PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Umění podesáté míří do měst. Projekt začne ve Veselí nad Lužnicí

Umění podesáté míří do měst. Projekt začne ve Veselí nad Lužnicí

Čtvrtek, 08.06.2017 / zpráva

 

Díla projektu Umění ve městě budou opět zdobit České Budějovice, Hlubokou nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí, kde akce začíná. Vernisáž veselské části sochařské výstavy v exteriérech měst se koná dnes, 8. června od 18 hodin v parku před kulturním domem. Letos se můžete těšit na dvě sochy od Veroniky Psotkové s názvy: Polštářky a Propojeny.

Od června do září budou město zdobit sochy umístěné v exteriérech města. "Veselí nad Lužnicí se letos podruhé připojí k desátému ročníku tohoto úspěšného projektu, jehož cílem je zkrášlit a oživit veřejné prostory měst, zprostředkovat umění i lidem, kteří nechodí do galerií či muzeí a zvýšit turistický ruch," říká za kulturní dům Michaela Jindová. 

Letos se můžete těšit na dvě sochy od Veroniky Psotkové (* 1981) s názvy: Polštářky a Propojeny, které budou umístěny v parku u KD.  Tvorba Veroniky Kudláčkové Psotkové je založena na principech realistického figurálního sochařství. Její sochy odkazují jak na klasickou, tak současnou figurální tvorbu se silným vlivem popkultury.

Témata jako estetika a autokorekce lidského těla stejně jako proměna kontextů a vzájemná komunikace soch v samotné instalaci patří k jejím stěžejním. Netradiční prostorové instalace stylizovaných drátěných figur pak tvoří paralelní linii a současně hmotový protipól k její realistické sochařské práci. Je absolventkou ateliéru sochařství Michala Gabriela (MgA., 2009) na FaVU VUT v Brně. V současné době žije a tvoří v Oboře u Loun.

Při vernisáži zahraje kapela folková kapela Flow track. Kurátorem výstavy je sochař a malíř Michal Trpák, kurátor galerie GOODSTUFF.

Umění ve městě se bude konat také v Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou. V Budějovicích se vernisáž děl koná 15. června od 17 hodin v Galerii Mariánská a od 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. Více ZDE.


Foto: archiv Veroniky Psotkové


Fotografie


Autor: David Peltán

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.