PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mladý mistr kytary Joe Robinson v Táboře. Učil se na internetu a zvítězil v Austrálie hledá talent

Mladý mistr kytary Joe Robinson v Táboře. Učil se na internetu a zvítězil v Austrálie hledá talent

Pondělí, 23.10.2017 / článek

 

 Do táborského Divadla Oskara Nedbala se řítí kytarový hurikán z Austrálie. V rámci Táborského festivalu vína a Kytara napříč žánry vystoupí 10. listopadu od 19 hodin kytarová hvězda Joe Robinson. Zazní rock, jazz, folk i další žánry v mistrovském podání jednoho hráče na elektrickou i akustickou kytaru. Koncertem začne předprodej vstupenek na jubilejní 10. ročník Táborského festivalu vína. 

Kytara napříč žánry svojí dvacetiletou usilovnou a tvořivou prací spojuje nejen interprety, hudební styly a žánry, ale také posluchače z metropole, okresních měst i menších sídel, jejichž malé koncertní sálky oplývají stejně vřelou atmosférou, jako zavedené koncertní síně.
Již několik let skvělé kytaristy hostí také Táborský festival vína, který na jih Čech přivezl skvělého Bepe Gambettu, Dylana Fowlera, Adama Raffertyho, kytaristu legendárních The Wings Laurence Jubera či kytaristku Michaela Jacksona Jennifer Batten. Letos je onou hvězdou mladý australský kytarista Joe Robinson (1991).

Ten na kytaru začal hrát ve svých devíti letech a místo kytarového lektora využíval pro svou výuku zejména internet. Ve věku pouhých 13 let zvítězil v soutěži Australian National Songwriting Competition.
Následovalo první album ,,Birdseed" a v roce 2008 přelomové vítězství v soutěži "Australia´s Got Talent" (Austrálie hledá talent). Jeho největší kytarový vzor Tommy Emmanuel ho následně pozval do Nashvillu, kde vzniká druhé album Joea Robinsona ,,Time Jumpin´". V témže roce získává Joe cenu "Senior Grand Champion Performer of the World" a od té doby je takřka neustále na turné.

,,Smokin´Joe", jak zní přezdívka Joe Robinsona, s lehkostí a bravurou zvládá skladby ve stylu ,,fingerpicking" Jerry Reeda, Cheta Atkinse a Tommyho Emmanuela, stejně jako jazzové standardy, rockovou hudbu i další žánry. Úspěšně se věnuje také zpěvu. V současné době střídá na koncertech akustickou a elektrickou kytaru. Na světě zřejmě neexistuje hudebník jeho věku, který by ovládal tolik žánrů na vrcholné úrovni jako právě Joe Robinson. Koncertuje po celém světě a jeho koncerty jsou na všech kontinentech beznadějně vyprodané.

„Jsem rád, že můj nápad založit festival, který by se věnoval kytaře jako sólovému nástroji, který je doma v nepřeberném množství stylů a žánrů, se osvědčil a funguje i po dvaceti letech,” říká zakladatel a pořadatel festivalu Kytara napříč žánry Stanislav Barek, sám aktivní profesionální kytarista, a dodává: "Dramaturgie letošního festivalu ukáže jak naší špičku, tak světově proslulé hvězdy i talenty na startu slibné kariéry, bez ohledu na žánry. Vedle doyena evropské kytary, vitálního dvaadevasátníka Jiřího Jirmala či respektovaného Pavla Steidla, uslyšíme mladého kytaristu Adama Pavlíčka či australskou vycházející hvězdu Joe Robinsona. Těším se také na mistra mandolíny Radima Zenkla i na náš první mexický večer, který jubilejní ročník festivalu uzavře mimořádně až v lednu.”

Vstupné na táborský koncert Joe Robinsona je v předprodeji na pokladně divadla Oskara Nedbala za 290 korun, na místě zaplatíte 350 Kč. S Kulturne.com můžete vyhrát vstupenky ZDE.

Koncert bude avizovat předprodej vstupenek na Táborský festival vína 2018, který se koná od 23. února do 23. března. Nabídne v průběhu měsíce denně nespočet vinařských a gastronomických zážitků, koncertů i divadla (Jaroslav Dušek, Divadlo Járy Cimrmana aj.). Předprodej na desátý ročník festivalu začne 11.11. v 11 hodin. Více na webu www.festival-vina.cz


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


"Táboráci sobě" aneb Pohlednice ze světa od místních cestovatelů

Ostatní / 368. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
18.10.2018 od 19:00 hod.

 

Chata na prodej

Kino / film / česká komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
18.10.2018 od 20:00 hod.

 

Ratata Warm Up: Elephants (FR) + Endless Drain

Hudba / koncert / Hardcore/metal,thrash metal,death metal
Pivnice u Zlatého Lva, Žižkovo náměstí 16, Tábor
18.10.2018 od 19:00 hod.

 

Taneční pro dospělé

Hudba
Dům kultury Milevsko
18.10.2018 od 18:00 hod.