PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Překážkář Petr Svoboda ozdobí Velkou Cenu Tábora

Překážkář Petr Svoboda ozdobí Velkou Cenu Tábora

Pátek, 21.07.2017 / článek

 

Stadion Míru bude v úterý 25. července hostit účastníky 56. ročníku atletické Velké ceny Tábora. Součástí mítinku, který patří u nás k nejstarším českým závodům na dráze, bude i 13. ročník memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. V deseti mužských a devíti ženských disciplínách se představí řada českých i zahraničních hvězd, nebudou chybět ani táborští zástupci.

Velká cena Tábora patří spolu se Zlatou tretrou k nejstarším mítinkům v Čechách. V počtu ročníků je sice srovnatelný, ale co se týče finančního rozpočtu výrazně skromnější. I přesto ve startovní listině nechybí české nebo zahraniční hvězdy. „Loni jsme se zařadili v hodnocení mezi nejúspěšnější mítinky v rámci republiky. Což je v porovnání s dalšími našimi mítinky Zlatá tretra nebo memoriál Josefa Odložila, pro nás velkou poctou,“ uvedl ředitel mítinku David Bor.

Letošní tváří a hvězdou 56. ročníku Velké ceny Tábora je překážkář Petr Svoboda. Český reprezentant jezdí k Jordánu pravidelně a nesmírně rád. „Má k Táboru vřelý vztah, čehož si velmi vážíme. V roce 2008 u nás zaběhl český rekord na 110 metrů překážek. Po vážných zdravotních problémech, kdy dokonce zvažoval konec kariéry, splnil o šest let později na stadionu Míru limit na mistrovství Evropy v Curychu,“ vzpomíná Bor na jeho úspěchy.

Právě jeho disciplína bude v úterním podvečerním programu vyvrcholením mítinku. Velkou cenu pak tradičně zakončí ve 20 hodin finálový běh na 100 metrů mužů.
Časový program je sice už předem daný, ale bude se ještě upravovat podle počtu přihlášených atletů. Muži absolvují deset disciplín (běhy na 100, 400 a 800 metrů, 110 a 3000 metrů překážek, dálka, výška, tyč, koule a oštěp) a ženy se představí v devíti soutěžích (200 a 800 metrů, 100 a 400 metrů překážek, dálka, výška, trojskok, koule a oštěp). Program dne začne už v 15:30 hodin, slavnostní zahájení proběhne v 18:10 hodin.

Letošní novinkou Velké ceny Tábora bude i smíšený štafetový překážkový běh, který se poběží ve dvou drahách v cílové rovince. Táborští organizátoři si vzali inspiraci ze zahraničí, kde už tuto disciplínu vyzkoušeli ve Francii nebo Číně. Zatímco v Čechách to bude premiéra. „Je to zajímavá, atraktivní a dosud neokoukaná disciplína. Ale všechno bude závislé, jestli seženeme v době prázdnin dostatečný počet závodníků,“ říká členka organizačního výboru Lucie Šetelíková. Pokud se nenajdou zájemci z řad dospělých, vyzkouší si tuto novinku nejmladší atleti z řad žákovských kategorií.

Táborská Velká cena je součástí tradičního dvojmítinku, i letos Velké ceny Nového Města nad Metují. Atleti, kteří získají podle tabulek IAAF SCORING TABLES nejvyšší počet bodů, mohou získat speciální finanční odměnu ve výši 150 Euro.

Další motivací pro startující bude i překonání stávajícího rekordu stadionu (250 Euro) nebo dosažení předem určených výkonnostních limitů. „Vždycky nás potěší, když kdokoliv rekord překoná. I když jsou na vysoké úrovni, přesto věřím, že nějaký padne i letos. A bude to opět parádní podívaná,“ doufá David Bor a zve fanoušky sportu a skvělé táborské publikum, které dokáže vytvořit bouřlivou atmosféru a ideální podmínky pro maximální výkony.

Přehled rekordů táborského stadionu Míru ZDE


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Herec Jan Tříska podlehl zraněním po pádu z mostu

V noci z neděle na pondělí zemřel v nemocnici excelentní český filmový a divadelní herec Jan Tříska, stalo se tak po pádu z Karlova mostu, okolnosti nehody jsou dosud nejasné. Filmografie Jana Třísky je neskutečně pestrá a bohatá, z velmi známých filmů jmenujme Lid versus Larry Flynt (nominace na Oscara), Na samotě u lesa, Obecná škola (nominace na Oscara), Želary, Horem pádem, Máj, Highlander a stovky dalších. Posledním byl snímek Zdeňka Svěráka Po strništi bos. Stal se držitelem divadelního ocenění Cena Alfréda Radoka i Kristián za celoživotní přínos světové kinematografii. Janu Třískovi, který žil v USA, bylo 80 let. (dap)     

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.