PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Program Szigetu nově zdobí Die Antwoord, Skunk Anansie, Afrojack, Goran Bregovič, Leningrad a Buika

Program Szigetu nově zdobí Die Antwoord, Skunk Anansie, Afrojack, Goran Bregovič, Leningrad a Buika

Pondělí, 18.04.2016 / článek

 

Program Szigetu se obohacuje o jména jako Afrojack, Die Antwoord, Skunk Anansie, Troyboi a mnoho dalších. K tomu přidává kompletní program scény, která se věnuje hudbě ze všech koutů světa. World music stage tak otvírá koncert hvězdné zpěvačky Buika, nasledovaný jmény jako Goran Bregovič Wedding and Funeral Band, Leningrad, Rachid Taha a dalšími umělci z celého světa.. Festival kromě toho nabízí obrovské množství hudebních žánrů od světový hvězd přes EDM, rock, jazz až po world music a další nehudební aktivity, jako je nový cirkus, pouliční divadlo, worshopy, literární čtení, trhy, sportovní turnaje, besedy, výstavy a další. Sziget se koná v Budapešti 10. až 17. srpna. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici jen do 5. května. 

Mnoho zajímavých míst na Szigetu můžete už objevovat už teď, na festivalové mapě. Areál Szigetu je rozlehlý ostrov, na kterém v každém zakoutí čeká návštěvníky něco zajímavého a zábavného. Srdcem ostrova je samozřejmě hlavní pódium. To bude patřit na první večer (tzv. -1 den aneb 10. srpna) jihoafrické rap-rave skupině Die Antwoord a Skunk Anansie, kteří se na festival vrácí už poněkolikáté se svojí velkolepou rockovou show.

Die Antwoord


Skunk Anansie


Afrojack a další hvězdy v programu

Holandský DJ a producent Afrojack, který již získal i cenu Grammy, se určitě postará o skvělou párty, stejně jako duo DVBBS sebou přinese vysokoenergickou show, kterou si na Szigetu musíte zažít. Szigeťani mohou taky oslavit výročí zrození punku, a to s Marky Ramonem a jeho Blitzkrieg, zatímco Troyboi, jeden z nejvíce střežených tajemství jihovýchodního Londýna, se vynořil ze stínu a teď ovládne ne jen hudební průmysl, ale i Sziget 2016. Fanoušky EDM by mělo zajímat, že dorazí i rusko-německý nositel Grammy ZEDD a přes oceán přiletí roztančit fanoušky Carnage.

Afrojack Doposud ohlášený program Szigetu po dnech ZDE

World music stage s Bregovičem

Z programu na Wold Music Stage si nenechte ujít koncert mallorské zpěvačky vystupující pod jménem Buika. Četná ocenění jen dosvědčují její výjimečnost a World Music stage nemohl začínat lepším koncertem. Velmi očekávaní jsou taky Leningrad, kteří ještě víc rozpálí horké srpnové dny. U nás populární Goran Bregovič Wedding and Funeral Band opět přinesou skvělou energii s originálními tóny cikánské dechovky a tradiční bulharskou polyfonií, což zajišťuje výbornou atmosféru i tanec. Stejně tak známí v ČR je i fantastické finská formace Värttinä nebo alžírský zpěvák z Francie Rachid Taha. Jeho hudbu ovlivňují různé styly jako rock, elektronika, punk a rai. Za pozornost stojí i další jména jako jsou Pannonia Allstars Ska Orchestra, Baro Drom Orkestar, Django Lassi, The Džambo Aguševi Orchestra, Enzo Avitable, Fanfare Ciocarlia, Systema Solar.

Buika 


Soutěž Jednou ranou na Sziget

Blíží se finále soutěže českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2016. Finalisty jsou Piano za ČR a Fúzy Múzy za Slovensko. Na ty čekají koncerty ve třech městech – 28.4. v Bratislavě - KC DUNAJ – speciální host : Wattican Punk Ballet (Hu), 5.5. v Brně v klubu Fléda – speciální host: Lesní zvěř  a 6.5. v Praze – Rock Café speciální host: En.Dru, kde bude vyhlášen i celkový vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Navíc na každém z těchto koncertů bude jeden z návštěvníků odměněn sedmidenní permanentkou na letošní Sziget.

Co je Sziget

Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014 a za rok 2015 získal ocenění Best Line-up“. Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti více než 400 000 fanoušků z nejméně 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2015 bylo i přes navýšenou kapacitu hned třikrát vyprodáno.

www.szigetfestival.czwww.facebook.com/SzigetCZ

Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Szigetu, podívejte se na oficiální aftermovie shrnující sedm neuvěřitelných dní ročníku 2015Vstupenky: www.szigetfestival.cz/tickets 


Fotografie


Autor: - i -


Související články

 

 
Kultura dnes


12. ročník Milevské bienále duchovní hudby

Hudba / festival
Milevsko - klášter
21.09.2019 od 17:00 hod.

 

120. výročí obce baráčníků ve veselí - mezimostí

Ostatní / oslava výročí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.09.2019 od 14:00 hod.

 

Pošli to dál

Ostatní / swap - výměna věcí
Kulturní dům - RC Hrošík
21.09.2019 od 09:00 hod.

 

Dožínky na statku v Borotíně (2019)

Ostatní / setkání / Kulturně společenská akce
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
21.09.2019 od 10:00 hod.