PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kdo je nejtvrdším hasičem? Přes čtyřicet profesionálů a dobrovolníků svedlo lítý boj

Kdo je nejtvrdším hasičem? Přes čtyřicet profesionálů a dobrovolníků svedlo lítý boj

Neděle, 27.08.2017 / fotoreport + článek

 

V sobotu 19. srpna se uskutečnila krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). Soutěž je kláním, které jihočeský sbor pořádá vždy jednou za dva roky. V posledních letech sportovci závodili u Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou, letos se soutěž přestěhovala k rozhledně Hýlačka na Větrovech. Organizátorem byl územní odbor Tábor. O titul se "poprali" profesionální i dobrovolní hasiči. 

Soutěž „TFA“, jejíž název pochází z anglického „Toughest Firefighter Alive“ a volně se překládá jako „nejtvrdší hasič přežívá“, je nejtěžší hasičskou soutěží, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu. Hasiči museli například zdolat motání hadic, tahání 80 kg figuríny, zabrat dala třímetrová bariéra i běh na rozhlednu Hýlačka. 

Letošního závodu se poprvé zúčastnili vedle profesionálních hasičů jihočeského sboru také závodníci z řad dobrovolných hasičů jihočeských obcí. Všichni soutěžili v kategorii jednotlivců, a to ve věkové hranici do 34 let včetně a od 35 let výše.

Kategorii do 34 let suverénně ovládnul písecký Michal Brousil s famózním časem 4:57,14. Na druhém místě skončil domácí Ondřej Fišer (6:01,28), třetí místo vybojoval Tomáš Novotný také z územního odboru Písek (6:04,22).

Ve věkové kategorii 35+ vyhrál táborský borec Jiří Dvořák za čas 5:09,12, kterým výrazně předčil i celou řadu kolegů z mladší věkové kategorie. Druhý skončil písecký David Kubiš s časem 5:19,00. Na třetím místě se umístil další reprezentant Petr Benda z územního odboru Tábor, který dosáhnul času 5:28,00.

Mezi dobrovolnými hasiči
dosáhnul nejlepšího času 6:08,17 Michal Koranda reprezentující SDH obce Drunče. Druhý byl jeho kolega Jiří Melecký (6:41,50), třetí skončil Jakub Semrád z SDH Mladá Vožice (6:46,93).

Profesionální hasiči své časy zároveň započítávali do kategorie družstev. Soutěžní týmy jednotlivých územních odborů HZS Jihočeského kraje mohly do soutěže prezentovat maximálně pět závodníků, do celkového hodnocení družstev se pak započítávaly časy nejlepších tří. V celkovém hodnocení se nejlépe umístil územní odbor Písek, druhý skončil Tábor a třetí místo vybojoval územní odbor Jindřichův Hradec.

Nejlepší profesionální hasiči se svými výkony nominovali na mistrovství HZS ČR v disciplínách TFA, které se uskuteční v září v Ústí nad Labem. 

V rámci programu si na své přišly i děti, které si mohly vyzkoušet překážky. Po skončení soutěže pak hrály kapely Náhodný výběr a Purple Eye. 


Fotografie


Autor: David Peltán, Vendula Matějů


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.