PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Čtvrtý Střelácký čaj ozdobí křest knihy o táborském bigbítu

Čtvrtý Střelácký čaj ozdobí křest knihy o táborském bigbítu

Sobota, 29.08.2015 / článek

 

Konec léta na táborské hudební mapě už začíná tradičně patřit výjimečné muzikantské události - Střeláckému čaji. Letos se odpoledně-večerní vystoupení táborských hudebních legend ze 60. let minulého století uskuteční dnes, v sobotu 29. srpna, od 17 do 22 hodin opět na zahradě Střelnice nad Jordánem. 

Diváci, jejichž zájem o beatovou klasiku z Tábora a okolí neutichá, znovu vyrazí za svými oblíbenci na Střelácký čaj po 53 letech. Zahrají tu kapely: THE ANTS – MRAVENCI, PARAPLE, SKLEPNÍCI, THE KINGS, ATLANTIK. Retrospektivní čaj uspořádá opětovně spolek FEST 2004 a celá hudební akce se koná za podpory města Tábora a Jihočeského kraje a pod záštitou starosty Jiřího Fišera.

„Na zahradě Střelnice se sejdeme už počtvrté. I v roce 2015 vzpomínkový koncert bigbítových kapel bude,“ potěšil všechny příznivce bigbítu předseda spolku FEST 2004 Štěpán Pavlík. Letos chystají pořadatelé mimořádnou novinku. Na Střeláckém čaji představí a uvedou do prodeje vzpomínkovou knihu o počátcích bigbítu v Táboře. Publikace nese názve Big Beat – kapitoly z hudební historie Táborska 1960-1972. Zájemci za ni zaplatí příznivou cenu 199 korun.

„Je to praktická brožura ve tvaru SP desky, silná necelý centimetr, snadno se vejde do menší tašky, tudíž s vámi hladce absolvuje celý večer,“ uvedl Štěpán Pavlík. Na vzniku knihy se za dlouhých zimních a jarních večerů podílel tým autorů v čele s redaktorem a editorem Karlem Denišem. Rozmanitost publicistických žánrů a rozmanitost samotných kapel dává předpoklad, že čtenář dostává do rukou ojedinělý muzikantský dokument.

Křest publikace se uskuteční po vystoupení první kapely. „Přítomni budou spoluautoři a muzikanti. Kmotry se stanou Karel Deniš za tým autorů a zástupci letos vystupujících kapel: Karel Hlava, Jiří Fišer, Láďa Rauch, Karel Kobližka, Jan Vacík. Bigbítový sborník polejeme třetinkou plzně,“ sdělil Štěpán Pavlík.

Až skončí venkovní produkce, hosté nemusejí odcházet domů. V malém sále Střelnice bude následovat stylová rockotéka v podání DJ Kosti. A od přítomných muzikantů si fanoušci mohou nechat podepsat novou knihu.

Vstupné
na Střelecký čaj po 53 letech je 150 korun k sezení v předprodeji a 50 korun ke stání v den konání.

Pořadatelé letos navýšili kapacitu míst k sezení a drobný počet vstupenek k sezení je ještě k mání. Na místě bude možné zakoupit necelou stovku míst k stání.


Fotografie


Autor: i-


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.