PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mighty Sounds o něco svobodnější. Uspěl u Nejvyššího správního soudu

Festival Mighty Sounds o něco svobodnější. Uspěl u Nejvyššího správního soudu

Úterý, 28.06.2016 / článek

 

Významný úspěch zaznamenali pořadatelé festivalu Mighty Sounds před konáním dvanáctého ročníku, který se uskuteční 22. až 24. července na letišti Čápův dvůr v Táboře. Nejvyšší správní soud svým rozsudkem zrušil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, který se týkal pokuty za překročení „hlukových limitů“ při konání festivalu v roce 2012.

Organizátorům žánrového festivalu Mighty Sounds byly od roku 2010, kdy se přesunul z Olší u Tábora na letiště Čápův dvůr v Táboře, ukládány Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje, spadající pod Ministerstvo zdravotnictví ČR, pokuty v řádech stovek tisíc korun ročně. Dělo se tak za porušování „hlukových limitů“ podle zákona o ochraně veřejného zdraví. (Kulturne.com kauzu sledovalo ZDE)

Nejvyšší správní soud však letos na jaře zrušil rozsudek Krajského soudu a konstatoval, že uložení pokuty v roce 2012 bylo v rozporu s ústavním pořádkem.

"Organizátoři Mighty Sounds slaví – podařilo se jim dokázat, že nařízení vlády, která ze zákona o ochraně veřejného zdraví vycházela, byla proti zdravému rozumu: dříve nastavené limity nebylo v žádném případě při hudební produkci pod širým nebem možné dodržet. Letos také vstoupila v platnost novela zákona, která od nynějška hudební akce pod širým nebem z nařízení o hlukových limitech vyjímá," popisuje Markéta Štechová. 

Irié Révoltés, Perkele i Marley


Dvanáctý ročník festivalu Mighty Sounds se uskuteční od 22. do 24. července a opět nabídne to nejlepší ze ska, punku, reggae, rock'n'rollu, hardcoru, psychobilly a dalších žánrů.

Na festival se letos vracejí oblíbení reggae hiphopoví Irie Révoltés. Dlouhou dobu pak čekají milovníci oi! na legendu žánru, švédskou kapelu Perkele či syna krále reggae Boba Marleyho Juliana Marleyho. Mezi hvězdy nelze nepočítat také The Casualties, Skindred, Asian Dub Foundation, The Rumjacks, Terrorgruppe, The Bones, The Locos, Mad Sin, The Peacocks a další. Velkou show zopakují horroroví Bloodsucking Zombies from Outer Space nebo populární nositelé kiltů The Real McKenzies. A na festivalu nechybí ani česká elita zastoupená například kapelou Švihadlo, Fast Food Orchestra, Prague Conspiracy, The Rocket Dogz, Volant, Staré pušky, Dukla Vozovna, The Fialky či Pub Animals. Samozřejmostí je už doprovodný program od sportovního vyžití po divadla, exhibice či show.

Vstupenky lze nyní pořídit za 1450 korun, na místě pak z peněženky dáte o zhruba sto korun více. další informace o programu a předprodeji vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz.


Autor: i, dap -


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Housův mlýn v Táboře
05.07.2020 od 15:00 hod.

 

Spodní proudy Jordánu

Hudba / koncert / rock - alternative - electro - crossover
Sokolská plovárna
05.07.2020 od 17:00 hod.

 

Vypsaná Fixa, Volant a Nixon Lads

Hudba / koncert
Koupaliště Volyně
05.07.2020 od 19:00 hod.

 

Fotbálek na pískovně

Sport / fotbal / turnájek
Veselské pískovny
05.07.2020 od 09:00 hod.