PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds 2016 pohledem fotoreportérů Kulturne.com. Byl to nejlepší ročník historie?

Mighty Sounds 2016 pohledem fotoreportérů Kulturne.com. Byl to nejlepší ročník historie?

Čtvrtek, 28.07.2016 / fotoreport + článek

 

Festival Mighty Sounds 2016, který se konal na letišti u Čápova dvora v Táboře od 22. do 24. července, je už minulostí. Dvanáctý ročník zaznamenal změny ve složení areálu i podií. Areál byl na pohled menší, zóny (stánky, hry, sportovní hřiště, dětský park aj.) jinak uspořádané. Také pódia se zmenšila a přišla o názvy Jan Žižka a Jan Hus. Hlavní pódium bylo prakticky jen jedno a doprovodila ho dvě menší. Na kvalitu hudby to však nemělo absolutně vliv a vlastně to možná návštěvníkům i více vyhovovalo.

Na scénách se vystřídaly světové kapely jako Perkele, Casualties, Asian Dub Foundation, Julian Marley, The Locos,  Lagwagon, Irie Révoltés, Frank Carter, Skindred, The Rumjack či Real McKenzies. Mezi nimi česká špička rokenrolu, punku, hardcore a dalších žánrů. Nechyběla ani divadla, sportovní turnájky, rozsvěcování světýlek a tak dále... Kulturne.com pro vás díky našim reportérům připravilo pěknou porci fotografií, které skvělou atmosféru dokumentují. Mnozí návštěvníci dvanáctý ročník hodnotí jako nejlepší v historii. 

"Dvanáctý ročník festivalu Mighty Sounds považujeme za velmi podařený. Na festival celkově dorazilo necelých 14 000 lidí a až na sobotní noční déšť nám počasí přálo. Co se hluku a hlasitosti hudební produkce týká, hlasitosti jsme neměnili, snažili jsme se hlídat, aby byl zvuk kvalitní a odpovídající velikostem pódií. Naopak jsme v neděli s půlnocí striktně skončili s veškerou živou produkcí. Velkou roli v přenášení zvuku hraje počasí, letos nám v tomto ohledu moc nepomohlo - pokud je oblačno, zvuk se nese na delší vzdálenosti,"  
hodnotí za pořadatele Markéta Štechová a sdělila, že zaznamenali pouze dvě písemné stížnosti na hluk.  
"Snažíme se s obyvateli co nejlépe komunikovat. Velký zájem byl letos o volné vstupy nabízené lidem žijícím v bezprostřední blízkosti areálu. Celkově festival proběhl bez problémů a ohlasy na něj jsou skvělé," uzavřela. 

ZDE nabízíme výběr z fotografií, průřez třemi dny festivalu. MNOHEM VÍCE FOTOGRAFIÍ (MORE PHOTOS) najdete na facebooku Kulturne.com ve třech našlapaných albech Mighty Sounds 2016 ZDE


Fotografie


Autor: David Peltán, František Ciml, Alena Cibulková


Téma: Mighty sounds