PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborští atleti odstartovali sezonu ligovými soutěžemi

Táborští atleti odstartovali sezonu ligovými soutěžemi

Středa, 01.06.2016 / fotoreport + článek

 

 Vrcholem domácí atletické sezony bude červnové Mistrovství republiky v Táboře. Mezi nejlepšími nebudou chybět ani někteří táborští zástupci, kteří si odbyli letošní závodní premiéru při soutěži družstev. Současně odstartoval i dvanáctý ročník populární Dětské atletické ligy pro nejmladší příznivce královny sportu.

Táborští atleti a atletky vstoupili do letošní sezony úvodními koly I. a II. ligy družstev. Muži zahájili soutěž v Sušici druhým místem, když zaostali pouze za vítězným Sokolem Českých Budějovic.

„Sokolům se první kolo vydařilo a zaslouženě zvítězili. My jsme předvedli bojovný výkon, škoda jen nezapsaných výkonů našich závodníků ve vrhačských disciplínách, kde jsme zbytečně ztratili dvacet bodů," posteskl si trenér vedoucí družstva Václav Toman, který vyhrál hod diskem, vrh koulí a kladivo.

Táborští zvítězili v pěti disciplínách (výška, tyč, koule, disk, kladivo), pak získali i jedno dělené druhé místo (výška) a dvě třetí místa (tyč, oštěp). Na bodované příčky se podařilo dosáhnout 22 atletům, z třiadvacítky zúčastněných.

Táborské atletky nastoupily v prvním kole 1. ligy žen na stadionu Spartaku Praha 4 na Děkance za velmi nevlídného počasí téměř v kompletní sestavě. Po velmi vyrovnaném průběhu soutěže obsadily čtvrté místo, když jim na bronz scházelo jen 10,5 bodu.

K tradičním oporám patřily Adéla Záhorová (první v trojskoku a druhá v dálce), Alena Panovská (první ve výšce a čtvrtá v dálce) a Zdeňka Müllerová (třetí v disku a pátá v kouli). Vedoucí družstva žen Roman Bém mohl být spokojen i s triem hostujících běžkyň z Nového Města na Moravě - Brázdovou, Novotnou a Pulgretovou, které přispělo 25 body. Důležité body získaly za vítězství v oštěpu Simona Bažantová a druhá trojskokanka Zdeňka Pražáková. Obě ligové soutěže pokračují poslední květnovou sobotu, ženy se představí na domácí dráze v Táboře.

Ani zástupci mládežnických kategorií nezaháleli. Premiéra krajského kola žákovských družstev dopadla dobře. Kolektiv starších žákyň obsadil třetí místo, žáci skončili čvrtí. Výsledky mohly být ale ještě lepší. Jenže se projevila absence nemocných, i nezkušenost začínajících sportovců. „Ještě není nic ztraceno. Věřím, že děvčata zabojují a poperou se o postup na mistrovství Čech," doufá trenérka Šárka Chládková.

Své úvodní závody zvládla přípravka chlapců i děvčat na výbornou, když po statečných výkonech přesvědčivě zvítězili. K nejlepším patřili Lurdes Gloria Manuel, Melanie Turková, Anna Borová, Michaela Plešáková, Lukáš Rác, Ondřej Lemberka a Vojtěch Basík, kteří nenašli přemožitele a vyhráli své disciplíny.

Neúčast několika opor poznamenala celkové umístění družstva dorostenců a dorostenek úvodního kola krajského přeboru v Klatovech. I přes zlepšené letošní výkony nebo osobní rekordy se totiž nepodařilo smazat přepokládaný bodový příděl. Dorostenky obsadily páté místo, dorostenci skončili druzí.


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce