PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nový cyklistický oddíl chce vychovat reprezentanty

 Nový cyklistický oddíl chce vychovat reprezentanty

Sobota, 09.04.2016 / článek

 

 Začátkem letošního roku vznikl v Táboře nový cyklistický oddíl zaměřený na cyklokros – Cycling Academy Tábor. Klub chce ze svých řad vychovat budoucí reprezentanty, kteří by obstáli v silné mezinárodní konkurenci.

V současné době tvoří kádr týmu šest cyklistů, kteří až na dva nejmladší kadety nakoukli do silničářských nebo cyklokrosových reprezentačních výběrů. „Našim cílem je posunout mladé a nadějné jezdce výkonnostně výš a vychovat z nich reprezentanty," naznačil předseda klubu Pavel Linhart smělé plány.

V klubových barvách Cycling Academy Tábor se představí v kategorii U23 Martin Matějček, dále trojice juniorů Jan Gavenda, Matěj Syrovátka, Dominik Drdek a duo kadetů Jakub Ťoupalík a Jakub Nový.

Realizační tým bude připravovat své svěřence ve složení – hlavní trenér Libor Ťoupalík, hlavní mechanik Daniel Vobora, fyzioterapeut a masér Martin Dvořák.

První ostrou zkouškou budou pro mladé táborské cyklisty Soběslavské okruhy, které jsou v termínové listině na programu v sobotu 9. dubna. V přípravném období se dále zaměří nejen na silniční závody Českého poháru, ale i bikové. Hlavní prioritou je ale pro jezdce Cycling Academy Tábor cyklokros.
„V budoucnosti chceme vychovávat mladé perspektivní závodníky, kteří by se cyklistikou bavili," prozradil na závěr Pavel Linhart oddílové představy. Kontaky a více informací jsou k dispozici na stránkách ZDE

Na fotce Cycling Academy Tábor ve složení - Dominik Drdek, Martin Matějček, Jan Gavenda, Matěj Syrovátka, Jakub Ťoupalík a Jakub Nový.


Autor: Petr Hofbauer, foto: Pavel Linhart


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce