PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Sziget nabízí šanci výtvarníkům i v ČR. Přibyla další hudební jména

Festival Sziget nabízí šanci výtvarníkům i v ČR. Přibyla další hudební jména

Středa, 06.01.2016 / článek

 

Festival Sziget vypisuje výtvarnou soutěž pro venkovní instalace ve festivalovém areálu na ostrově v centru Budapešti. Celkový rozpočet veřejné zakázky je 120.000€ (cca 3 240 000 Kč). Před koncem roku se hudební program Szigetu rozrostl o další jména, přibyli Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Sziget festival se v Budapešti koná10. až 17. srpna 2016. 

Pro všechny kreativní umělce a umělkyně, designérské studia či výtvarníky/ce zabývající se interaktivním nebo konceptuálním uměním nabízí festival Sziget možnost realizace jejich návrhů.

"Pokud máte skvělý nápad na venkovní instalaci, umělecké dílo nebo jen uzavřený koncept, tak neváhejte a podělte se o své nápady a staňte se designery Ostrova svobody! Přihlaste se do výběrového řízení a vytvořte mimořádnou festivalovou atmosféru!. Instalace musí být snadno ovladatelná a hlavně velmi odolná. Podpoříme nejkreativnější a nejnápaditější práce, které nesou pozitivní poselství," vyzývají pořadatelé Szigetu. Termín pro podání přihlášky je 15. února 2016.

Jak to vypadá v areálu výtvarníků? Podívejte se ZDE

Více informací o soutěži naleznete zde

Více než třetina permanentek na Sziget 2016 byla prodána do konce loňského roku. Mimořádný zájem o Sziget podporují i doposud zveřejněná skvělá jména v programu. K dříve ohlášeným, jako jsou například John Newman, Bring Me The Horizon, M83, Parov Stelar či Sigúr Ros, přibylo pět dalších jmen. Návštěvníci Szigetu se mohou těšit na Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Speciálně Bastille zanechali na festivalu Sziget fantastický dojem v roce 2014 a tak přestože z programu, který bude mít stovky položek, je zveřejněno jen třináct jmen začíná být jasné, že letošní ročník bude výjimečný.
Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Szigetu, podívejte se na oficiální aftermovie shrnující sedm neuvěřitelných dní ročníku 2015Vstupenky: www.szigetfestival.cz/tickets


Autor: - i -


Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce