PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pátý ročník Tabooku byl především setkání milovníků knih

Pátý ročník Tabooku byl především setkání milovníků knih

Sobota, 08.10.2016 / fotoreport + článek

 

První říjnový týden se táborská sýpka u kotnovské věže rozezněla veselým smíchem, halasem a šustěním tisíců stránek knih. Nastal totiž čas Tabooku, festivalu malých nakladatelů.

Letos šlo již o pátý ročník a stejně jako ty předešlé, byl i ten letošní velmi hojně navštěvovaný. Představilo se na něm mnoho českých i zahraničních nakladatelů, ilustrátorů a spisovatelů, kteří nejen že svoje knihy vystavovali a prodávali, ale také hovořili o své práci, plánech a především knihách. Návštěvníci festivalu se tak mohli setkat s literárním historikem a kulturním diplomatem z Maďarska Róbertem Kiss Szemánem, rumunskou ilustrátorkou Andreou Dezső nebo francouzským vydavatelem a architektem Gérardem Lo Monaco.

Tvůrci programu mysleli i na knihovníky a kantory a přichystali pro ně speciální dvoudenní seminář Kritického čtení. Na něm se pracovalo především s knihami Eden od Mikaela Olliviera a Škvíry od Marky Míkové, která se páteční části semináře také účastnila a směle odpovídala na všetečné dotazy ohledně svých knih a procesu jejich vzniku jak po stránce písemné, tak i po stránce grafické. Tento seminář pokračoval sobotní knihovnickou snídaní a čtením z knih nejrůznějších žánrů. Celý seminář vedli Ondřej Hausenblas a Štěpánka Klumparová.

Dveře kotnovské sýpky se uzavřely v sobotu večer, kdy se všichni vystavovatelé rozjeli do svých rodných měst nebo ubytoven. Tím ale Tabook zdaleka neskončil. Večer se v café baru MP7 na Žižkově náměstí uskutečnil večírek časopisu Psí víno, který je zaměřen na současnou poezii. Na něm se se svými texty představili například Sára Vybíralová, David Zábranský nebo Ondřej Hanus.

Letošní ročník festivalu Tabook se opět těšit velké návštěvnosti a přítomnosti mnoha zajímavých osobností. Všem jistě přinesl mnoho zajímavých zážitků a inspirací jak pro pracovní účely, tak i pro soukromé, především čtenářské potěšení z dobrých a kvalitních knih. V současné době nám tedy nezbývá nic jiného, než se těšit na příští ročník, který bude jistě stejně báječný a obohacující jako ten letošní.
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Související články

 

 
Kultura dnes


Vánoční saloon Fešáků

Hudba / koncert / Country
DK Metropol
22.11.2019 od 19:00 hod.

 

Taneční hodiny 2019

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
22.11.2019 od 19:00 hod.

 

Kreativ Soběslav

Pro děti / kreativní veletrh pro děti i dospělé
Kulturní dům Soběslav - Jirsíkova 34, Soběslav
22.11.2019 - 23.11.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

9. Filmový Festival ČERNÁ VĚŽ

Festival / film - hudba
Český rozhlas ( U Tří lvů)
22.11.2019 - 23.11.2019 od 16:00 hod.
vícedenní akce