PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Milevské sklepy připravují návrat ke kořenům. Před tím ještě vystoupí hippies Marush

Milevské sklepy připravují návrat ke kořenům. Před tím ještě vystoupí hippies Marush

Čtvrtek, 21.09.2017 / článek + video

 

V této sezóně vstupují Milevské Hudební sklepy do jubilejního 15. ročníku a jsou již posledními "sklepy" v ČR z původního projektu hudebníka Václava Koubka, kdy ve "sklepech" vystupovali převážně písničkáři. V Milevsku Josef Veverka rozšířil program o spoustu kapel (domácích i zahraničních), a to díky podpoře sponzorů a Domu kultury Milevsko, který je zároveň i pořadatelem.  

"Chtěl bych, aby byl patnáctý ročník jakýmsi "Best of", ne "Greatest Hits". Konkrétně 22. září sklepy zahajuje kytarová formace Marush - hippie music v hvězdné sestavě Ondřej Hejma,  Oskar Petr, Kateřina Pelíšková a Petr Samek," říká pořadatel Milevských hudebních sklepů Josef Veverka. Koncert začíná v 19.30 hodin a vstupné na místě je 250 korun.  

Akustické trio MARUSH je unikátním spojením tří osobností české rockové a folkové hudby. OSKAR PETR je jedním ze zakladatelů skupiny Marsyas a autorem dlouhé řady hitů, od skupiny Lucie po Anetu Langerovou. KATEŘINA PELÍŠKOVÁ prošla kapelami Panika a Gaia Messiah aby zakotvila v elitní formaci Žlutý pes, kde se potkala s ONŘEJEM HEJMOU, posledním členem tohoto tria. Tři kytary a tři hlasy dávají možnost pokrýt v intimní atmosféře repertoár od kořenů v šedesátých letech až po současnost. Původní trio doplní kytarista Petr Samek známý např. z formace Oskar Petr Trio. 

Velká jména

Josef Veverka prozradil, že na sklepích vystoupí Karel Plíhal (18.10., jeden z prvních koncertů po delší přestávce), Vašek Koubek Trio (16.11., zakladatel HS nesmí v jubilejním ročníku chybět), Jaroslav Hutka & Pepa Štěpánek (15.12., Vánoční koncert - nahrávání desky), Jakub Noha (zástupce účinkujících z 1. ročníku), Jan Budař (jeden z nejúspěšnějších koncertů vůbec) a další.

Blues Session v sobotu v Bažantnici - Olin věnoval Milevským Hudebním sklepům Kalandrovu "youngovku" Dětské šaty:

a nepostradatelný Skladník na závěr:


Pro osvěžení paměti, jak je všechno dneska zase trochu jinak

Hudební sklepy jsou nápadem harmonikáře, písničkáře, herce, tuláka a pábitele Václava Koubka. Vašek Koubek o svém projektu před 18ti roky řekl: „Za dvacet let, co křižuji všechna ta hudební podia, čajovny, hospody, kluby, půdy a hlavně sklepy, mám pocit, že už všechny ty své diváky znám, když jsem si jednou spletl datum a přijel do klubu omylem o den dřív, a tam opět byli všichni ti mí známí jen s tím rozdílem, že ten večer místo mne hrál Vláďa Metra. Na programech těch míst střídám stále jména jako Karásek, Třešňák, Voňková, Janota, Burian, Noha, Nos atd. Napadlo mne tedy, proč všichni ti pořadatelé vymýšlejí ověřené. Hudební sklepy tak můžou zazpívat v jakékoli začínající hospodě na vsi či maloměstě a postavit roční šňůru v kruzích po sobě jdoucích míst stejně zpřízněných duší. Když můžou být rockové, džezové či irské kluby, můžou být i Hudební sklepy. Tato síť může pak ledasco zlevnit, ledasco upevnit, ledajak se rozšířit a ledaskomu pomoci. Vím nejlíp, jak se těžce rozjíždí nový písničkář či kapela, jak se těžce dostává do distribuce nové CD, jak se těžce riskuje u vstupu na pokrytí nákladů. Kdo zkusil jednou leštit kliky u úřadů se žádostí o grand, narazí většinou na příbuznou starosty, která raději celý svůj kulturní fond prohýří na dvě akce televizních hvězd, než aby si komplikovala život nezávislou scénou. Chceme, aby se u nás doma zase zpívalo, pábilo a mudrovalo, a jsme tedy jen ti staří provokatéři, k nimž se snad přiřadí dnes ještě neznámí, a budou pokračovat v naší tradici.“Autor: David Peltán , Foto: Jiří Mašek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Český Honza

Divadlo / pro děti / pohádka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
29.07.2021 od 16:00 hod.

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert / rock
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
29.07.2021 od 18:00 hod.