PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře se koulelo celý den, zájem byl veliký

V Táboře se koulelo celý den, zájem byl veliký

Čtvrtek, 02.07.2015 / fotoreport + článek

 

 Kuželna KK Loko Tábor na Blanickém předměstí zažila ve středu 24. června nebývalý nápor sportovců. Od časných ranních hodin až do dlouhého letního večera se na čtyřech drahách neustále koulelo. Premiérový ročník soutěže – Tábor hraje kuželky přilákal 270 účastníků z řad školní mládeže i veřejnosti.

Pořadatelé jednodenního turnaje České unie sportu Tábor, město Tábor, AŠSK Tábor a KK Loko Tábor, který je součástí celoročních akcí pořádaných Českou unií sportu „Sportuj s námi“, vypsali tři kategorie v soutěži družstev a tři v kategorii jednotlivců.

Výhodu měli sportovci, kteří si už kuželky vyzkoušeli dříve. Ale převážná většina zájemců okusila tento netradiční sport poprvé v životě. „Všechny děti byly nadšené. Ať už aktivní sportovci nebo ti, kteří sport moc nemusí. Vyzkoušely si totiž něco nového a netradičního. Budeme chodit hrát určitě pravidelně a rádi. Každý pohyb je pro děti důležitý,“ pochvalovala si učitelka ze základní školy Helsinská Hana Hojdarová starší.

Právě její svěřenci patřili v dopoledních hodinách k nejaktivnějším. Právem pak obsadili první tři místa v kategorii 6. a 7. tříd. Vítězné družstvo Homo sapiens dokonale zužitkovalo své sportovní zkušenosti. Tým, který tvořili čtyři fotbalisté a atlet Adam Cabadaj, bylo po první sérii až třetí. Ale ve druhé části dosáhlo nejvyššího náhozu, což je katapultovalo na první příčku. „První hru jsme byli nervózní a ještě jsme hledali správný styl. Pak jsme při každém hodu vzájemně povzbuzovali a to nás maximálně nabudilo,“ prozradil kapitán Adam Cabadaj.

Nejmladší kategorii prvního stupně základních škol ovládly třídy z Čekanic. Jejich třídní učitelka Anna Martínková zářila štěstím a smála se od ucha k uchu. „Děti si dnešní den skvěle užily,“ konstatovala.

Právě nejmenší děti prožívaly každý hod. Ten úspěšný spontánní radostí, občasný nezdar zklamáním. Zajímavostí je, že se dařilo dívčím družstvům. O prvenství si to nakonec rozdaly první Blešky a druhé Rebelky. Možná v budoucnu vyroste z jejich řad nový talent. K těm nejšikovnějším patřily Natálka Pilařová a Linda Bílá.

Výkonem 178 bodů na 40 hodů zvítězil v kategorii středoškoláků student táborského gymnázia Pierra de Coubertina Václav Pražák z Chotovin. V obci, kde mají kuželky dlouholetou tradici. „Na kuželky chodím už od malička, pravidelně na Mikulášské koulení. Možná právě proto je mám trošku v krvi,“ přiznal výhodu proti soupeřům. Před startem počítal s umístěním na bedně, přesto nebyl se svým výkonem tolik spokojen. „Čekal jsem víc, protože se mi nepovedla poslední série. Měl jsem obavy ze spolužáka Petra Šmejkala, asi na mě dolehla i menší nervozita,“ připustil fotbalista Chotovin a člen florbalového týmu Draci Chotoviny. I přes vítězství ale na kuželky nepřesedlá. „Kuželky budu hrát i nadále rád, minimálně dvakrát za rok,“ slíbil.

Zájem školní mládeže si opět zahrát byl veliký. Zástupci Lokomotivy proto zvou všechny příznivce každý pátek od 14 do 17 hodin na kuželnu, kdy probíhají tréninky pod vedením zkušených odborníků. Příležitost má i široká veřejnost po domluvě s vedoucím klubu Davidem Káškem.

Ta dostala prostor v odpoledních hodinách, spolu s dětmi. Kvůli zraněnému kolenu nemohl nastoupit sportovní fanoušek Karel Ilčík. Přesto nemohl na kuželně chybět. Byl zvědavý, kdo se stane vítězem různých sázek. Jeho parta dvaceti známých a kamarádů se hecovala už tři týdny před akcí. „Chlapi se vsadili o pivo, ženy zase o šnaps. Jenže nikdo netušil, jak jsou kuželky v porovnání s bowlingem těžké,“ prozradil Ilčík.

„Já na sport moc nejsem a kuželky jsem hrál poprvé. I když mám jiné zájmy, tak se mi to líbilo a užil jsem si to,“ přiznal Luděk Sedláček. Jeho žena Martina Sedláčková má ke sportu daleko blíž, vyzkoušela už několik disciplín. „Když už jsem konečně pochopila, jak se mají kuželky hrát, tak mě to začalo bavit. A na výsledku mi vůbec nezáleží,“ přiznala s úsměvem.

Vládl reprezentant

Vítězem v kategorii mužů se stal bývalý reprezentant a člen Spartaku Sezimovo Ústí Ivan Zámečník, který ukončil kariéru před dvanácti lety. „Se svým výkonem nejsem moc spokojený. Ale asi jsem to ještě úplně nezapomněl, když to na vítězství stačilo. Možná bych se po pár trénincích ještě zlepšil,“ zauvažoval Zámečník. Ale kvůli zdravotním problémům už s návratem nepočítá.

Na závěr sportovního dne došlo k předání pohárů a medailí třem nejlepším týmům i jednotlivcům. Ceny nejúspěšnějším předávali poslankyně Parlamentu České republiky Radka Maxová, která převzala nad akcí záštitu, dále předsedkyně OR AŠSK Alena Heršálková a vedoucí odboru ŠMaTV města Tábora Radek Kouba.

Pro některé děti to byla první opravdová medaile a pohár. Právě ti nejmenší nezakrývaly nefalšovanou radost a jejich přihlížející šťastné rodiče neudrželi slzy dojetí. Třeba to nebude poslední úspěch a budeme některé z nich pravidelně potkávat na stadionech i na stupních vítězů.


Tábor hraje kuželky
Kategorie ZŠ 3. – 5. ročník: 1. Blešky 133, 2. Rebelky 125, Ondrové 118.

Kategorie ZŠ 6. – 7. ročník: 1. Homo sapiens 124, 2. Chlupaťouři 116, Grils 108.

Kategorie ZŠ 8. – 9. ročník: 1. Koblížci 143, 2 Knedlíci 130, Hipster club 129.

Kategorie dorost: 1. Václav Pražák 178, 2. Štěpán Mládek 161, 3. Jan Ježek 160.

Kategorie ženy: 1. Šárka Aujezdecká 236, 2. Šárka Ondřejová 230, 3. Jolana Jelínková 223.

Kategorie muži: 1. Ivan Zámečník 224, 2. David Taichman 216, 3. Martin Hlaváč 201.


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce