PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Palcátu budou oceněni nejlepší sportovci loňského roku. Mezi nimi i letec či karatistka

V Palcátu budou oceněni nejlepší sportovci loňského roku. Mezi nimi i letec či karatistka

Sobota, 28.01.2017 / článek

 

Česká Unie sportu společně s městem Tábor pořádá 23. ročník ankety „Nejúspěšnější sportovec okresu pro rok 2016". Slavnostní vyhlášení celkových výsledků se koná v Hotelu Palcát v Táboře na tradičním Plese sportovců. 

O letošní titul sportovce okresu se ucházelo devatenáct jednotlivců a devět kolektivů. Odborná porota již určila konečné pořadí, které bude vyhlášeno až na slavnostním večeru v Hotelu Palcát v Táboře v sobotu 4. února od 20 hodin na tradičním plese sportovců. Navíc budou tradičně odměněni i všichni mladí sportovci v kategorii Talent roku, do síně slávy budou uvedeni zasloužilí tělovýchovní pracovníci, vyhlášen bude i trenér roku (Týdeník Táborsko) nebo sportovní hvězda (Deník).

V loňském ročníku se z prvenství radovali fotbalisté FC MAS Táborsko a cyklokrosař Jakub Skála. V nejlepší loňské desítce figurují tradičně zástupci cyklokrosu, hokeje, triatlonu a atletiky. Naopak nováčky jsou karatistka, šachistka, kanoista a letecký akrobat.

Zde je desítka nejlepších jednotlivců v abecedním pořadí za rok 2016
Jakub Lemberka – triatlon, dlouhý triatlon
Jakub Matušík - lední hokej
Martina Mikulášová - silniční cyklistika, cyklokros
Štěpán Svoboda - atletika výška
Zuzana Šilhavá - karate
Martin Šonka - Red Bull Air Race, letecká akrobacie
Denisa Švecová - silniční cyklistika, cyklokros
Jakub Ťoupalík - silniční cyklistika, cyklokros
Anna Tůmová - šachy
Matěj Vaněk - kanoistika na divokých vodách

Další pořadí: 11. Michal Háša (kvadriatlon, kanoistika), 12. Ivan Ciferský (fotbal), 13. Lukáš Červenka (triatlon, olympijský triatlon), 14. Žaneta Maťhová (tenis), 15. Robert Kostlán (triatlon), 16. Ondřej Kouba (softbal), 16. Simona Kovačová (ploutvové plavání a rychlostní potápění), 17. Diana Kotalíková (sportovní gymnastika), 19. David Honzák (cyklistika, cyklokros).

Tři nejúspěšnější kolektivy v abecedním pořadí za rok 2016
FC MAS Táborsko muži - fotbal FNL
HC Tábor muži – hokej
Volejbal Tábor, z.s. kadetky

Další pořadí:
4. TJ VS Tábor, z.s. dorostenky – atletika, 5. ČEZ Cyklo Team Tábor muži – cyklokros, 6. ŠBK Tygřice Borotín – basketbal starší žákyně, 7. E.ON Triatlon team – triatlon, 8. Hladoví Hroši junioři U19 – softbal, 9. TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí starší dorost – házená.


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport