PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Malé Rio de Janeiro vytvořilo v Milevsku nový rekord v počtu masek

Malé Rio de Janeiro vytvořilo v Milevsku nový rekord v počtu masek

Pátek, 12.02.2016 / fotoreport + článek

 

Milevský maškarní průvod je už dlouholetou, úspěšnou tradicí, jejíž ohlas se za léta konání rozšířil nejen po celé republice, ale dokonce i do zahraničí. Průvod je jednou z nejvýznamnějších pravidelných kulturních událostí v Milevsku a okolí a jeho popularita rok co rok stoupá, což je vidět nejen v přibývajícím počtu návštěvníků, ale hlavně v počtu masek, který rok co rok láme rekordy. Letošní průvod se konal v sobotu 6. února a jeho trasa skrze Milevsko skončila tradičně na milevském náměstí, kde byl připravený bohatý doprovodný program a rozmanité možnosti občerstvení.

Konečné číslo letošního maškarního průvodu je neuvěřitelných 1248 masek, což je nejen rekord města Milevska, ale také, díky agentuře Dobrý Den, rekord celé České Republiky. Pro představu, průvod loňský, který také lámal rekordy, pojmul v konečném výsledku něco přes 650 masek, čili o něco málo více než je polovina počtu letošního.

A stejně jako v loňských ročnících se i letos bylo na co dívat. Fantazii se zde meze nekladou a tak bylo možné v průvodu, který se zpočátku jevil jako nekonečný, narazit téměř na cokoliv, co vás jen napadne. Zvířata, lidé všech povolání a profesí, draci a čerti a to vše v čele s hlavní ikonou maškar, Bakusem. K nejzajímavějším účastníkům průvodu patřila maskovaná skupina hudebníků ze Švýcarska, nebo také několik děsivých krampusů.

Průvod, jak už je tradicí, končil večerní zábavou v DK milevsko, kde se hudebních nástrojů chopila oblíbená, milevská rocková skupina Fantom. Každý, kdo v masce šel v průvodu, měl na zábavu vstup zdarma a nejen díky tomu zde byla hlava na hlavě a plno zábavy.
 


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec, Foto: Petr Kotalík

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce