PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Jonáš naděloval dětem za zvuku rokenrolu i letos

Sobota, 02.01.2016 / fotoreport

 

Dárky a dary jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc a málokdo z nás si dnes dokáže představit tyto svátky bez nich. Jsou ale skupiny lidí, které si z finančních nebo sociálních důvodů nemohou dovolit dárky na Vánoce pořídit. A to ani pro své malé děti. Jonášův Betlém, pořádaný milevskou kapelou Ticho De Pre Cupé Band, je akcí, kde se každý návštěvník může stát Ježíškem právě pro takové děti ze sociálně slabších rodin a to tím, že přispěje na koupi vybraných dárků, které se poté právě těmto dětem rozdají a tím se splní jejich vánoční přání. Spojení hudby s podobnou dobročinnou akcí je vždy hezké a v tomto případě toto spojení funguje už několik let. 

V Betlém proměněný kulturní dům v Milevsku se lidem otevřel v podvečer 25. prosince, nebízejíc našlapaný hudební program. Ten si sice musel projít menšími komplikacemi a úpravami poté, co své vystoupení musela kvůli zraněnému kytaristovi odříct rocková skupina Th!s. Ale i tak se bylo na co těšit.

Prvním vystupujícím tělesem byla místní partička Dusot Dusících se Králíků, které se podařilo rozhýbat první příchozí, kteří ještě byli plni cukroví a jiných vánočních dobrot. Jejich covery světoznámých pecek navodily příjemnou atmosféru a připravily půdu pro další kapely. Lidí bylo od začátku dost, a vystoupení Králíků rozhodně nezůstalo bez odezvy.

Záviš, nekorunovaný kníže moravského pornofolku, se svou kytarou a peprnými texty. To byl další bod programu. Byla to zajímavá volba, vzhledem k tomu, že Betlém je dobročinnou akcí zaměřenou hlavně na pomoc malým dětem a Závišovi texty nejsou zrovna výchovného ražení. Na druhou stranu to ale je sázka na jistotu. Léty prověřený písničkář přitáhl lidi a ti se jeho vystoupením bavili, takže nakonec nebylo nač si stěžovat a s dobrou náladou se pokračovalo přímo k té nejpovolanější kapele, co se zde mohla objevit, tedy k Ticho De Pre Cupé Band.

Samotní zakladatelé Jonášova Betléma si své vystoupení na domácí půdě užili naplno. Posluchačů bylo více než dost a Ticháči sypali do lidí jednu rock'n'rollovou pecku za druhou. Atmosféra byla na vrcholu a klukům se ani po několika přídavcích nejspíš ani trochu nechtělo opustit pódium. A není se čemu divit, nálada byla opravdu výborná.

Čas byl ale neúprosný a po krátké pauze se dostalo i na poslední kapelu, sedlčanské The Beautifuls. Tihle mladí kluci zdatně ovládají nejen bicí a kytary, nýbrž i kontrabas, který dodává rock'n'rollu v jejich podání ten pravý šmrnc. Lidí už sice takto pozdě v noci trochu ubylo, kdo ale zůstal, byl silou hudby The Beautifuls nezadržitelně přitahován k pódiu. Skvělá, taneční tečka.

Výsledkem Jonášova Betléma 2015 byl nabitý, zábavný večer a spousta vánočních dárků, které byly zaplaceny za pomoci návštěvníků a vystupujících kapel. Dárků, které pak určitě přinesly i spoustu radosti a úsměvů. A za rok snad zase znovu.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec, foto: Petr Kotalík

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

From basement vol.8 w/ Dj Kato (Prago Union)

Hudba / dj / hip-hop, rap
Café Bar MP7
23.06.2017 od 21:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.