PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

Středa, 06.09.2017 / článek

 

 Třídenní akce nazvaná Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje od pátku 8. do neděle 10. září na třech místech u rybníka Svět. Je to už pátý ročník oblíbené slavnosti, která spojuje hudbu a zábavu – vždy začne koncerty a skončí setkáním příznivců pruhovaných plavek.

Tentokrát zahájí program Prague Cello Quartet, tedy čtyři mladí violoncellisté, kteří ve Schwarzenberské hrobce představí v pátek od 19 hodin výběr toho nejlepšího z klasické hudby i melodie známé z filmů apod., to vše s humorem a originálními nápady.

Zavírání plavecké sezony patří k nejoblíbenějším díky své pohodové atmosféře, kterou v sobotu umocní Patrola Šlapeto na pódiu postaveném na městské pláži u rybníka Svět. Muzikanti pobaví publikum autentickou interpretací hospodských písní z minulého století, které dnes již zlidověly – pocházejí hlavně z repertoáru génia české písničky Karla Hašlera.

V neděli vyvrcholí třídenní program veselou Slavností pruhovaných plavek, která začne od 14 hodin na městské pláži rybníka Svět. Zahraje skupina Pánská šatna a členové Spolku přátel pruhovaných plavek předvedou svá úctyhodná těla oděná do koupacích retromodelů.

Nostalgickou atmosféru Rozmarného léta navodí od 18 hodin setkání na pláži Ostende s muzikou v podání Los Alimentos a šancí sledovat západ slunce, který odtud bývá velmi krásný. Bude to samozřejmě i příležitost, jak se začít těšit na příští léto – a zatím si naplánovat další koncerty, abychom to mezidobí přežili co nejsnáze.


Autor: - i -