PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Strakonice nejen sobě se blíží. Nabídne 350 účinkujících, hosty jsou Písečtí

Festival Strakonice nejen sobě se blíží. Nabídne 350 účinkujících, hosty jsou Písečtí

Pondělí, 07.09.2015 / článek

 

Ve dnech 10. až 13. září vypukne ve Strakonicích nultý ročník multižánrové přehlídky strakonické kultury s názvem STRAKONICE NEJEN SOBĚ. Festival, který vzešel z nápadu strakonických rodáků a nadšenců, se bude odehrávat na 15 místech po celém městě a nabídne program pro děti přes teenagery, střední generaci až po seniory. Téměř z vlastních zdrojů, tedy z města Strakonic, se představí na 350 účinkujících, z toho například 29 místních kapel. Návštěvníci uvidí divadla, folklórní soubory, rockové a folkové kapely, mohou zajít na vernisáže fotografů či malířů, nebo na literární čtení místních autorů.

Na festivalu, který se v nákladech pohybuje v řádu několika desítek tisíc korun, se na jeho financování podílejí sami občané či filantropové odjinud, kteří přispívají na crowfundingovou kampaň na serveru HITHIT.CZ. Město Strakonice pak poskytuje své prostory či technické zázemí v hodnotě zhruba 100 tisíc korun. Celkové náklady na čtyřdenní přehlídku pak se budou pohybovat pravděpodobně pod 200 tisíc korun. A to z toho důvodu, že všichni umělci vystupují zadarmo, stejně jako pořadatelé si nenárokují žádný honorář. Veškeré nezbytné finance budou směřovat pouze na technické zabezpečení akce. Vstupné na všechny pořady je zdarma.

Pozvání přijali i Písečtí. V pátek 11. září se v restauraci Jiskra představí skupina Inspiro, jako host z Divadla Pod čarou, a v sobotu bude u restaurace Zavadilka na strakonickém Podskalí umístěn „živý fotbálek“, který poskytne také Divadlo Pod čarou. Mezi diskutujícími na „4um – strakonickém kulturním fóru“, které bude 9. září v rytířském sále strakonického hradu festivalu předcházet, nebudou chybět zástupci písecké kultury: Josef Kašpar – ředitel Centra kultury Písek a dramaturg festivalu Open air Přeštěnice, Miroslav Pokorný – ředitel Divadla Pod čarou nebo Martin Zborník za neziskovou organizaci Písecký svět či textař Milan Princ.

V plánu je budoucí větší vzájemná „kulturní výměna“ umělců obou měst ze Strakonic a Písku.

Pokud chcete podpořit nízkonákladový festival Strakonice nejen sobě a přispět tak na oživení veřejného prostoru ve městě nad Otavou, můžete tak učinit na serveru HITHIT.CZ.

Oficiální stránky festivalu:
STRAKONICE NEJEN SOBĚ
PROGRAM FESTIVALU
FACEBOOK FESTIVALU

 


Fotografie


Autor: Zbyněk Konvička

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.

 

Jam session

Hudba / koncert
Univerzita
11.08.2022 od 19:30 hod.