PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Krajský Štafetový pohár vyhrály Chotoviny. Popřála jim mistryně světa Ludmila Formanová

Krajský Štafetový pohár vyhrály Chotoviny. Popřála jim mistryně světa Ludmila Formanová

Čtvrtek, 19.05.2016 / článek

 

Český atletický svaz uspořádal ve středu 12. května na stadionu Míru v Táboře krajské kolo soutěže pro 1. stupeň základních škol Štafetový pohár. Vítězství z okresního kola obhájilo družstvo Základní školy Chotovin a vybojovalo si tak účast v republikovém finále, které se uskuteční 31. května v Čáslavi.

Patronka soutěže a mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová sledovala za nepříznivého počasí velmi kvalitní výkony a zajímavou bitvu čtrnácti družstev až do závěrečné disciplíny smíšené štafety na 8x200 metrů.

Z prvenství se radovalo družstvo Základní školy Chotovin, které porazilo o pět vteřin táborskou Základní školu Zborovskou a třetí Základní škola Kubatova 1 České Budějovice zaostala o sedm vteřin.

„Atletika je sice individuální sport, ale tento závod se týká štafet. Je to jediná týmová disciplína, proto vzniká na stadionu super atmosféra, když všechny děti prožívají úspěchy i nezdary společně. Baví je to a navíc dostávají šanci zúčastnit se i děti, které se na jiné závody nedostanou," shodla se bývalá táborská atletka Lucie Šetelíková, která působila na stadionu Míru v Táboře v roli moderátorky s ředitelkou závodu Šárkou Chládkovou.
Družstvo Chotovin postoupilo do republikového finále v Čáslavi, kde se poslední květnový den utkají všichni vítězové krajských kol.


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce