PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kaiser Chiefs a Manu Chao na Szigetu. Závěrečná show pojede v rytmu Hardwell

Kaiser Chiefs a Manu Chao na Szigetu. Závěrečná show pojede v rytmu Hardwell

Úterý, 05.04.2016 / článek

 

Festival Sziget neustále obohacuje svůj program a představuje dalších devět jmen. Na festivalu konajícím se 10. až 17. srpna v Budapešti uvidíte také koncerty Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs a mnoho dalších. Letošní line-up se jmény jako jsouRihanna, Muse, Sia, Noel Gallagher, táhne víc než kdy předtím. Pětidenní permanentky jsou již vyprodány, stejně jako řada kempů. Zbývají tak už jen jednodenní vstupenky a sedmidenní permanentky. 

Festival Sziget i letos poctivě pracuje na svém barvitém hudebním programu napříč všemi žánry a Rihanna, Sia, Muse, David Guetta, Bastille The Lumineers, Chvrches je jen zlomek jmen, která zdobí letošní program. Obhajobu ceny za „Nejlepší evropský line-up“, chtějí v Budapešti podpořit i další devítkou nových jmen. Poslední vystupení na „Main stage“ této celotýdenní party, si zabírá Hardwell, jehož produkce doprovodí závěrečnou show a již tradiční ohňostroj.

Taneční rytmy a skvělou atmosféru ovšem přinese i Manu Chao La Ventura. Devítku jmen dále tvoří Kaiser Chiefs, Fidlar, Boys Noize, Dillon Francis, Movits!, Vinai, DJ e Sliink. Ale i zástupci české hudební scény nají v tomto našlapaném ročníku svého zástupce. Na Szigetu letos předvede svouji show En.Dru. Druhým zástucem může být kapela Piano, která se pokusí zvítězit ve finále soutěže Jednou ranou na Sziget, které se koná 6.5. v Rock Café

Již oznámená jména (v abecedním pořadí):
Aurora
Bastille
Bloc Party
Boys Noize
Bring Me The Horizon
Bullet For My Valentine
Crystal Castles
CHVRCHES
Datsik
David Guetta
Dillon Francis
Dyro
En.dru
Excision
FIDLAR
JAIN
Jake Bugg
Jess Glynne
John Newman
Hardwell
Kaiser Chiefs
K.I.Z.
Kodaline
Kovacs
M83
Manu Chao La Ventura

Molotov
Movits!
Muse
Naughty Boy
Nicky Romero
Noel Gallagher
Oscar and the Wolf
Parkway Drive
Parov Stelar
Queen Jane
Rico & Sticks
Róisín Murphy
SIA
Sigur Rós
DJ Sliink
Sum 41
The Last Shadow Puppets
The Lumineers
The Neighbourhood
Tourist
Travis Scott
Unkle (live)
Vinai
Wilkinson (live)
Years & Years

Soutěž Jednou ranou na Sziget
Soutěž českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2016. Finalisté jsou Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK). Na ty čekají koncerty ve 3 městech – 28.4. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti v klubu A38 a 6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i celkový vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Praze v Rock Café po finálovém koncertě 6.5.2016.

Krátké video z finálového večera prvního ročníku soutěže Jednou ranou na Sziget na brněnské Flédě:Co je Sziget
Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014 a za rok 2015 získal ocenění Best Line-up“. Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti více než 400 000 fanoušků z nejméně 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szig etu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2015 bylo i přes navýšenou kapacitu hned třikrát vyprodáno.

Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Szigetu, podívejte se na oficiální aftermovie shrnující sedm neuvěřitelných dní ročníku 2015.

Aftermovie Sziget 2015


Vstupenky a informace na www.szigetfestival.cz


Fotografie


Autor: Přemysl Štěpánek


Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce