PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival startuje předprodej vstupenek, během dne rozdá dárky

Sziget festival startuje předprodej vstupenek, během dne rozdá dárky

Středa, 08.11.2017 / článek

 

Jeden z největších evropských festivalů Sziget zahajuje předprodej pro ročník 2018 dnes, ve středu 8. listopadu. V prvních 24 hodinách získáte ke každé zakoupené permanentce nejen status Prime Szigeťan, ale i řadu dárků. Atmosféru festivalu skvěle zachycují ty nejlepší okamžiky 25. ročníku festivalu v našlapaném sedmiminutovém videu. V roce 2018 se od 8. do 15. srpna na Ostrově Svobody otevře nová kapitola, dalších dvacet pět let započne v duchu "Love Revolution“. Na festival, který se koná na ostrově uprostřed Budapešti, jezdí lidé z celého světa včetně českých fanoušků muziky, divadla, nového cirkusu, sportu, besed a atrakcí.  

Atmosféru nejlépe popisuje shrnující video z uplynulého ročníku ZDE

Letošní aftermovie vytvořené organizátory festivalu vyniká nejen zachycením kouzelných okamžiků oslav 25. ročníku Szigetu, na videu hovoří také spousta Szigeťanů z více než stovky zemí světa o tom, co pro ně „Ostrov svobody“ znamená. Aftermovie obsahuje i výzvu divákům, aby se připojili k „Love Revolution“.


"Každý jsme jiný. Pocházíme z různých koutů světa, hovoříme rozdílnými jazyky, máme odlišnou víru, barvu kůže, zájmy, vkus i priority. Když se pak všichni setkáme, spojuje nás síla rozmanitosti, díky které můžeme měnit svět," shodují se. 

Festival Sziget spolu se Szigeťany z více než stovky zemí naší planety vyhlašují “Love Revolution”. Revoluci poháněnou silou a láskou komunity usilující o to, aby planeta Země byla lepším místem k životu. 

„Komunita Szigetu vznikla před 25 lety a její hlavní myšlenka je založena na vytvoření “národa snů”, který se na týden stává centrem evropského kulturního života. Hlavním poselstvím iniciativy „Love Revolution“ je zformulování a upevnění základních hodnot, na kterých stojí Sziget více než čtvrt století," uvádí Tamás Kádár, nový ředitel Szigetu.

Organizátoři doplnili, že „Love Revolution“ je velkým shromážděním, šťastnou a pokojnou oslavou skutečnosti, že když budeme chtít, můžeme změnit svět. Věří v přijímání rozmanitosti, respektování lidské důstojnosti a starání se jeden o druhého. Se všemi národy i jednotlivci by mělo být zacházeno stejně, je potřeba podporovat a povzbuzovat jak individuální, tak sociální odpovědnost.

V průběhu Szigetu 2018 budou všechna tato témata prezentována v různých formách, od neziskových organizací až po koncept Art of Freedom.

Ve středu 8. listopadu se se koná speciální 24hodinová akce Szigeťan Prime, a ti z vás, kteří se připojí k „Love Revolution“, obdrží speciální dárkový balíček.

Program festivalu bude teprve postupně zveřejňován, ze zkušenosti víme, že bude našlapaný. Videa, fotky a články z uplynulých ročníků najdete na Kulturne.com ZDEFotografie


Autor: David Peltán


Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.