PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Design i kapra nabídne United Pacool Market. Zahrají také Dusilová, Načeva i Lanugo

Design i kapra nabídne United Pacool Market. Zahrají také Dusilová, Načeva i Lanugo

Pátek, 11.12.2015 / článek

 

Tým United Islands of Prague připravil nový prostor, kde se v nově pojatém Kongresovém centru Praha propojí kulturní akce se zcela novým vánočním marketem. Hlavním programem budou vánoční koncerty Lenky Dusilové, Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem a kapely Lanugo, které se budou konat 19. prosince.  
„Můj poslední soliterskéj koncert v tomto roce bude nakonec v rámci United Pacool Marketu a je mi ctí. Hraju ve velice dobré hudební společnosti a mě konečně začínaj zasloužený vánoční prázdniny korunovaný pořádnou narozeninovou party,“ prozrazuje Lenka Dusilová a dodává, že samotné Vánoce pro ni znamenají zklidnění a zpomalení. „Letos budou asi velice milé, neb syn Edward je bude poprvé vnímat se vším všudy. Těším se na jeho radost z nových situací.“

Kromě koncertu Lenky Dusilové, který bude ve 21 hodin rozezní Kongresové centrum v 19:30 kapela Lanugo v čele s výraznou zpěvačkou Markétou Foukalovou, na vystoupení v rámci UNITED PACOOL MARKETU si skupina přiveze i dechovou sekci. Svůj vánoční koncert zde bude mít v 18 hodin také duo Monika Načeva a Michal Pavlíček.

„Připravili jsme unikátní večer tří výrazných českých zpěvaček, ke kterým máme jako United Islands blízko a věříme, že tyto sobotní koncerty podtrhnou vánoční atmosféru celého marketu,“ říká Barbora Šubrtová, hlavní dramaturgyně festivalu United Islands.

Na třídenním vánočním marketu budete moci navštívit prostor, který svou atmosférou připomene fashion zónu na Janáčkově nábřeží, která doprovází hudební festival United Islands of Prague. Pacool market nabídne design, umění, hudbu, nezávislou módu, knihy, filmy, hračky, šperky a také pravé české stromky, kapry, dobré jídlo, poctivý svařák a skvělý výhled na vánoční Prahu. Je připraven populární Open Mike - příležitost pro všechny odvážné vystoupit před publikem. Dárky můžete nakupovat až do pozdních večerních hodin a odjet posledním metrem. Market se bude konat od 18. do 20. prosince a vstup na něj bude zdarma. Otevírací doba je od 13 do 23:30 hodin.
Vstupenky na koncerty k dostání na goout.cz a v síti Ticketpro.

INFO:

Open mike
Po všechny tři dny je připraven volně přístupný Open Mike, který nabízí všem písničkářům, básníkům a jinak multižánrovým performerům jedinečnou příležitost vstoupit na jevišti, žánrová škatulka nerozhoduje. Již nyní je přihlášeno 24 interpretů, jejich narůstající seznam najdete na FB.

Výborná dopravní dostupnost
Koncerty i market se nachází přímo u metra Vyšehrad a motoristům nabízí parkování venku i v garážích.

Hudební hudební program
18:00 Vánoční koncert Moniky Načevy a Michala Pavlíčka
19:30 Vánoční koncert Lanugo
21:00 Vánoční koncert Lenky Dusilové
 


Fotografie


Autor: - i-


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.