PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Čtvrtstoletí Szigetu aneb 25 důvodů, proč vyrazit na největší festival léta

Čtvrtstoletí Szigetu aneb 25 důvodů, proč vyrazit na největší festival léta

Čtvrtek, 25.05.2017 / článek

 

Sziget je festival na sedm dní a koná se na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Je dobře organizovanou akcí s nadupaným programem plným světových hvězd. Sziget získal několikrát ocenění EFA jako nejlepší hlavní festival roku. Levnější vstupenky lze koupit jen do 31. května. Tady je 25 důvodů, proč vyrazit na jubilejní 25. ročník.

Vstupenky ZDE

1) Oslava 25. ročníku festivalu Sziget - letos slaví Sziget jubilejní 25. ročník festivalu. Což zmanená týden trvající zábava. Sziget je festival, který nikdy nespí. Nabitý program, kde kromě hudby najdete skvělá divadla, cirkusy, kino, přednášky, výstavy, muzea, diskuzní panely, sportovní klání, workshopy, trhy a nespočet dalšího kulturního vyžití všeho druhu.

2) Headlineři - mezi headlinery letošního programu se představí zvučná jména, jako je Pink, Maclemore &Ryan Lewis, Kasabian, PJ Harvey, Wiz Khalifa, The Chaismokers, Major Lazer a mnoho dalších.

3) Hudební hvězdy - na jednom festivalu uvidíte tolik světových hvězd pohromadě, jako nikde jinde ve střední Evropě, kromě headlinerů jsou to letos například: Alt – J, Rita Ora, Biffy Clyro, Birdy, Jamie Cullum, Rudimental a mnoho dalších.

4) PINK! - popová diva je jedním z největších lákadel festivalu, po delší době se opět vrací zpátky na pódia. V Evropě si ji můžete letos vychutnat pouze na čytřech místech a jedním z nich je právě Sziget!

5) Party na lodi – výletní lodě v centru Budapešti vám nabídnou naprosto jedinečnou přiležitost zažít party na lodi s unikátním výhledem na stovky historických budouv. Budete proplouvat pod statobylými mosty a prožijete nezapomenutelnou party na vodách Dunaje.

6) Budapešť je všude okolo - Sziget se odehrává v samém srdci Budapešti, v rámci festivalu tak můžete prozkoumat toto krásné a na historii bohaté město.

7) DJ´s a taneční hudba - najdete tu také nejzvučnější jména EDM scény –Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, Steve Aoki, Nervo, Paul Van Dyk a mnoho dalších, hned na několika scénách včetně obřího stanu, kde party probíhá celou noc.

8) Rozmanitost - program světových hvězd je doplněn i o hudbu napříč všemi žánry, jako jsou například Klezmatics nebo Goran Bregovic, ale také o talenty z celé Evropy. Celkově na Szigetu se odehraje více jak 1000 koncertů, vystoupení, performancí a to na 50 různých podiích a místech festivalového areálu.

9) Top festival střední Evropy - Sziget je jeden z největších hudebních festivalů ve střední Evropě, avšak jezdí na něj lidé z více než 100 zemí celého světa. Nabízí totiž obrovské množství všech hudebních žánrů koncentrovaných na jednom místě. Denně festival navštíví až 80 000 Szigeťanů a během celé doby trvání je to až 500 000. Přitom si ponechává pohodovou atmosféru. 

10) Ostrov Svobody –Sziget je místo, které staví na první místo princip jednoty. Tento festival je mikrokosmem, státem ve státě. Je jedno, zda jste z Maďarska nebo Japonska, na Szigetu jste ve společnosti lidí z celého světa, kteří se na týden stávají obyvateli Szigetu, neboli Szigeťany.

11) Pláž na Szigetu – ideální místo, kde se zchladit v horkých letních dnech. K dispozici jsou pohodlná lehátka a koktejl bar, aby vaše festivalová letní pohoda byla kompletní. Součástí pláže je také skvělá a velmi příjemná chillout zóna, která je jako stvořená k odpočinku po prohýřené noci.

12) ALL IN ONE – na Szigetu je zkrátka všechno, na co si jen vzpomenete, a tak se po celý týden nemusíte hnout z areálu. Navíc celý festival jede non stop, tudíž máte neomezený přístup k jídlu, pití, hudbě a dalším službám.

