PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival startuje předprodej vstupenek, během dne rozdá dárky

Sziget festival startuje předprodej vstupenek, během dne rozdá dárky

Středa, 08.11.2017 / článek

 

Jeden z největších evropských festivalů Sziget zahajuje předprodej pro ročník 2018 dnes, ve středu 8. listopadu. V prvních 24 hodinách získáte ke každé zakoupené permanentce nejen status Prime Szigeťan, ale i řadu dárků. Atmosféru festivalu skvěle zachycují ty nejlepší okamžiky 25. ročníku festivalu v našlapaném sedmiminutovém videu. V roce 2018 se od 8. do 15. srpna na Ostrově Svobody otevře nová kapitola, dalších dvacet pět let započne v duchu "Love Revolution“. Na festival, který se koná na ostrově uprostřed Budapešti, jezdí lidé z celého světa včetně českých fanoušků muziky, divadla, nového cirkusu, sportu, besed a atrakcí.  

Atmosféru nejlépe popisuje shrnující video z uplynulého ročníku ZDE

Letošní aftermovie vytvořené organizátory festivalu vyniká nejen zachycením kouzelných okamžiků oslav 25. ročníku Szigetu, na videu hovoří také spousta Szigeťanů z více než stovky zemí světa o tom, co pro ně „Ostrov svobody“ znamená. Aftermovie obsahuje i výzvu divákům, aby se připojili k „Love Revolution“.


"Každý jsme jiný. Pocházíme z různých koutů světa, hovoříme rozdílnými jazyky, máme odlišnou víru, barvu kůže, zájmy, vkus i priority. Když se pak všichni setkáme, spojuje nás síla rozmanitosti, díky které můžeme měnit svět," shodují se. 

Festival Sziget spolu se Szigeťany z více než stovky zemí naší planety vyhlašují “Love Revolution”. Revoluci poháněnou silou a láskou komunity usilující o to, aby planeta Země byla lepším místem k životu. 

„Komunita Szigetu vznikla před 25 lety a její hlavní myšlenka je založena na vytvoření “národa snů”, který se na týden stává centrem evropského kulturního života. Hlavním poselstvím iniciativy „Love Revolution“ je zformulování a upevnění základních hodnot, na kterých stojí Sziget více než čtvrt století," uvádí Tamás Kádár, nový ředitel Szigetu.

Organizátoři doplnili, že „Love Revolution“ je velkým shromážděním, šťastnou a pokojnou oslavou skutečnosti, že když budeme chtít, můžeme změnit svět. Věří v přijímání rozmanitosti, respektování lidské důstojnosti a starání se jeden o druhého. Se všemi národy i jednotlivci by mělo být zacházeno stejně, je potřeba podporovat a povzbuzovat jak individuální, tak sociální odpovědnost.

V průběhu Szigetu 2018 budou všechna tato témata prezentována v různých formách, od neziskových organizací až po koncept Art of Freedom.

Ve středu 8. listopadu se se koná speciální 24hodinová akce Szigeťan Prime, a ti z vás, kteří se připojí k „Love Revolution“, obdrží speciální dárkový balíček.

Program festivalu bude teprve postupně zveřejňován, ze zkušenosti víme, že bude našlapaný. Videa, fotky a články z uplynulých ročníků najdete na Kulturne.com ZDEFotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.