PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dobrovol fest nabídne odpoledne s divadlem i Vees, Marka Dusila a premiéru Gingerhead

Dobrovol fest nabídne odpoledne s divadlem i Vees, Marka Dusila a premiéru Gingerhead

Sobota, 18.06.2016 / článek

 

 Šestý ročník festivalu na podporu a poděkování dobrovolnictví Dobrovol se koná dnes, v sobotu 18. června, od 14 hodin na plovárně u řeky v Soběslavi. Program nabídne divadlo, hudbu, ohňovou show i sportovní vyžití pro celou rodinu. Vrtochů počasí se lidé bát nemusejí. 

„Má být hezky, ale kdyby se přeci jen stalo, že sprchne, máme připravené stany, takže by měli návštěvníci zůstat v suchu,“ říká jeden z pořadatel Miroslav Štaubr.

Odpolední program festivalu je určen dětem, rodičům a milovníkům aktivní zábavy. Od 14 hodin se mohou zájemci těšit na Dřevěný cirkus divadla Karromato, vystoupení taneční skupiny Hlex či divadelní představení Červená Karkulka v podání klientů Rolničky.

„Můžete si dát něco k snědku a podívat se, jak vaří Martin Škoda, můžete si nechat udělat festivalový účes od kadeřníka Tomáše Spaderny, nebo se třeba dozvědět něco víc o štědré sociální síti Heart.net,“ doplňují pořadatelé. Krom toho si návštěvník bude moci zkusit bodyzorbing, slackline a spoustu dalších atrakcí a soutěží pro celé rodiny. Součástí bude také tombola, bmx show nebo ohňová show.

Večerní, hudební program začne kolem 16.30 hodin. Na pódiu i v šapitó se představí kapely jako Vees, Circus Problem, UmaJam, Pátrači, Brothes in Basic, Marek Dusil Blend či GingerHead, s nimiž se do Soběslavi vrací finalistka Superstar, zpěvačka Eliška Faicová Flaková.

Vstupné od 14 hodin je 70, od 17 hodin pak zaplatíte 90 korun. Děti do 15 let mají vstup za 30 Kč, rodinné vstupné pro čtyři osoby je za 170 Kč.

Dobrovol je festival pořádaný Dobrovolnickým centrem Diakonie Rolnička. Tento festival má hned několik úkolů, které se snaží splnit. Prvním z nich je rozšíření povědomí o dobrovolnictví v Soběslavi a potenciální inspirace pro nové dobrovolníky. Dalším je poděkování všem dobrovolníkům, kteří svou prací zajišťují přinejmenším skvělou náladu všem lidem kolem nich. Dnem, kterým chtějí pořadatelé pokusit se vyjádřit, jak moc jsou důležití.V neposlední řadě je tento festival uspořádán za účelem získání peněz na letní tábor dětí a dospělých s postižením a jejich dobrovolníků, který Dobrovolnické centrum Rolničky pořádá již několikátým rokem.Fotografie


Autor: David Peltán

Legendární Krausberry zahrají v Táboře

Koncert legendární kapely Krausberry s frontmanem Martinem Krausem se po roce koná v Táboře. Na sále bývalé Jihočeské univerzity, v Centru Univerzita, vystoupí celá kapela. Start koncertu je ve 20 hodin. Vstupné v předprodeji je 300, na místě 350 korun. Předprodej běží v restauraci Cadillac Café & Restaurant v objektu Centrum Univerzita Tábor. (dap) 

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Krausberry

Hudba / koncert / rock, blues
Univerzita Tábor
22.03.2019 od 20:00 hod.

 

Benefiční koncert pro Jarikhandu, Z.S.

Hudba / koncert / punk - hc - metal - r&r
MC Fabrika
22.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
22.03.2019 od 08:00 hod.

 

Hudební sklepy - Milostné vzpomínky na čp. 8

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
22.03.2019 od 19:30 hod.