babylon a navíc se teď snažím zapracovat na takovém svém malém projektu.

O jaký projekt se jedná? Můžeš nám ho blíž popsat?
Jsem už dlouho neudělal žádné video (YT pod článkem), protože se mi moc nechtělo dělat cover videa kapel, které dělá úplně každý, a zároveň jsme začínali s MDB dělat na albu, takže všechen čas padl na skládání. Navíc jsem si pořád lámal hlavu, na co ta videa vlastně udělám. Po nějakém týdnu ve studiu jsem si řekl, že bych si vlastně mohl nahrát vlastní skladby, a tak jsem začal střádat nápady, dávat do kupy songy a dneska už mám první dva hotové. Ty postupně odkryji na začátku roku 2018. Je to takové moje dítě a jsem na to hrozně pyšný, protože si tam nahrávám všechny nástroje sám, mělo by to být o to osobitější.To že zaskakuješ v různých kapelách je docela náročné na paměť, nemáš s tím problémy?
Problémy asi úplně ne. Ale občas se mi stane, že na zkoušce s kapelou začnu po sloce hrát refrén úplně jiné kapely. Občas si toho všimnou a občas ne, ale pro mě je to docela matoucí. V kapelách, kde zaskakuji, jsou ale ohleduplný na to, že zaskakuji, a tak se občas otočí a mrknou na mě, že má přijít něco nečekaného. Někdy ale zaskakuji s kapelami, na než zvyklý nejsem a tam už je to celé na mě.

Kolik hodin denně cvičíš?
V posledních dnech to bylo hodně podle potřeby. Učil jsem se sety dvou kapel na živé hraní, se kterými jsem zaskakoval a k tomu jeden set kapely, které jsem nahrával desku v Praze Hostivaři. Na cvičení tak moc času nezbylo. Hostování už mi ale letos skončilo a tak můžu vlítnout na cvičení partů pro MDB.

Kdo Tě v poslední době hudebně nejvíc ovlivňuje?
Poslední dobou se snažím djent a tyhle progresivní styly omezovat, aby se mi nestalo, že náhodou někoho vykradu při vymýšlení nového alba. Obecně teď hodně poslouchám hudbu jako Lorde. Je to výborná zpěvačka a strašně mě baví, jak je ta její hudba jednoduchá. Mám při poslechu takové hudby mnohem víc místa pro představivost a má to hrozně super vibe. Mimo Lorde třeba The XX nebo Pascal Pinion.

Koho považuješ za největší bubenické machry a máš přímo nějaké vzory?
Pro mě jsou největší bubenický machři Benny Greb a Chris Coleman. Tyhle dva bubeníci nehrajou na bicí, ale dělají hudbu bubny. Neuvěřitelný feel a ten jejich projev je prostě něco neskutečného. Matt McGuire je taky „šílený“ bubeník, dělá snad nejlepší show za bicíma, co jsem kdy viděl, a vypadá to fakt brutálně. Z toho progresivního stylu rozhodně Matt Garstka.

Kdo Tě v hraní na bicí podporuje?
Podporují mě moji sponzoři Meinl cymbals a Balbex drumsticks, za což jim neskutečně děkuju a vážím si toho. Být hráčem firem, jako jsou Meinl a Balbex jsem si přál už od malička, takže si vlastně žiju takový svůj americký sen (smích). Hodně mě také podporují kluci z kapely. I když tam je to takový vzájemný a myslím si, že teď máme v kapele hodně dobré vztahy i díky těmhle věcem. Samozřejmě největší podpora se ke mně dostává od mojí mamky a táty.

Na co se do budoucna můžeme těšit?
Asi to nejdůležitější bude vydání našeho nového alba „COMA“, které bude hned na začátku roku 2018. Přemýšleli jsme s kluky, že bychom udělali videoklip k některému z nových songů, ale to je zatím jen takový nástřel a uvidíme, jak se to vyvine. Během nahrávání desky pracuju na svém už zmiňovaném projektu, ke kterému budu točit videa a postupně je v průběhu příštího roku budu zveřejňovat na svým youtube kanále. To občas okořením nějakým playtrough video k songům z našeho nového alba. Rád bych také v příštím roce objel s novým materiálem nějaké bubenické festivaly a akce, kde bych se mohl trochu ukázat.

Youtube kanál Petra Hataše ZDE
Oficiální stránky Modern Day Babylon ZDE
Facebookové stránky Modern Day Babylon ZDE


Fotografie


Autor: Zdeněk Tvrz, - jp -