13) Skvělý nehudební program - Sziget nabízí velmi bohatý a pestrý nehudební program! Své scény tu mají moderní cirkusy, divadla, komici, tanečníci a pouliční kejklíři z celého světa, aby vás svým uměním potěšili i pobavili. K tomu táborákový oheň, kde si zabroukáte tu vaší. 

14) Menšinové žánry - na své si přijdou i fanoušci menšinových žánrů, od klasiky, přes jazz a blues až po world music. Samozřejmostí jsou specializovaná pódia, kde si vaši oblíbenou hudbu můžete plnohodnotně užít.

15) Jídlo - na Szigetu pro vás bude připraveno kromě klasické "festivalové kuchyně" i mnoho specialit lokálních a světových, takže se můžete těšit na řadu gastronomických zážitků.

16) Sziget je pro všechny - Sziget je otevřen pro každého a nejsou zde žádné limity. Je vhodný jak pro mladé, tak pro seniory, rodiny s dětmi, které mají k dipozici vlastní speciální kemp, i pro hendikepované. Celý festival je bezbariérový a je zde velmi dobře o všechny postaráno.

17) Bydlení - v případě, že vám nevyhovuje bydlení v kempu, můžete se ubytovat přímo v Budapešti. Záleží, co má kdo rád. Nabídka ubytování je opravdu rozmanitá.

18) Závěrečná show s ohňostrojem - součástí Szigetu je i závěrečný mega ohňostroj za doprovodu speciálního setu dua Dimitri Vegas & Like Mike, což je jedna z nejlepších závěrečných party festivalu, které můžete zažít.

19) Art zóna a workshopy - možnost vyzkoušet si různé formy a druhy umění se zaměřením na recyklované materiály, a také velké množství workshopů a kreativních dílen.

20) Art of Freedom - velkolepé instalace, barevné sochy, unikátní umělecké projekty, ohromující a úžasné vizuální efekty. Tato gigantická zařízení a světelné kompozice přispívají k unikátní atmosféře Szigetu.

21) Bezpečnost - pořadatelé každoročně zdůrazňují význam a prioritu bezpečnosti jejich návštěvníků - Szigeťanů. Tento rok se zvýší počet lidí věnující se bezpečnosti a nejviditelnější to bude u vstupu na festival. Systém "check-in" bude fungovat na stejném principu jako na letištích.

22) Prázdninová dovolená - Sziget můžete pojmout jako kompletní dovolenou. Užít si nejen hudební festival, ale také pohodu u vody, rozmanitosti historické a kosmopolitní Budapešti a v neposlední řadě i kompletní servis, který Sziget nabízí. A případně hned po Szigetu vyrazit k jezeru Balaton, kde se koná festival B.My.Lake.

23) Color party – ani letos nebude každý den chybět popoulární setkání Szigeťanů před hlavním pódiem při speciálních akcích jako jsou color party, baloon party, flag party a další.

24) Sport - na Szigetu nechybí ani sportovní vyžití, v nabídce najdete adrenalinové sporty jako bungee jumping, ale jsou zde také hřiště na beach volejbal, na nohejbal a další míčové hry. Prostoru na blbnutí a aktivní odpočinek je na Szigetu opravdu hodně.

25) Luminárium - 800 metrů čtverečných velká nafukovací socha se skládá z labyrintu tunelů a inspirativních prostorných kopul, které jsou smyslným světem tekutého světla a barvy. Můžete bloudit a nechat světlo a barvy, ať si s vámi hrají.


After movie 2016
 


Autor: - i -


Související články

 

 
Kultura dnes


12. ročník Milevské bienále duchovní hudby

Hudba / festival
Milevsko - klášter
21.09.2019 od 17:00 hod.

 

120. výročí obce baráčníků ve veselí - mezimostí

Ostatní / oslava výročí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.09.2019 od 14:00 hod.

 

Pošli to dál

Ostatní / swap - výměna věcí
Kulturní dům - RC Hrošík
21.09.2019 od 09:00 hod.

 

Dožínky na statku v Borotíně (2019)

Ostatní / setkání / Kulturně společenská akce
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
21.09.2019 od 10:00 hod.