PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Druhý ročník PechaKucha night se konal v českobudějovickém depu

Druhý ročník PechaKucha night se konal v českobudějovickém depu

Pátek, 26.02.2016 / fotoreport

 

Již druhá budějovická PechaKucha night se odehrála 18. února v depu Dopravního podniku města České Budějovice. Kdo zvolil cestu speciálně vypraveným autobusem, projel se myčkou DP. Zájem byl obrovský, lístky v předprodeji byly vyprodané. Jako tradičně vystoupilo deset řečníků:

Anna Šlechtová, propagátorka městské cyklistiky, která stojí za rozšířením růžového bikesharingu Rekola do Českých Budějovic, radosti a strasti komunitního projektu a plány na další sezónu.

David Grygar, architekt, podle jehož návrhu byla znovu postavená rozhledna Hýlačka u Tábora, tentokrát v ocelové nehořlavé variantě vzešlé z architektonické soutěže.

Jakub Štark, malíř, grafik a fanoušek street-artu. Stvořil několik velkých grafik na ulicích i v interiérech v Českých Budějovicích. O umění, jež jednoho pobouří a druhého ohromí.

Josef Elster, vedoucí Centra polární ekologie Přírodovědecké fakulty JU, který se účastnil 23 vědeckých expedic do různých částí Arktidy a Antarktidy, kde založil vědeckou základnu.

Kateřina Šedá, česká výtvarnice, držitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. Svá díla vystavovala například v londýnské galerii Tate Modern.

Mojmír Obdržálek, jak vypadají České Budějovice očima muže bez střechy nad hlavou a co se z procházky s ním můžeme dozvědět. Jaderný chemik a bezdomovec tentokrát ne o rozpadu jádra.

Norwegian Guy, jak se v Českých Budějovicích žije s norským pasem a co bychom měli vědět o Norsku, než tam pojedeme. Pohled na naše město a mentalitu očima seveřana.

Roman Týc, spoluzakladatel umělecké skupiny Ztohoven. Člověk, který nevěří ve stát s veškerými jeho donucovacími nástroji, ale naopak v dobrovolnost a vzájemnou dohodu lidí.

Marcel Šimek, organizátor PechaKucha night ve Vodňanech.

Živá vila, občanská iniciativa a spolek na záchranu, oživení a smysluplné využívání unikátních prostor vily J. N. Krále v Prachaticích od vídeňského architekta Fritze Reichla.


Fotografie


Autor: O.Brynych, foto: O. Brynych, Denny Vesecká

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.

 

Adventní posezení

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.