PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Sobota, 02.01.2016 / fotoreport

 

Dárky a dary jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc a málokdo z nás si dnes dokáže představit tyto svátky bez nich. Jsou ale skupiny lidí, které si z finančních nebo sociálních důvodů nemohou dovolit dárky na Vánoce pořídit. A to ani pro své malé děti. Jonášův Betlém, pořádaný milevskou kapelou Ticho De Pre Cupé Band, je akcí, kde se každý návštěvník může stát Ježíškem právě pro takové děti ze sociálně slabších rodin a to tím, že přispěje na koupi vybraných dárků, které se poté právě těmto dětem rozdají a tím se splní jejich vánoční přání. Spojení hudby s podobnou dobročinnou akcí je vždy hezké a v tomto případě toto spojení funguje už několik let. 

V Betlém proměněný kulturní dům v Milevsku se lidem otevřel v podvečer 25. prosince, nebízejíc našlapaný hudební program. Ten si sice musel projít menšími komplikacemi a úpravami poté, co své vystoupení musela kvůli zraněnému kytaristovi odříct rocková skupina Th!s. Ale i tak se bylo na co těšit.

Prvním vystupujícím tělesem byla místní partička Dusot Dusících se Králíků, které se podařilo rozhýbat první příchozí, kteří ještě byli plni cukroví a jiných vánočních dobrot. Jejich covery světoznámých pecek navodily příjemnou atmosféru a připravily půdu pro další kapely. Lidí bylo od začátku dost, a vystoupení Králíků rozhodně nezůstalo bez odezvy.

Záviš, nekorunovaný kníže moravského pornofolku, se svou kytarou a peprnými texty. To byl další bod programu. Byla to zajímavá volba, vzhledem k tomu, že Betlém je dobročinnou akcí zaměřenou hlavně na pomoc malým dětem a Závišovi texty nejsou zrovna výchovného ražení. Na druhou stranu to ale je sázka na jistotu. Léty prověřený písničkář přitáhl lidi a ti se jeho vystoupením bavili, takže nakonec nebylo nač si stěžovat a s dobrou náladou se pokračovalo přímo k té nejpovolanější kapele, co se zde mohla objevit, tedy k Ticho De Pre Cupé Band.

Samotní zakladatelé Jonášova Betléma si své vystoupení na domácí půdě užili naplno. Posluchačů bylo více než dost a Ticháči sypali do lidí jednu rock'n'rollovou pecku za druhou. Atmosféra byla na vrcholu a klukům se ani po několika přídavcích nejspíš ani trochu nechtělo opustit pódium. A není se čemu divit, nálada byla opravdu výborná.

Čas byl ale neúprosný a po krátké pauze se dostalo i na poslední kapelu, sedlčanské The Beautifuls. Tihle mladí kluci zdatně ovládají nejen bicí a kytary, nýbrž i kontrabas, který dodává rock'n'rollu v jejich podání ten pravý šmrnc. Lidí už sice takto pozdě v noci trochu ubylo, kdo ale zůstal, byl silou hudby The Beautifuls nezadržitelně přitahován k pódiu. Skvělá, taneční tečka.

Výsledkem Jonášova Betléma 2015 byl nabitý, zábavný večer a spousta vánočních dárků, které byly zaplaceny za pomoci návštěvníků a vystupujících kapel. Dárků, které pak určitě přinesly i spoustu radosti a úsměvů. A za rok snad zase znovu.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec, foto: Petr Kotalík

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


jarní výstava 2023

Výstava / jarní výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 - 28.03.2023 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

vynášení morany se soběslavským ráčkem

Ostatní / folklórní pořad
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 od 14:00 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
26.03.2023 od 18:00 hod.

 

Pohádka - Vodnické vyprávění

Pro děti
Milevské kino
26.03.2023 od 15:00 hod.