PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Sobota, 02.01.2016 / fotoreport

 

Dárky a dary jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc a málokdo z nás si dnes dokáže představit tyto svátky bez nich. Jsou ale skupiny lidí, které si z finančních nebo sociálních důvodů nemohou dovolit dárky na Vánoce pořídit. A to ani pro své malé děti. Jonášův Betlém, pořádaný milevskou kapelou Ticho De Pre Cupé Band, je akcí, kde se každý návštěvník může stát Ježíškem právě pro takové děti ze sociálně slabších rodin a to tím, že přispěje na koupi vybraných dárků, které se poté právě těmto dětem rozdají a tím se splní jejich vánoční přání. Spojení hudby s podobnou dobročinnou akcí je vždy hezké a v tomto případě toto spojení funguje už několik let. 

V Betlém proměněný kulturní dům v Milevsku se lidem otevřel v podvečer 25. prosince, nebízejíc našlapaný hudební program. Ten si sice musel projít menšími komplikacemi a úpravami poté, co své vystoupení musela kvůli zraněnému kytaristovi odříct rocková skupina Th!s. Ale i tak se bylo na co těšit.

Prvním vystupujícím tělesem byla místní partička Dusot Dusících se Králíků, které se podařilo rozhýbat první příchozí, kteří ještě byli plni cukroví a jiných vánočních dobrot. Jejich covery světoznámých pecek navodily příjemnou atmosféru a připravily půdu pro další kapely. Lidí bylo od začátku dost, a vystoupení Králíků rozhodně nezůstalo bez odezvy.

Záviš, nekorunovaný kníže moravského pornofolku, se svou kytarou a peprnými texty. To byl další bod programu. Byla to zajímavá volba, vzhledem k tomu, že Betlém je dobročinnou akcí zaměřenou hlavně na pomoc malým dětem a Závišovi texty nejsou zrovna výchovného ražení. Na druhou stranu to ale je sázka na jistotu. Léty prověřený písničkář přitáhl lidi a ti se jeho vystoupením bavili, takže nakonec nebylo nač si stěžovat a s dobrou náladou se pokračovalo přímo k té nejpovolanější kapele, co se zde mohla objevit, tedy k Ticho De Pre Cupé Band.

Samotní zakladatelé Jonášova Betléma si své vystoupení na domácí půdě užili naplno. Posluchačů bylo více než dost a Ticháči sypali do lidí jednu rock'n'rollovou pecku za druhou. Atmosféra byla na vrcholu a klukům se ani po několika přídavcích nejspíš ani trochu nechtělo opustit pódium. A není se čemu divit, nálada byla opravdu výborná.

Čas byl ale neúprosný a po krátké pauze se dostalo i na poslední kapelu, sedlčanské The Beautifuls. Tihle mladí kluci zdatně ovládají nejen bicí a kytary, nýbrž i kontrabas, který dodává rock'n'rollu v jejich podání ten pravý šmrnc. Lidí už sice takto pozdě v noci trochu ubylo, kdo ale zůstal, byl silou hudby The Beautifuls nezadržitelně přitahován k pódiu. Skvělá, taneční tečka.

Výsledkem Jonášova Betléma 2015 byl nabitý, zábavný večer a spousta vánočních dárků, které byly zaplaceny za pomoci návštěvníků a vystupujících kapel. Dárků, které pak určitě přinesly i spoustu radosti a úsměvů. A za rok snad zase znovu.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec, foto: Petr Kotalík

Zemřela kytarová legenda, John Abercrombie

 Ve věku 72 let odešel do hudebního nebe jeden z nejlepších jazzových kytaristů, John Abercrombie. Americká legenda se pohybovala na vlně jazz fusion, be bopu, free jazzu až k jazzové avantgardě a experimentální hudbě. Abercrombie spolupracoval s hvězdnými kolegy jako Billy Cobham, Ralph Towner, Jack DeJohnette, Charles Lloyd, Michael Brecker a Randy Brecker, John Scofield, Peter Erskine, ale také českými hráči jako Rudy Linka, Robert Balzar nebo Miroslav Vitouš. Zemřel v New Yorku na srdeční selhání 22. srpna. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Covertrio+

Hudba / koncert / rock, blues
Restaurace Budvarka u zlatého lva
24.08.2017 od 20:00 hod.

 

Výstava květin Čimelice 2017

Výstava / Výstava květin Čimelice 2017
Čimelice
24.08.2017 - 27.08.2017 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto 2017

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
24.08.2017 od 18:00 hod.