PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Punx for bastards podruhé. Opařany ožívají punkem

Punx for bastards podruhé. Opařany ožívají punkem

Středa, 06.04.2016 / fotoreport

 

Poslední dobou se mi velmi příjemně kouká do kalendáře, protože se stejně jako Milevsko a jeho okolí plní koncerty a akcemi nejen punkového ražení. Na této scéně je nyní spousta mladých lidí, kteří aktivně vyhledávají nová místa, kde by se dalo hrát, objevují mladé, lokální kapely a stále pravidelněji organizují akce, na které já osobně opravdu rád vyrážím.  Jedna taková se odehrála v sobotu 2. dubna v Opařanech, konkrétně v restauraci Na staré poště. Šlo o druhé kolo tancovačky nesoucí název Punx for bastards. První jsem prošvihl, ale tentokrát jsem si to nemohl nechat ujít.

Dorážím na místo téměř mezi prvními a čekám, co se bude dít. Sál, jehož primárním účelem určitě nebyly koncerty podobného ražení, bude kvůli svému tvaru nejspíš pro zvukaře z Evil production trochu oříšek, tak snad to nepokazí dojem z kapel. První vystupující je pro mě překvapením, pod pódiem se objevuje místní alternativní umělec Honza Hečko se svým mluveným vystoupením, které je pro každého pozorného posluchače opravdu nevšedním zážitkem. A pro ostatní alespoň zahřívacím kolem před první kapelou.

Tou je parta mladíků s názvem A Další. První kapely mají situaci vždy trochu těžší, protože lidí je ještě pomálu, a nejinak tomu bylo i zde. I přesto ale šlo o příjemné vystoupení plné agresivního punku, které v podání této začínající skupiny nemohlo nikoho z již přítomných urazit.

Druhé hudební vystoupení je oproti A další pěkným kontrastem. Na scéně se totiž objevuje parta ostřílených, zkušených punkerů, vystupujících pod názvem Nine Six Nine. Ti byli skvěle sehraní a jejich hudba, říznutá rock'n'rollem, skvěle ladila s jejich image. Ozvučení, které bylo vzhledem k nepříznivosti prostředí zvládnuté na jedničku, pak jen pomohlo dobrému dojmu z vystoupení.

Když přišel na řadu největší tahák večera, bylo v sále okolo 60 návštěvníků. Tou pomyslnou třešničkou byla legenda punkové scény v Čechách, skupina Funkce Šroubu. Tihle pankáči s téměř dvacetiletou historií dokázali pořádně nakopnout atmosféru a rozhýbat větší část návštěvníků. Punk jak se patří naservírovaný společně s léty zkušeností. V samotném finále nechyběly ani nejznámější songy Změna a Prciny, za které byla Funkce Šroubu odměněna zaslouženým potleskem.

Zbývaly dvě kapely. Milevsku a okolí dobře známí Loosers a návštěva z Terezína, punkrockoví Silvercolt. Po Funkci atmosféra opět trochu povadla, ale i tak bylo okolo improvizovaného pódia celkem živo, když Loosers do okolo stojících valili svůj hardcore.

Na poslední Silvercolt mi, stejně jako několika ostatním, už bohužel nezbyly síly a vydal jsem se na cestu k domovu. Podle ohlasů od přeživších na sále šlo ale o kvalitní, energetickou tečku za celým dlouhým večerem.

Spousta punku, známé i neznámé kapely, veselí a příjemní lidé. Dobrý zvuk, k němu vstup za osmdesát a spousta pití hned za dveřmi. Co více chtít. A takových akcí je k mé spokojenosti stále více, takže doufám, že se příště zase uvidíme, třeba na Punx for bastards vol.3.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.