PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divokej Bill a Poletíme? naplnili písecké letní kino k prasknutí

Divokej Bill a Poletíme? naplnili písecké letní kino k prasknutí

Středa, 02.08.2017 / fotoreport + článek

 

V sobotu 29. července se v píseckém letním kině úderem osmé hodiny rozezněla soustava reproduktorů kapely Divokej Bill s předkapelou Poletíme?. Během chvilky se kino naplnilo téměř k prasknutí a vytvořila se famózní atmosféra. Předkapela Poletíme? všechny zdravě navnadila a přilákala nedočkavce k pódiu.

V průběhu jejich vystoupení se na chvilku ukázalo několik členů Divokýho Billa, zazpívali si spolu a vytvořili hned na začátek hezkou podívanou. Po přezvučení a výměně hudebních nástrojů došlo na komerční přestávku, u které byly v davu slyšet věty typu "když bychom chtěly reklamy, tak se díváme doma na TV", nebo "A budou reklamy i v průběhu koncertu?".

Naštěstí komerční vysílání trvalo jen něco kolem pěti minut a poté nastoupila kapela Divokej Bill v plném složení a spustila svou show, při které hned všichni na reklamy zapomněli a začali si užívat hudbu.
Někteří si hudbu dokonce užívali takovým způsobem, že museli být kapelou "okřiknuti" ať "nedělají bordel" a posléze po neuposlechnutí varování vyvedeni ochrankou ven z areálu. Po této krátké odmlce díky několika příliš nadšeným posluchačům byl až do konce večera "klid" při poslechu hudby. Koncert si naprostá většina posluchačů užívala, což bylo znát i před koncem, kdy se publikum na dvakrát velmi hlasitě dožadovalo přídavku v podobě několika dalších písniček. To kapela ráda vyslyšela. Na konci byl na tvářích většiny zúčastněných vidět úsměv, což jen dokazuje, že se koncert opravdu povedl.


Fotografie


Autor: Petr Kotalík

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.