PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V centru Tábora se bude o víkendu snowboardovat a lyžovat

V centru Tábora se bude o víkendu snowboardovat a lyžovat

Čtvrtek, 15.09.2016 / rozhovor

 

Novinkou v letošním sobotním programu (17.9.) Táborských setkání je takzvaná Teen zóna, v níž bude program zaměřený především na teenagery. Summer snow battle, tedy snowboardový a freeski závod na pravém sněhu, se bude konat od 12 hodin na náměstí T. G. Masaryka. "Kromě závodu mohou lidé navštívit chill zónu, budou si moct vyzkoušet lyžařské simulátory nebo třeba lidský stolní fotbal nebo zhlédnout graffiti jam," doplňuje jeden z pořadatelů David Michálek. A pokračuje v krátkém rozhovoru o akci.

Pověz nám něco o letošním Summer Snow Battlu.

Jde o třetí ročník celodenní akce, jejíž hlavním programem jsou lyžařské a snowboardové závody v disciplíně zvané jibbing. Letos akce proběhne jako oficiální součást Táborských setkání v rámci TEEN ZÓNY na náměstí T. G. Masaryka před Zemědělskou školou. Součástí je i doprovodný program plný aktivit, které potěší především mladé návštěvníky. Akce začíná v sobotu 17. září odv 10 hodin a máme cíl vás bavit až do večerních hodin.

Jak takto nezvylké závody fungují?
V podstatě to vypadá tak, že postavíme velkou konstrukci z lešení, která představuje improvizovaný rozjezd, náskok a překážku zvanou “rail”, na které se jednotliví závodníci snaží předvést nejlepší triky. Jako každý rok i letos počítáme s tím, že se závodu zúčastní přední snowboardová a freeski špička. Samozřejmě samo o sobě by to moc nefungovalo bez sněhu, který se v těchto měsících shání dost špatně, proto je jeho zprostředkování velmi náročné stejně tak jeho doprava či skladování.

Na jaké změny a novinky se letos mohou návštěvníci těšit?
V první řadě jsme se poučili z chyb minulých ročníků, které nemuseli návštěvníci postřehnout a byly hlavně technického rázu. Pokud nezačne v příštích letech v létě sněžit, nebude snadné uspořádat letní akci na sněhu uprostřed města nikdy. Ale o tom to právě celé je. Vše musí do poslední chvíle klapnout. Co se týče změn a novinek pro návštěvníky, tak tam jsme zapracovali skoro na všem. Návštěvníci mohou navštívit chill zónu, kterou zajistí skiareál Monínec a bude zde také představovat novou technologii zasněžování, která umožní otevřít zimní sezónu už 26. října. U Freestyle Kolbenky si mohou vyzkoušet slackline, indoboard nebo lyžařské simulátory. Také zde bude možnost zahrát si lidský stolní fotbal. Pokud se sami návštěvníci nebudou chtít aktivně zapojit mohou zhlédnout probíhající graffiti jam a s fanděním svému favoritovi v závodech jistě pomohu u stánku firmy Silon.

Kam mohou návštěvníci po akci pokračovat?
Vyhlášení vítězů je naplánované na půl sedmou. Poté oficiální program Summer Snow Battlu končí, ale návštěvníci mají vzhledem k probíhajícím Táborským setkáním nepřeberné možností, kam se dále vydat. Summer Snow Battle v minulých letech navštěvovalo i mnoho přespolních a nikdy k tomu nebylo více důvodů jako teď, kdy je akce součástí městských slavností.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Vždy se snažíme soustředit na aktuální ročník a kromě našich vizí ovlivňují podobu akce partneři, na kterých akce bezesporu závisí. Finanční podpora je nezbytná, ale i jakákoliv jiná podpora s cílem pomoci nám uspořádat originální (možná trochu bláznivou) akci, kterou budou mít návštěvníci i závodníci neodmyslitelně spojenou s naším městem a která si klade za cíl nejenom bavit, ale i inspirovat mladé lidi ke sportovním aktivitám, je pro nás hnacím motorem udělat každý ročník lepší než ten předchozí.

Nějaká slova závěrem?
Děláme všechno pro to, aby akce byla zajímavá, nevšední a aby lidi bavila. Těžko budete hledat originálnější akci, do které spousta lidí investuje spoustu energie jen pro to, aby mohli být hrdí na to, že mohou udělat něco prospěšného pro lidi ve svém okolí. Vstup je zdarma a všechny aktivity na místě také. Byla by proto hloupost nepřijít se alespoň na chvilku podívat.

 


Fotografie


Autor: Kulturne.com