PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hvězdou atletické Velké ceny Tábora bude Jakub Holuša

Hvězdou atletické Velké ceny Tábora bude Jakub Holuša

Středa, 08.07.2015 / článek

 

 Již za necelý měsíc se uskuteční na stadionu Míru 55. ročník atletické Velké ceny Tábora, jehož součástí je i 11. ročník Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. Na mítinku se představí v úterý 28. července řada domácích i zahraničních hvězd. Největším tahákem bude účast halového mistra Evropy na 1500 metrů Jakuba Holuši.Pro některé závodníky to bude jedna z posledních možností splnit limit pro letošní mistrovství světa, které se koná v Pekingu. Proto jistě nebude nouze o skvělé výkony.

Vrcholem mítinku bude jako již tradičně Memoriál Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. V dosavadní desetileté historii byl nejúspěšnějším běžcem slovenský reprezentant Jozef Pelikán, který se radoval z vítězství hned šestkrát. Premiérovým vítězem se stal v roce 2005 Michal Šneberger, loňské prvenství obhajuje Jan Kubišta.

Český reprezentant Jakub Holuša se jistě pokusí překonat v Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů dva roky starý rekord stadinu Jozefa Repčíka, který má hodnotu 1:46,11 minuty. Předem domluvený vodič by měl atakovat na metě pěti set metrů čas 1:04 minuty. Potom by byl v cíli reálný čas pod 1:46 minuty.

Kromě šestinásobného vítěze Jozefa Pelikána se na start postaví i marocký reprezentant Labser Ayoub s osobním rekordem 1:47 minuty. Chybět nebudou ani další čeští reprezentanti, kteří se mohou pochlubit v letošní sezoně časy hluboko pod minutu a padesát vteřin. Závod by měl zcela určitě patřit mezi nejlepší memoriálové půlky v jedenáctileté historii.

První červencový den by Jan Pán oslavil 90. výročí narození. V novodobé historii táborské atletiky patřil k nezapomenutelným postavám. Byl nejen dlouholetým předsedou táborského atletického oddílu, jihočeského krajského atletického svazu, ale i skvělým trenérem a člověkem. Právě na trati 800 metrů se stal prvním Jihočechem, který pokořil hranici dvou minut. „Navíc se zasloužil o rekonstrukci stadionu Míru, vznik sportovních tříd i tréninkového střediska mládeže. Mezi jeho nejúspěšnější svěřence patřily Dana Wildová či sestry Krchovi. Spolu s dalšími trenéry táborského oddílu dovedl družstvo žen až k bojům o extraligu," charakterizoval šéf táborské atletiky David Bor Jana Pána.

Ve Velké ceně Tábora se představí i další medailisté a úspěšní čeští reprezentanti z letošního halového mistrovství Evropy v Praze. Ve skoku do dálky přislíbil účast stříbrný z HME Radek Juška a v tyčkařském sektoru i bronzový z loňského ME v Curychu Jan Kudlička. Více informací na www.czechdoublemeeting.cz .


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.