PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Čtvrtý Střelácký čaj ozdobí křest knihy o táborském bigbítu

Čtvrtý Střelácký čaj ozdobí křest knihy o táborském bigbítu

Sobota, 29.08.2015 / článek

 

Konec léta na táborské hudební mapě už začíná tradičně patřit výjimečné muzikantské události - Střeláckému čaji. Letos se odpoledně-večerní vystoupení táborských hudebních legend ze 60. let minulého století uskuteční dnes, v sobotu 29. srpna, od 17 do 22 hodin opět na zahradě Střelnice nad Jordánem. 

Diváci, jejichž zájem o beatovou klasiku z Tábora a okolí neutichá, znovu vyrazí za svými oblíbenci na Střelácký čaj po 53 letech. Zahrají tu kapely: THE ANTS – MRAVENCI, PARAPLE, SKLEPNÍCI, THE KINGS, ATLANTIK. Retrospektivní čaj uspořádá opětovně spolek FEST 2004 a celá hudební akce se koná za podpory města Tábora a Jihočeského kraje a pod záštitou starosty Jiřího Fišera.

„Na zahradě Střelnice se sejdeme už počtvrté. I v roce 2015 vzpomínkový koncert bigbítových kapel bude,“ potěšil všechny příznivce bigbítu předseda spolku FEST 2004 Štěpán Pavlík. Letos chystají pořadatelé mimořádnou novinku. Na Střeláckém čaji představí a uvedou do prodeje vzpomínkovou knihu o počátcích bigbítu v Táboře. Publikace nese názve Big Beat – kapitoly z hudební historie Táborska 1960-1972. Zájemci za ni zaplatí příznivou cenu 199 korun.

„Je to praktická brožura ve tvaru SP desky, silná necelý centimetr, snadno se vejde do menší tašky, tudíž s vámi hladce absolvuje celý večer,“ uvedl Štěpán Pavlík. Na vzniku knihy se za dlouhých zimních a jarních večerů podílel tým autorů v čele s redaktorem a editorem Karlem Denišem. Rozmanitost publicistických žánrů a rozmanitost samotných kapel dává předpoklad, že čtenář dostává do rukou ojedinělý muzikantský dokument.

Křest publikace se uskuteční po vystoupení první kapely. „Přítomni budou spoluautoři a muzikanti. Kmotry se stanou Karel Deniš za tým autorů a zástupci letos vystupujících kapel: Karel Hlava, Jiří Fišer, Láďa Rauch, Karel Kobližka, Jan Vacík. Bigbítový sborník polejeme třetinkou plzně,“ sdělil Štěpán Pavlík.

Až skončí venkovní produkce, hosté nemusejí odcházet domů. V malém sále Střelnice bude následovat stylová rockotéka v podání DJ Kosti. A od přítomných muzikantů si fanoušci mohou nechat podepsat novou knihu.

Vstupné
na Střelecký čaj po 53 letech je 150 korun k sezení v předprodeji a 50 korun ke stání v den konání.

Pořadatelé letos navýšili kapacitu míst k sezení a drobný počet vstupenek k sezení je ještě k mání. Na místě bude možné zakoupit necelou stovku míst k stání.


Fotografie


Autor: i-