PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Punx for bastards podruhé. Opařany ožívají punkem

Punx for bastards podruhé. Opařany ožívají punkem

Středa, 06.04.2016 / fotoreport

 

Poslední dobou se mi velmi příjemně kouká do kalendáře, protože se stejně jako Milevsko a jeho okolí plní koncerty a akcemi nejen punkového ražení. Na této scéně je nyní spousta mladých lidí, kteří aktivně vyhledávají nová místa, kde by se dalo hrát, objevují mladé, lokální kapely a stále pravidelněji organizují akce, na které já osobně opravdu rád vyrážím.  Jedna taková se odehrála v sobotu 2. dubna v Opařanech, konkrétně v restauraci Na staré poště. Šlo o druhé kolo tancovačky nesoucí název Punx for bastards. První jsem prošvihl, ale tentokrát jsem si to nemohl nechat ujít.

Dorážím na místo téměř mezi prvními a čekám, co se bude dít. Sál, jehož primárním účelem určitě nebyly koncerty podobného ražení, bude kvůli svému tvaru nejspíš pro zvukaře z Evil production trochu oříšek, tak snad to nepokazí dojem z kapel. První vystupující je pro mě překvapením, pod pódiem se objevuje místní alternativní umělec Honza Hečko se svým mluveným vystoupením, které je pro každého pozorného posluchače opravdu nevšedním zážitkem. A pro ostatní alespoň zahřívacím kolem před první kapelou.

Tou je parta mladíků s názvem A Další. První kapely mají situaci vždy trochu těžší, protože lidí je ještě pomálu, a nejinak tomu bylo i zde. I přesto ale šlo o příjemné vystoupení plné agresivního punku, které v podání této začínající skupiny nemohlo nikoho z již přítomných urazit.

Druhé hudební vystoupení je oproti A další pěkným kontrastem. Na scéně se totiž objevuje parta ostřílených, zkušených punkerů, vystupujících pod názvem Nine Six Nine. Ti byli skvěle sehraní a jejich hudba, říznutá rock'n'rollem, skvěle ladila s jejich image. Ozvučení, které bylo vzhledem k nepříznivosti prostředí zvládnuté na jedničku, pak jen pomohlo dobrému dojmu z vystoupení.

Když přišel na řadu největší tahák večera, bylo v sále okolo 60 návštěvníků. Tou pomyslnou třešničkou byla legenda punkové scény v Čechách, skupina Funkce Šroubu. Tihle pankáči s téměř dvacetiletou historií dokázali pořádně nakopnout atmosféru a rozhýbat větší část návštěvníků. Punk jak se patří naservírovaný společně s léty zkušeností. V samotném finále nechyběly ani nejznámější songy Změna a Prciny, za které byla Funkce Šroubu odměněna zaslouženým potleskem.

Zbývaly dvě kapely. Milevsku a okolí dobře známí Loosers a návštěva z Terezína, punkrockoví Silvercolt. Po Funkci atmosféra opět trochu povadla, ale i tak bylo okolo improvizovaného pódia celkem živo, když Loosers do okolo stojících valili svůj hardcore.

Na poslední Silvercolt mi, stejně jako několika ostatním, už bohužel nezbyly síly a vydal jsem se na cestu k domovu. Podle ohlasů od přeživších na sále šlo ale o kvalitní, energetickou tečku za celým dlouhým večerem.

Spousta punku, známé i neznámé kapely, veselí a příjemní lidé. Dobrý zvuk, k němu vstup za osmdesát a spousta pití hned za dveřmi. Co více chtít. A takových akcí je k mé spokojenosti stále více, takže doufám, že se příště zase uvidíme, třeba na Punx for bastards vol.3.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec