PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Mistrovství České republiky v atletice se představí i táborští atleti

Na Mistrovství České republiky v atletice se představí i táborští atleti

Úterý, 14.06.2016 / článek

 

Na republikovém atletickém šampionátu v Táboře, který se koná od pátku 17. do neděle 19. června, nebudou chybět ani domácí zástupci. Podle momentálních českých tabulek má šanci startovat devět táborských atletů – šest žen a tři muži. 

Na mistrovství republiky má právo startovat v každé disciplíně čtrnáct nejlepších podle dosažených letošních výkonů. V současné době splňuje tyto kritéria devět táborských atletů a atletek – trojskokanka Zdeňka Pražáková, výškařky Alena Panovská a Zuzana Vojtěchová, dálkařka Adéla Záhorová, oštěpařka Simona Bažantová, půlkařka Denisa Šedivá, kladivář Václav Toman, oštěpař Michal Černý a výškař Štěpán Svoboda. Už jen samotný start na domácím šampionátu je pro táborské sportovce úspěchem. „Kterýkoliv finálový výslek by byl pro naše zástupce výrazným a cenným bonusem. Rozhodne momentální forma," říká bývalý šéf klubu David Bor.

Ve výškařském sektoru se představí dvojice svěřenkyň trenéra Romana Béma - Alena Panovská a Zuzana Vojtěchová. Obě mladé skokanky by rády v domácím prostředí překonaly osobní rekordy. „Nervózní nejsem. Vím, že tu bude panovat úplně jiná atmosféra, aspoň získám cenné zkušenosti," nestresuje se Vojtěchová. Větší šance má Panovská, která v poslední době pravidelně atakuje laťku ve výšce 170 centimetrů. „Naší výhodou bude znalost zdejšího sektoru i zdravá vzájemná rivalita. Povzbuzujeme se a podporujeme," vysvětluje Panovská. Nadějné výškařky budou pozorně sledovat největší favoritku soutěže Michaelu Hrubou. „Je to obrovský talent a dříč," tvrdí Vojtěchová. „Navíc je skromná a dost v pohodě," dodává s úsměvem Panovská.

Ve startovním poli bude patřit dálkařka Adéla Záhorová k nejmladším. Věkem ještě sice dorostenka, ale v lize už běžně poráží zkušenější závodnice. Šestnáctiletá svěřenkyně trenéra Jiřího Coufa se může pyšnit letošním halovým juniorským titulem v trojskoku, navíc bronz vybojovala v dálce a v běhu na 60 metrů. Mezi ženami skončila výkonem 575 centimetrů sedmá. „Ráda bych se letos co nejvíce přiblížila k šestimetrové hranici," plánuje si. Ví, že formu má a je to reálný cíl. Během posledních čtrnácti dní se totiž k vysněné metě přiblížila dvakrát. V první lize vyhrála výkonem 578 centimetrů, o týden později na juniorských krajských přeborech zvítězila téměř shodným výkonem 575 centimetrů. „Ještě bojuju s technikou. Ale věřím, že nedostatky odstraním a budu se zlepšovat. Pokud by se podařila finálová osmička, byla bych spokojená," plánuje si. Ráda by se představila i v soutěži trojskokanek. „Ten zatím tolik netrénuji," přiznala a dodala: „Zkusím překonat svoje maximum z letošní sezony, kde jsem skočila dvanáct metrů."

Stejně jako ostatní domácí atleti, se na závody v Táboře moc těší. „Diváci v Táboře mají atletiku rádi a fandí jí. Prostředí je tady perfektní, jsem tu zvyklá na ideální doskočiště. Je totiž blízko tribuny, což nás závodníky žene k lepším výkonům," vysvětlila atletka z Milevska.
 


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, foto: Jaroslav Svoboda


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.