PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Velké ceně Tábora nebudou chybět ani domácí atleti

 Na Velké ceně Tábora nebudou chybět ani domácí atleti

Úterý, 18.07.2017 / článek

 

Na letošním 56. ročníku atletické Velké ceny Tábora, která se koná 25. července, nebudou chybět v početném startovním poli ani táborští zástupci. V domácím prostředí stadionu Míru by se mohla představit asi patnáctka nejlepších. 

Podmínkou účasti táborských atletů je nejen potřebná výkonnost, ale i jejich současný zdravotní stav. Proto si představíme ty nejvážnější adepty Velké ceny Tábora.

Největším táborským želízkem v boji o medaile měla být dálkařka Adéla Záhorová, která vybojovala na mistrovství republiky žen stříbrnou medaili, když poprvé v kariéře pokořila šestimetrovou hranici. Hned prvním pokusem skočila 601 cm, ve druhé sérii se zlepšila o centimetr a pohybovala mezi čtvrtým a pátým místem. Vrcholem vyrovnaného souboje dálkařek byly šesté pokusy. V něm Adéla dolétla do vzdálenosti 615 cm a skončila za reprezentantkou v sedmiboji Eliškou Klučinovou.

Tímto výkonem se nominovala na juniorské mistrovství Evropy v Itálii, které se koná těsně před táborským mítinkem. Po náročné sezoně zůstává na jihu Evropy na zasloužené dovolené.

Talentovaný svěřenec Davida Bora Jakub Škrdleta se postaví na start závodu v běhu na 800 metrů. Ten skončil na domácím šampionátu dospělých v třetím rozběhu výkonem 1:55,34 minuty čtvrtý. Do finále postoupili pouze první dva z rozběhu a další dva s časem ze všech rozběhů. Jakub sice zaběhl nejlepší letošní výkon na otevřené dráze, ale celkově obsadil deváté místo a byl prvním nepostupujícím osmičlenného finále. Mírné zklamání si pak vynahradil na juniorském MR, kde obsadil skvělé třetí místo. „Kde jinde, než doma měl by atakovat čas na úrovni svého osobního maxima?,“ předvídá jeho trenér Bor.

V memoriálové půlce se měla na startu objevit i Denisa Šedivá. „Stále se potýká se zdravotními problémy. Kvůli vleklému zranění letos ještě nestartovala,“ uvedl její trenér David Bor.

Úspěšnou premiéru v ostré konkurenci dospělých má za sebou výškař Štěpán Svoboda, svěřenec trenérů Ivy Strakové a Romana Béma. Na mistrovství republiky nejprve zdolal základní výšku 192 cm a na druhý pokus i tu následující 197 cm. Marně se pak pokoušel o nejlepší letošní výsledek na dráze (202cm), který mu nevyšel podle jeho představ. Tato výška by mu stačila na sedmé místo, nakonec skončil talentovaný junior desátý. Na juniorském šampionátu ale dokázal svůj osobák vylepšit už na 206 centimetrů, což mu zajistilo stříbrnou medaili.

Silné zastoupení budou mít tradičně táborské výškařky – Alena Panovská, Lada Doležalová, Hana Váchová, Zuzana Vojtěchová (táborská odchovankyně závodící ve Spartě Praha). Všechny budou u Jordánu adeptky na přední umístění, což potvrzují dosažené výsledky na juniorském MR. Lada Doležalová brala bronz, Hana Váchová skončila pátá a Alena Panovská skončila osmá.

Táborští vrhaři se budou moct předvést v kouli a oštěpu. V oštěpu trio žen Sarah Leidl (hostující německá atletka závodí v táborských barvách už třetím rokem), Erika Kofroňová, Andrea Bělohlavová (táborská odchovankyně závodící ve Slavia Praha) a v kouli Václav Toman.

I v ženském trojskoku bude reprezentovat táborské barvy trojice - Hana Pražáková, Hana Váchová a Karolína Černá (táborská odchovankyně závodící ve Spartě Praha).
Zastoupení budou mít domácí atleti i v nejkratších sprintech, kde se představí duo nadějí Tereza Kršová a Lenka Zykánová.

Skvělou zprávou pro fanoušky atletiky je, že organizátoři jednají s několika českými osobnostmi královny sportu o účasti na Velké ceně Tábora. Tu už potvrdila česká jednička v dálkařském sektoru Radek Juška. „Dále jednáme i o startu tyčkaře Balnera, sprinterek Seidlové a Procházkové,“ prozradil ředitel mítinku David Bor a dodal: „Velká cena Tábora má už v kalendáři své stálé místo. Věřím, že nám atleti i nadále zachovají přízeň a podporu a díky tomu dosáhneme tradiční výkonnost a vysokou úroveň mítinku,“ věří. Nejen pro české reprezentanty bude mítink v Táboře jednou z posledních možností, kde si můžou otestovat svoji formu před nadcházejícím mistrovství světa v Londýně.


Výška – Štěpán Svoboda, Alena Panovská, Lada Doležalová, Hana Váchová, Zuzana Vojtěchová (táborská odchovankyně závodící ve Spartě Praha)

Trojskok – Hana Pražáková, Hana Váchová, Karolína Černá (táborská odchovankyně závodící ve Spartě Praha)

Oštěp – Sarah Leidl, Erika Kofroňová, Andrea Bělohlavová (táborská odchovankyně závodící ve Slavia Praha)

Sprint – Tereza Kršová, Lenka Zykánová,

Vrh koulí – Václav Toman

800 metrů – Jakub Škrdleta
 


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce