PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třetí ročník akce Tábor hraje kuželky se blíží

Třetí ročník akce Tábor hraje kuželky se blíží

Pondělí, 12.06.2017 / článek

 

 Chcete si zasportovat a ještě vyhrát poháry a medaile? Změřit síly nejen se svými kamarády, ale i ostatními soupeři? Ideální možností je zúčastnit se ve středu 28. června třetího ročníku veřejně přístupné soutěže – Tábor hraje kuželky.

Turnaj, který je určen pro veřejnost, je součástí celoročních akcí pořádaných Českou unií sportu Sportuj s námi. Už v předchozích ročnících zaznamenali pořadatelé neobyčejný zájem startujících, když se v kuželně Lokomotivy Tábor koulelo od rána až do večera. I letos očekávají organizátoři akce početné řady startujících.
„Jsme rádi, že jsou kuželky tolik oblíbené a počet jejich příznivců každoročně roste tak, že nejsme schopni kapacitou kuželny vyhovět všem zájemcům," prozradil za pořadatele akce Zdeněk Krátký.

Turnaj, který je určen pro neregistrované hráče, se uskuteční v čtyřdráhové kuželně KK Loko Tábor na Blanickém předměstí v sedmi různých věkových kategoriích jednotlivců a družstev. Žákovské kategorie jsou vypsány pro pětičlenná družstva, která se utkají již od osmi hodin v dopoledním programu. Odpoledne (od 13 do 19 hodin) bude vyhrazeno pro veřejnost, která bude bojovat nejen v soutěži jednotlivců, ale i v soutěži tříčlenných týmů. Letošní novinkou bude i ocenění pro nejlepší ženské družstvo.

Získá Zámečník zlatý hattrick?

V kategorii mužů obhajuje prvenství dvojnásobný vítěz Ivan Zámečník. Podaří se mu zlatý hattrick a zvítězí i potřetí? „Tak samozřejmě bych chtěl opět vyhrát. Otázkou bude, co na to soupeři," nepodceňuje Zámečník své soky.

Mezi ženami byla loni nejúspěšnější Blanka Heřmánková, která nebude chybět ani letos. „Nedělám si žádné naděje. Netuším, s jakou formou se představím letos. Spokojená budu, pokud skončím na bedně," naznačila své možnosti loňská vítězka, která se věnuje především bowlingu.

Tradičními účastníky bude i partička sportovních nadšenců BSPOŽ z Blanického předměstí, která si nenechá ujít příležitost vyzkoušet si jakékoliv sportovní odvětví. Jejich ambice nejsou přehnané. Naopak znají své možnosti. „Není třeba vyhrát, ale zúčastnit se. Proto vyrazíme už potřetí," říká s úsměvem Vlaďka Stráňková.

Svoji základnu mají v hospůdce u Žida, kde se vzájemně hecují a dlouhodobě připravují na akci. „Tradiční kuželkářskou akci berou všichni jako zábavu, která pomáhá se v tomto bláznivém životě sejít, hodit starosti za hlavu, společně se pobavit a užít si ve správné partě to nejlepší," tvrdí jeden z členů, sportovní glosátor Karel Ilčík.

Pro nejlepší tři v každé věkové kategorii připravili pořadatelé České unie sportu Tábor, město Tábor, AŠSK Tábor a KK Loko Tábor medaile, vítězové si odnesou poháry a absolutní vítěz bude mít na rok putovní pohár.

Ceny nejúspěšnějším předá poslankyně Parlamentu České republiky Radka Maxová, která převzala nad akcí záštitu, dále předsedkyně OR AŠSK Alena Heršálková a vedoucí Odboru školství mládeže a tělovýchovy města Tábora Radek Kouba.

Proto si mohou případní zájemci předem zamluvit přesný termín v kanceláři České unie sportu telefonu 381 281 379, nebo na tabor@jck.cuscz.cz. Hráči si musí přinést pouze vlastní sportovní obuv.


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce